• Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie!

     

    W  kwietniu 2021 roku nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo (SOC)  realizowanego przez Fundację Dbam o Mój Zasięg.

    Głównym celem projektu jest kształtowanie pozytywnych postaw dotyczących bezpiecznego, higienicznego i kreatywnego korzystania z przestrzeni wirtualnej przez uczniów przy współpracy rodziców i nauczycieli.

    Ideą projektu jest łączenie szkół, dla których zachowanie równowagi między światem cyfrowym i analogowym jest wartością oraz umożliwienie wymiany dobrych praktyk między szkołami i innymi instytucjami.

     

    Źródło: https://dbamomojzasieg.pl/soc/

     

    Koordynator projektu: Patrycja Zmuda Trzebiatowska

     

    Zapraszam do zapoznania się z materiałami dostępnymi na stronie Fundacji Dbam o Mój Zasięg:

    https://dbamomojzasieg.pl/wp-content/uploads/2021/03/Mlodzi-Cyfrowi.-Nowe-technologie.-Relacje.-Dobrostan_ksiazka-1.pdf

    https://zdalnenauczanie.org/wp-content/uploads/2020/10/ZDALNA-EDUKACJA_FINAL.pdf

    https://dbamomojzasieg.pl/wp-content/uploads/2021/07/Granie-na-ekranie-rozlozone.pdf

     

      

    W dniach 28 października, 3 i 4 listopada 2022r. odbyły się warsztaty dla wszystkich uczniów z klas 3-8 dotyczące higieny cyfrowej i zjawiska fonoholizmu. Zajęcia prowadziły trenerki z Fundacji Dbam o Mój Zasięg, a fundatorem warsztatów był Ośrodek Profilaktyki Rodzinnej. 

    W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się czym jest uzależnienie, a czym nawykowe korzystanie ze sprzętów elektronicznych oraz na czym polega higiena cyfrowa. Podczas pracy w grupach dzieci wypisywały plusy i minusy internetu oraz jakie są możliwe skutki częstego używania sprzętów elektronicznych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Mamy nadzieję, że po warsztatach uczniowie będą dbali o swoją higienę cyfrową.

     

     

    Nowe technologie w domu- poradnik dla rodziców dotyczących korzystania przez dzieci z mediów cyfrowych: Nowe-technologie-w-domu-Poradnik-dla-rodzicow-strony.pdf (dbamomojzasieg.pl) OBÓZ WAKACYJNY

    relacje_w_wakacje.docx

    RWW_ulotka.pdf