• Samorząd uczniowski - opiekun Łukasz Łysak i Urszula Wirkus - Wielińska

• Sara CIeślik
      • Sara CIeśliksekretarz
    • Wybory do samorządu uczniowskiego

• ZMIEŃ SZKOŁĘ!  CHODŹ NA WYBORY!

Nasza szkoła w tym roku szkolnym przyłączyła się do programu Centrum Edukacji Obywatelskiej – Szkoła demokracji/ Samorządy mają głos.

O tym, że w każdej szkole istnieje samorząd uczniowski wiemy, ale czy działa to już różnie bywa. Chcemy, aby nasi uczniowie klas 4-8 mieli możliwość stworzenia demokratycznego i aktywnego samorządu a wybory do władz to pierwszy krok. To nasi uczniowie zdecydują, kto będzie ich przedstawicielem oraz jaka będzie jakość wspólnej pracy.

Pierwszym zadaniem, które udało się zrealizować było spotkanie 3 klasowych klas 4-8. Podczas spotkania przedstawiciele klas dowiedzieli się jak w tym roku szkolnym będą przebiegać w naszej szkole wybory oraz na czym polega praca Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie usłyszeli, że dobry samorząd może zrealizować wiele zadań a wybory pozwolą wyłonić reprezentanta całej społeczności uczniowskiej.

Także w tym tygodniu rozpoczęliśmy kampanię wyborczą, która potrwa do 27.09.2022r. Następnie czeka nas debata wyborcza 28.09.2022r. oraz wybory – 30.09.2022r.

Mamy nadzieję, że kampania wyborcza będzie służyła temu, żeby każdy uczeń/uczennica poznał jak najlepiej kandydatów i pozwoli mu to łatwiej zadecydować kogo wybrać podczas wyborów  szkolnych.

Pierwszy kandydat, a właściwie kandydatka to uczennica z klasy 8f – Bianka Jażdżewska. Bianka była przewodniczącą w ubiegłym roku szkolnym, w tym roku również planuje aktywnie działać na rzecz samorządu uczniowskiego. Swoją kampanię rozpoczęła w bardzo aktywny sposób – dla każdego zainteresowanego ucznia – przygotowała ulotkę informacyjną, a z jej plakatem pełnym pomysłów można zapoznać się na holu korytarza obok starej sali gimnastycznej.

Oskar Langier jest uczniem klasy 7b – z jego propozycjami na pracę w Samorządzie Uczniowskim można zapoznać się na tablicy przygotowanej dla kandydatów, a znajdziemy tutaj takie pomysły jak: dyskoteki szkolne, więcej zabaw edukacyjnych na lekcjach czy wieczory filmowe.

Sara Cieślik jest uczennicą klasy 8f – przygotowała takie propozycje jak: różowa skrzyneczka, międzyklasowe zawody sportowe, kącik ciszy, klasowe roślinki, drzewko wspomnień, czy też konkursy na święta.

Krzysztof Wardyn kl. 5a – „Chcesz mieć szkołę na sto dwa, głosuj na Krzycha z 5 a”  takie hasło na swoją kampanię wybrał Krzysiu i zachęca do głosowania na siebie obiecując: dyskoteki, szczęśliwy numerek, dzień filmowy.

• PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 7 W CHOJNICACH W ROKU SZKOLNYM 2022/2023 pojawi się wkrótce