„Zdrowie weź w swe ręce, zaufaj Siódemce”

 

Zakończyła się II edycja zorganizowanego przez Tesco oraz Fundację Tesco Dzieciom programu na lokalny projekt społeczny „Decydujesz pomagamy”. Ideą konkursu było wspieranie aktywności w społecznościach lokalnych w różnych sferach życia: ożywiania przestrzeni publicznej, edukacji dzieci i młodzieży, ochrony zdrowia i promocji aktywnego trybu życia. Zdrowy styl życia dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół nr 7 w Chojnicach nie jest efektem chwilowej mody, ale sposobem na ciekawe, przynoszące ogromną satysfakcję spędzanie czasu, stąd pomysł wzięcia udziału w projekcie.

W 145 mikroregionach 410 lokalnych organizacji zgłosiło 700 projektów, na które przez miesiąc głosowali mieszkańcy danego regionu, wrzucając żetony w sklepach Tesco. Stowarzyszenie Przyjaciół Siódemki  przygotowało projekt „Zdrowie weź w swoje ręce – zaufaj Siódemce” obejmujący organizację  Festynu  Ekologicznego  na terenie szkoły, podczas którego można było m.in. skosztować  smakołyków  zdrowej kuchni, zamienić  makulaturę na drzewko i aktywnie wypocząć  w gronie najbliższych. W  trakcie festynu pozyskiwaliśmy środki na założenie siłowni na wolnym powietrzu, z której korzystać będą członkowie społeczności szkolnej i lokalnej.

Na nasz projekt oddano 19855 głosów, dzięki czemu został uznany jako najlepszy w 12. mikroregionie, który obejmował Chojnice i Człuchów. Uroczyste przekazanie symbolicznego czeku odbyło się 8 maja w lokalnym sklepie Tesco. Stowarzyszenie wygrało grant w wysokości 5 tys. zł. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup urządzeń siłowni na boisku szkoły.

Mówi się, że każda zabawa  ma swój kres. Tymczasem, mimo że sam projekt już się zakończył, zabawa tak naprawdę dopiero się zaczyna! Tak więc: „Zdrowie weź w swe ręce, zaufaj Siódemce” i  ruszaj na siłownię!

Zobacz film

Zwycięzcy mikroregionu

Komentarze