Wspaniała dwunastka…plener malarski Funka 2020

W dniach od 7 do 9 października uczniowie chojnickich szkół wzięli udział w plenerze malarskim, zorganizowanym dla uzdolnionej młodzieży i dzieci. Organizatorami byli Urząd Miejski -Referat Kultury, Sportu, Rekreacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, Wydział Edukacji, Wychowania i Zdrowia w Chojnicach oraz Muzeum Janusza Trzebiatowskiego w Chojnicach. W tegorocznej, już czwartej edycji wzięło udział 12 uczniów z naszej szkoły: Nina Hope, Justyna Adamczyk, Maja Brieger, Aleksandra Cieplińska, Amelia Kin, Maja Szyszka, Magda Zabińska, Anastazja Śliwa, Zuzanna Gawrońska, Maja Dróbka oraz Marek Makowski. To w tym malowniczym, pełnym ciekawych motywów przyrodniczych krajobrazie, pomimo nakazanego reżimu sanitarnego związanego z pandemią korona wirusa, wszyscy uczestnicy oddawali się pasji tworzenia. Nie przeszkadzały trudy związane ze zmieniającą się aurą, wiatrem czy poranną wilgocią. Wszyscy wiedzieli, po co przyjechali na plener. A przyjechali po to, aby inspirować się pięknem i żywością natury i w jej bliskości namalować widoki pełne odcieni błękitu i rozlewającej się zieleni. To właśnie jesienna aura sprzyjała żywej lekcji plastyki, nauce obserwacji i wyrażaniu piękna pejzażu. Pokłosie pracy plenerowej mieniło się klasycznymi rozwiązaniami tematu krajobrazu a także bardzo śmiałymi, wręcz ekspresjonistycznymi wizjami natury.  Mistrzem pleneru Funka 2020 została Nina Hope, która swoją pracą uzewnętrzniła ogromną pasję do twórczości, pracowitość  i otwartość na wiedzę z zakresu sztuki malowania.                                                                                                                                                              Plener zakończył się w blasku jesiennego słońca i szkoda, że trwał tak krótko. Wystawa poplenerowa planowana jest pod koniec października w podziemiach kościoła gimnazjalnego oraz na chojnickim Rynku. Dziękujemy organizatorom.

Komentarze