Wymiana uczniowska

 

Jedenastoosobowa grupa młodzieży z naszej szkoły pierwszy tydzień roku szkolnego spędziła  u naszych zachodnich sąsiadów z Emsdetten w ramach wymiany uczniowskiej.

Każdy dzień był zaplanowany od rana do wieczora, więc się nie nudziliśmy.

Pierwszego dnia uczniowie zmierzyli się z kulinarnym zadaniem – pieczeniem pizzy. Następnie  spacerowali  ulicami miasta Emsdetten oraz zwiedzili regionalne muzeum: “August Holänder Museum”. Drugi dzień upłynął na zwiedzaniu miasta Münster oraz grze w kręgle. Trzeci dzień był pod znakiem wyjątkowego miasta – Kolonii, gdzie zwiedzano Katedrę Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny. Spacerując wzdłuż Renu można było podziwiać piękno miasta. Czwarty dzień to wizyta u burmistrza miasta Emsdetten i wycieczka do Ekologicznego Parku Energetycznego zakończona wizytą w lodziarni. Piątego dnia dominował sport. Każdy miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w parku linowym w mieście Ibbenbüren. Na zakończenie pobytu odbył się wspólny grill z rodzinami, które nas gościły.

Współpraca miast na linii Chojnice – Emsdetten dała możliwość uczniom wkroczenia w nowy rok szkolny z nowymi doświadczeniami, przyjaźniami i bogatszą wiedzą o kulturze i historii naszych sąsiadów.

Komentarze