• Spotkania z rodzicami

• Zebrania z rodzicami dla klas 4-8 odbędą się 9 maja 2024 r.(czwartek)

Zebrania z rodzicami dla oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 odbędą się 10-12 czerwca 2024 r.- wg harmonogramu ustalonego przez wychowawcę (poniedziałek- środa) i będą spotkaniami indywidualnymi.

Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 9 maja 2024 r. o godzinie 16.30 w stołówce szkolnej.
    • Uwaga!!!Poniżej przedstawiamy harmonogram konsultacji z nauczycielami. Spotkanie będzie możliwe po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym nauczycielem przez dziennik Librus.

Piątek 10.05.2024

Co nowego w szkole?
      • Sukces naszych uczniów w konkursie „Szekspir w Chojnicach”!

• 24.04.2024
      • Z radością informujemy, iż nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych w konkursie „Szekspir w Chojnicach”. 23.04 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej spotkaliśmy się z przedstawicielami innych szkół, by zaprezentować przygotowane przez nas stoisko, przedstawić scenę z wylosowanej wcześniej sztuki („Sen nocy letniej”) oraz rozwiązać test dotyczący znajomości biografii i twórczości Williama Szekspira. Zadania sprawiły nam wiele radości i bawiliśmy się doskonale. Klara Zientkowska i Lena Rudnik udowodniły, że nie w kwestii wiedzy na temat Szekspira nie mają sobie równych, zaś Dagamara Krauze, Marta Garbacka i Beata Ostrowska z pasją wcieliły się w role Demetriusza, Oberona i Puka. W specjalnie na tę okazję zaprojektowanych koszulkach z motywem gruszki (które, jako nawiązanie do nazwiska Szekspira, towarzyszyły nam też na stoisku jako przekąska dla odwiedzających) nasze uczennice zachęcały do rozwiązywania quizów, odgadywania zagadek czy oglądania przygotowanych wcześniej plakatów i lapbooków. Dzielnie wspierał nas również Karol Zientkowski, który okazał się fantastycznym promotorem naszego stoiska i pozwolił nam zebrać mnóstwo głosów od odwiedzających. Atmosfera była fantastyczna, a przy ogłoszeniu wyników emocje sięgały zenitu. Otrzymaliśmy wspaniałe nagrody, które ogromnie nas ucieszyły. Już w październiku będziemy mogli dzięki uprzejmości Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku wybrać się tam na wycieczkę – nie możemy się doczekać!

Dziękujemy bardzo organizatorom akcji: Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach, II Liceum Ogólnokształcącemu im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach i Stowarzyszeniu LekTURa. To była piękna przygoda! Jesteśmy też niezwykle dumni z naszych utalentowanych uczniów i życzymy im kolejnych sukcesów.

(Maria Guzelak-Robaszkiewicz)

• Sukces uczniów siódemki

• 22.04.2024
      • Drużyna  z "Siódemki" wygrywa etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski! Będzie reprezentowała Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych oraz Zaborski Park Krajobrazowy w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach od 3 do 6 czerwca 2024 r. na terenie Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych

Gratulujemy!

• Ekologiczne warsztaty

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

Z okazji tego dnia uczniowie kl.1f uczestniczyli w lekcji o tematyce ekologicznej przeprowadzonej przez uczniów kl.6 pod opieką Pani Marii Synak. Podczas zajęć uczniowie wykazali się wiedzą, jak można pomóc naszej planecie, naszemu klimatowi, który jest teraz w potrzebie, a troska o Naszą Planetę łączy dzieci na całym świecie.

• Warsztaty z segregacji śmieci

• 22.04.2024
      • 17. kwietnia naszą szkołę odwiedziła Pani Regina Bluma - pracownik Zakładu Zagospodarowania Odpadami w Nowym Dworze. Celem spotkania było edukowanie uczniów klas pierwszych na temat właściwej segregacji śmieci oraz procesu przetwarzania odpadów. Podczas wizyty przedstawicielka ZZO zaprezentowała uczniom, jak wygląda zakład przetwarzania odpadów, jak prawidłowo segregować śmieci oraz jakie korzyści przynosi to dla środowiska. Dzieci miały okazję zobaczyć, jakie produkty mogą powstać z przetworzonych tworzyw i jakie są metody ich ponownego wykorzystania. Wizyta pracownika Zakładu Zagospodarowania Odpadami była częścią przygotowań do obchodów Dnia Ziemi. Dzięki tej inicjatywie uczniowie zyskali nową wiedzę na temat ochrony środowiska oraz znaczenia właściwej segregacji odpadów dla naszej planety. Serdecznie dziękujemy pracownikowi Zakładu Zagospodarowania Odpadami za poświęcony czas i cenne nauki przekazane naszym uczniom.

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
    • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
    • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców