Szkoła Podstawowa nr 7 najlepsza w Województwie!!!

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej Chłopców- Finał Wojewódzki w Przechlewie 11.12.17r.

W turnieju wzięło udział 5 najlepszych zespołów województwa pomorskiego:

– Szkoła Podstawowa nr 16 w Gdyni,

– Szkoła Podstawowa nr 1 w Lęborka,

– Szkoła Podstawowa w Miastku,

– Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Malborku (kadra podokręgu malborskiego),

– Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach.

Nasz zespół rozpoczął turniej finałowy od porażki 3-6 z Szkołą Podstawową nr 1 z Lęborka. Jednak w następnych meczach piłkarze z Chojnic się rozkręcili i wygrali ze Szkołą Podstawową z Miastka 3-2 i Szkołą Podstawową nr 16 z Gdyni również 3-2. Przed ostatnim meczem było wiadomo, żeby wygrać cały turniej potrzebna była wygrana z SMSem Malbork, który miał na koncie same zwycięstwa. Porażka sprawiłaby, że turniej mógłby skończyć 3 a nawet 4 miejscem dla zespołu z Chojnic. Jak się okazało, najważniejszy mecz okazał się zarazem najlepszym w naszym wykonaniu i zakończony został wynikiem 5-1 dla Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach. Tym samym zespół z Chojnic okazał się najlepszą drużyną w całym województwie pomorskim. Królem strzelców turnieju został Tim Schopiński – 11 bramek. Najlepszym bramkarzem turnieju został Filip Fortuński.

Szkoda tylko, że prawdopodobnie w zmaganiach w piłce nożnej halowej Polski Szkolny Związek Sportowy nie organizuje finałów ogólnopolskich, bo byłaby to wspaniała nagroda i przygoda dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach za zwycięstwo i zarazem, kolejna próba rywalizacji z rówieśnikami z całego kraju po (2013r. IV miejsce w Polsce w Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP w Warszawie oraz 2016r.V miejsce w Polsce w “6 piłkarskich” w Głuchołazach).

Tabela:

  1. Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach 9 pkt.
  2. Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Malborku 9 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Lęborku 7 pkt.
  4. Szkoła Podstawowa w Miastku 4 pkt.
  5. Szkoła Podstawowa nr 16 w Gdyni 0 pkt.

Skład: Araszewski Bartłomiej, Schopiński Tim, Sikorski Mateusz, Galikowski Szymon, Fortuński Filip, Briegmann Maksymilian, Duch Hubert, Gwizdała Kacper, Wirkus Oskar, Ramlow Gracjan. Opiekun Paweł Skiba

 

Paweł Skiba

20171211_144850[1]

20171211_144834[1]

Komentarze