Warsztaty malowania drewnianych ptaszków

Uczniowie klasy 1d wraz z panią Martą Podolską oraz panią Patrycją Rudnik wybrali się do Muzeum Historyczno – Etnograficznego na warsztaty malowania drewnianych ptaszków.  Zajęcia rozpoczęły się oglądaniem krótkiego filmu, na którym dzieci zobaczyły jak rzeźbiarz ludowy robi ptaszka z drewna lipowego. Kolejną częścią zajęć było obejrzenie ilustracji pięknych ptaków, które miały być inspiracją do pomalowania swojego ptaszka. Po krótkim wstępie uczniowie zabrali się do pracy. Pierwszoklasiści starannie malowali drewniane ptaszki. Dobierali kolory tak, aby przypominały ptaki z wybranych ilustracji. Gdy uczniowie skończyli malować swoje małe cudeńka czekało na nich zwiedzanie muzeum. Niektórzy byli tam po raz pierwszy, więc z zaciekawieniem oglądali eksponaty. Zadowoleni uczniowie ze swoimi ptaszkami wrócili do Siódemki.

Komentarze