Wielkie święto szkoły

Motto:
„Jeśli nie znalazłeś sposobu na zatrzymanie czasu,
pozwól minionym chwilom powrócić we wspomnieniach”

W poniedziałek, 11 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyły się akademie z okazji czterdziestolecia istnienia ,, Siódemki’’ oraz trzydziestolecia nadania szkole imienia Jana Karnowskiego oraz wręczenia sztandaru.
Uroczystość utworem „Ta nasza młodość” z repertuaru Piwnicy pod Baranami rozpoczęła uczennica klasy 7c – Małgorzata Szmaglińska, a towarzyszyła jej Marta Szyszka – uczennica klasy 2 gimnazjum. Małgosia swoim śpiewem uświetnia szkolne akademie, a ponadto bierze udział w konkursach śpiewu, zdobywając czołowe miejsca. Natomiast Marta od 7 lat tańczy w Chojnickim Centrum Kultury pod kierunkiem pani Moniki Michalewicz. Największym jej osiągnięciem jest Mistrzostwo Europy w kategorii tańca współczesnego.
Następnie Pani Dyrektor Aleksandra Mroczkowska przypomniała uczniom, kim był Jan Karnowski i dlaczego jest naszym patronem. Pani Dyrektor powiedziała, że ten dzień jest bardzo szczególny, gdyż po czterdziestu siedmiu latach pracy w szkole odchodzi na emeryturę pan Tadeusz Czarnowski. Pani Dyrektor podziękowała panu Tadeuszowi za ogromną życzliwość, pracę i uśmiech na co dzień. Życzenia i gratulacje złożyli również: reprezentant Samorządu Uczniowskiego oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Barbara Galikowska. Panu Tadeuszowi cała społeczność uczniowska życzy wielu lat radości na emeryturze!
Z kolei w części artystycznej mogliśmy śledzić jeden dzień z życia pewnego ucznia- Marcina i jego podróż po szkolnych korytarzach, oczywiście z przymrużeniem oka.
Wielu wzruszeń dostarczyli nam tancerze: Aleksandra Siegmiller i Bartosz Pozorski, którzy tańczą już razem 9 lat. Reprezentują klasę taneczną ,,B”, a w miniony weekend zdobyli 3. miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w Tańcach Latynoamerykańskich. W swojej karierze uzyskali tytuły wicemistrzów województwa i mistrzów Polski Północnej. Są w dziesiątce najlepszych par w Polsce. Na zakończenie piosenkę z repertuaru Maryli Rodowicz ,, Ale to już było’’ zaśpiewała pani Roma Cajtel wraz z uczennicami: Małgorzatą Szmaglińską i Kingą Erbertowską.
To był bardzo udany dzień!

Marietta Klinger

Komentarze