Doradztwo Zawodowe

“Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić.” – Walt Disney

DRODZY UCZNIOWIE KLAS 7 I  8 SZKOŁY PODSTAWOWEJ
ORAZ 3 GIMNAZJUM!

Jesteście na jednym z najbardziej decydujących i intensywnych etapów życia młodego człowieka, czyli w ostatnich klasach szkoły podstawowej i 3 gimnazjum. Już za chwilę będziecie podejmować decyzje odnośnie dalszych planów edukacyjnych, przyszłej kariery zawodowej . Kim chcielibyście być, co robić w życiu? Do której szkoły pójść, jaki zawód wybrać? Trudno wyobrazić sobie tę dość odległą perspektywę, która jest nieuchronna, ale warto już teraz wiedzieć gdzie możecie uzyskać pomoc i niezbędne informacje, które was zainteresują i zainspirują do tworzenia swojej własnej ścieżki edukacyjnej.

ABY DOBRZE WYBRAĆ SZKOŁĘ PONADPODSTAWOWĄ
I PONADGIMNAZJALNĄ NALEŻY:

– poznać siebie, swoje mocne strony, zainteresowania, predyspozycje, możliwości i ograniczenia,

– poznać rynek pracy,

– zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

STRONY INTERNETOWE Z KTÓRYCH WARTO SKORZYSTAĆ PRZY PLANOWANIU DALSZEJ ŚCIEŻKI EDUKACYJNEJ:

INFORMACJE O EGZAMINACH: ÓSMOKLASISTY I GIMNAZJALNYM ZNAJDZIESZ NA: www.cke.gov.pl

OFERTA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PONADGIMNAZJALNYCH: www.chojnice.edu.com.pl

ZNAJDŹ SWOJĄ DROGĘ EDUKACYJNĄ I ZAWODOWĄ: www.perspektywy3d.pl

LABIRYNT ZAWODÓW – PRZETESUJ SIĘ, WYKONAJ TEST PREDYSPOZYCJI
I ZAINTERESOWAŃ ZAWODOWYCH: www.labirynt-zawodow.progra.pl

POZNAJ ZAWODY: www.doradztwo.ore.edu.pl/wybieram-zawod

www.mapakarier.org

FILMY I SPOTY: www.doradztwo.ore.edu.pl/multimedia

PLATFORMA INTERNETOWA SIECI WSPARCIA DORADZTWA ZAWODOWEGO
W POWIECIE CHOJNICKIM: www.swdz-chojnice.pl

PROGRAM REALIZACJI
WEWNĄTRZSZKOLNEGO SYSTEMU DORADZTWA ZAWODOWEGO

WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA EDUKACYJNO – ZAWODOWEGO

PROGRAM REALIZACJI WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA EDUKACYJNO – ZAWODOWEGO (WSDEZ)

Jeśli chciałbyś/chciałabyś uzyskać więcej informacji, porozmawiać o szkołach czy wybranych zawodach, nie jesteś pewien/pewna, co można robić po szkole podstawowej czy gimnazjum zapraszamy do gabinetu psychologa/ pedagoga szkolnego.