Wymiana uczniowska

W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2017/2018 gościliśmy młodzież z miasta partnerskiego Emsdetten w Niemczech wraz z opiekunami. Każdego dnia przeżyliśmy mnóstwo atrakcji i wrażeń, które na pewno długo zapamiętamy. Pierwszego dnia byliśmy w miejscowości Piła-Młyn. Braliśmy tam  udział w warsztatach plenerowych. We wtorek zwiedzaliśmy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Spacerowaliśmy po starówce zachwycając sie pięknem zabytkowego miasta.  Korzystając z pięknej pogody odbyliśmy spacer brzegiem Morza Bałtyckiego. W środę uczestniczyliśmy w warsztatach wypieku chleba w Swornychgaciach, płynęliśmy statkiem po jeziorze Charzykowskim, a także piekliśmy kiełbaski na ognisku. Kolejnego dnia, w Toruniu, poznaliśmy tradycję robienia pierników oraz mieliśmy możliwość zrobienia własnego pierniczka. Ostatni dzień zakończyliśmy grą w kręgle i zajadaniem sie pyszną pizzą. Wszystko co dobre szybko sie kończy, i tak tez było u nas. Nadszedł czas wyjazdu, pożegnania, jednak nie na długo, ponieważ drugiego września to my będziemy gośćmi w mieście Emsdetten.