Wizyta u dentysty

30 listopada dzieci z grupy “W lesie” odwiedziły gabinet stomatologiczny. Pani Dominika Laniecka pokazała przedszkolakom wyposażenie gabinetu, a także maskotki – ząbki uśmiechnięte i smutne. Dzieci bez problemu wskazywały, co szkodzi zębom, a co sprawia, że są zdrowe. Pani Dominika pokazała również smoka, u którego pojawiły się robaczki – próchniaczki. Smok czuł drapanie i swędzenie w ząbkach i udał się do dentysty, który zakleił dziurki kolorową plasteliną. Ponadto pani Dominika Laniecka opisała, jak wygląda wizyta u stomatologa, pokazała dzieciom narzędzia, jakimi posługuje się w swojej pracy. Chętne dzieci mogły usiąść na fotel. Przedszkolaki podziękowały pani stomatolog, wręczając ulepiony z plasteliny ząbek. Na koniec wizyty każde dziecko otrzymało od pani dentystki mały upominek.

Komentarze