XIX POWIATOWY KONKURS LITERACKI „Portret Ojczyzny słowem malowany” rozstrzygnięty

 

Już po raz dziewiętnasty Szkoła Podstawowa nr 7 im. J. Karnowskiego w Chojnicach, Chojnickie Towarzystwo Przyjaciół Nauk oraz redakcja tygodnika „Czas Chojnic” zorganizowały konkurs na najciekawszą pracę literacką. Tym razem zadaniem młodych literatów było przybliżenie współczesnego oblicza patriotyzmu i odniesienie się do słów poetów, dla których polskość była najważniejsza – C. K. Norwida lub T. Różewicza. Temat i termin konkursu zostały wybrane nieprzypadkowo, właśnie mija 100. rocznica powrotu ziemi chojnickiej do Macierzy.

Oto nazwiska laureatów:

I miejsce – Aleksandra Leszczyńska z SP nr 2 w Brusach

II miejsce – Mikołaj Miszewski z SP nr 5 w Chojnicach i Daniel Wenderski z SP nr 7
w Chojnicach

III miejsce – Alicja Kłodawska z SP nr 1 w Chojnicach i Dominik Przytarski z SP nr 7
w Chojnicach)

Nagrodę Specjalną „Czasu Chojnic” redaktor naczelna Ramona Wieczorek-Frymark przyznała Aleksandrze Leszczyńskiej, zaś wyróżnienie – Alicji Kłodawskiej.

Na spotkaniu zorganizowanym w redakcji „Czasu Chojnic“ laureaci dzielili się swoimi refleksjami na temat prac – inspiracji, trudności, motywacji. Było reflesyjnie, rzeczowo, ale i patriotycznie – konkurs zmotywował uczestników do zgłębiania historii Polski, wysłuchania opowieści dziadków, a także refleksji na temat życia włanych rodzin. Po raz pierwszy wśród nagrodzonych prac znalazły się nie tylko teksty pisane prozą, ale i utwory poetyckie.

Wszystkim laureatom i ich opiekunom życzymy dalszych sukcesów.

Komentarze