„Z ekologią za pan brat”

 

 

We wtorek, 5 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach odbyła się kolejna już IX edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas piątych  „Z ekologią za pan brat”.

 

Wzięło w nim udział łącznie 8 drużyn: ze Szkoły Podstawowej nr 1, 5, 7 w Chojnicach, z  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach, ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem, z Nieżychowic, z Czapiewic oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Brus.

 

Organizatorkami konkursu były nauczycielki matematyki: Hanna Wyrowińska, Małgorzata Pastwa, Ewa Uske, Grażyna Kiedrowicz i Grażyna Jagoda. Spotkanie było dla wszystkich okazją do dobrej zabawy, dało uczniom możliwość bliższego poznania się, zaprezentowania umiejętności matematycznych i wiedzy na temat ekologii.

 

Konkurs składał się z 7 konkurencji, które wywoływały wiele emocji. Uczestnicy musieli rozwiązywać zadania dotyczące zbierania puszek po napojach, o cieknącym kranie, o zwierzętach w parku.  Rozwiązywali też zadania z hasłami oraz krzyżówkę.

 

Wyniki przedstawiają się następująco:

 

I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach w składzie:

Kacper Kuklewski, Franciszek Wolski, Konrad Ślepy.

 

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach w składzie:

Oliwia Kiedrowicz, Damian Baszyński, Kacper Gierszewski.

 

III miejsce zdobyła drużyna z naszej Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach w składzie:

Iga Kiedrowicz, Kaja Krawczyk, Piotr Miłkowski.

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

Gratulujemy zwycięskim drużynom !!!

 

Natomiast wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za przybycie na konkurs.

 

Do zobaczenia za rok !!!

 

 

Komentarze