Tydzień z Janem Karnowskim

Dzień 11 maja otwiera Tydzień z Janem Karnowskim, wybitnym pisarzem, poetą, politykiem i kaszubskim działaczem regionalnym, patronem naszej szkoły. W ramach zajęć artystycznych uczniowie klas IV-V oraz VI e, zmierzyli się z bardzo trudnym zadaniem plastycznym, polegającym na wykonaniu portretu patrona naszej szkoły. W tej pracy  drugorzędną sprawą było  ukazanie podobieństwa fizycznego Jana Karnowskiego, zaś pierwszoplanowo trzeba było wydobyć z dostępnych materiałów fotograficznych, jego cechy świadczące o pracowitości i zainteresowaniach kulturą Kaszubów. Okazało się, że gdy włożymy trochę serca w proces twórczy zadanie można wykonać celująco. Gratulujemy Wszystkim, którzy przypomnieli sobie, że Jan Karnowski to wybitny regionalista, wielki patriota, szlachetny człowiek i patron naszej szkoły.

Komentarze