„Z ekonomią za pan brat”

12 marca 2019 roku w naszej szkole odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas siódmych „Z ekonomią za pan brat”.

W konkursie wzięło udział 8 drużyn, które wykazały się  swoimi umiejętnościami matematycznymi  i ekonomicznymi. Uczestnicy rozwiązywali zadania tekstowe, zmagali się

z krzyżówką z dziedziny ekonomii , a także wykonywali działania przy pomocy komputera. Mimo zaciekłej rywalizacji, spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.  Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje możliwości i poszerzyć wiedzę.

Organizatorkami konkursu były: Małgorzata Pastwa, Ewa Uske, Grażyna Kiedrowicz, Grażyna Jagoda i Hanna Wyrowińska.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach w składzie: Amelia Lewińska, Wiktoria Reca i Zuzanna Droza.

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach w składzie: Alicja Cemka, Marianna Karczyńska i Wiktoria Serwaczak.

III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ostrowitem w składzie: Aleksandra Knyba, Martyna Pałubicka i Mateusz Kuczkowski.

Nasza drużyna w składzie: Kinga Kitowska, Wiktor Kowalski i Dominik Przytarski uplasowała się poza podium.

Gratulujemy zwycięskim drużynom!!!

SP7