Wizja przyszłości według kabaretu Niewiadomoco

 

Wszyscy od czasu do czasu wybiegamy myślą w przyszłość. Jak będzie ona wyglądać? Nie wiedzą tego nawet najstarsi górale, mimo że w naszej kulturze często przypisuje się im zdolności profetyczne. Chociaż przyszłość to wielka niewiadoma, działający w naszej szkole kabaret Niewiadomoco (nomen omen) przedstawił na deskach konarzyńskiego domu kultury swoją wizję tego, co wydarzy się wkrótce. Zasugerował, że ludzie – wskutek „rozpylenia w powietrzu tajemniczej, chemicznej substancji” zatracą niebawem umiejętność kłamania i będą mówić dokładnie to, co myślą, bez oglądania się na konsekwencje. Wprawdzie trudno uwierzyć w to, by sprawy miały przybrać taki właśnie obrót, ale warto zastanowić się, jak taka zmiana wpłynęłaby na nasze relacje z krewnymi i czy rację bytu miałyby wówczas zawody, których przedstawiciele posługują się zręcznie podanymi kłamstwami.

Swoje wariacje na ten temat nasi szkolni satyrycy zaprezentowali na VI Konarzyńskim Festiwalu Otwartym Kabaretów Amatorskich. Ich śmiały pomysł przypadł do gustu jurorom, którzy zdecydowali się przyznać zespołowi reprezentującemu naszą szkołę 3. miejsce.

Gratulujemy sukcesu! I szczerze, mimo że nikt – jak dotąd – nie rozpylił w powietrzu substancji uniemożliwiającej kłamanie, życzymy Wam powodzenia w przyszłości.

Z uwagi na to, że kabaret Niewiadomoco tworzą uczniowie, których życiowe drogi za chwilę się rozejdą, opiekun grupy już teraz dziękuje za 3-letnią współpracę Agacie Kłos, Ani Chabowskiej, Marcie Trzynskiej, Gracjanowi Ramlow, Radkowi Zagórskiemu, Fabianowi Brzezińskiemu. Przyjemnie było przyglądać się Waszym scenicznym wcieleniom. Dziękuję za to, że solidnie przygotowywaliście się do występów na różnych przeglądach. Dziękuję za poczucie humoru i inspiracje, których mi dostarczyliście.

WP_20171119_15_23_22_Pro - kopia

WP_20181118_17_16_33_Pro

 

Krzysztof Kraszewski

Komentarze