Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

W dniach od 6 do 8 marca 2018 roku odbywały się dla uczniów naszej szkoły Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. W tym roku prowadził je dla nas ks. dr Maciej Będziński, sekretarz krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Warszawie, wraz z siostrą Moniką. Dzieci podczas tych 3 dni przybliżały się do Pana Jezusa, a także zapoznały się z problemem misji na świecie. Uczniowie naszej szkoły złożyły dary w postaci zeszytów, długopisów, kolorowanek, które ks. Maciej w najbliższym czasie przekaże mieszkańcom Madagaskaru. Na koniec rekolekcji przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas przekazali również na ten cel kwotę 200 zł oraz album o Chojnicach, tym samym zapraszając po raz kolejny do naszego miasta. Ks. Maciej osobiście, a później listownie przekazał naszemu Kołu podziękowanie za wrażliwość i troskę na potrzeby misji.