• Rozkład dnia

• 6.30 – 8.00
          • Schodzenie się dzieci do oddziału przedszkolnego, zabawy służące realizacji zainteresowań dzieci

• 8:00-13:00
          • Realizacja podstawy programowej

• 8.00 – 8.30
          • Czynności higieniczne , przygotowanie do śniadania.

• 8:30-9:00
          • Śniadanie

• 8:00-12:00
          • Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą (kierowane) oraz niekierowane. Zabawy dowolne w sali przy niewielkim udziale nauczyciela, zabawy i zajęcia ruchowe, zabawy w języku obcym nowożytnym przygotowującym dzieci do posługiwania się tym językiem. Spacery, zabawy na świeżym powietrzu, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe.

• 12:00-12:30
          • Czynności higieniczne, przygotowanie do obiadu. Obiad.

• 12:30-13:00
          • Relaksacja, odpoczynek, praca indywidualna, gry i zabawy dydaktyczne, konstrukcyjne, tematyczne służące realizacji programu wychowania przedszkolnego.

• 13:00-14:00
          • Zabawy dydaktyczne o charakterze poszerzającym temat, zabawy w kącikach zainteresowań, prace nauczyciela o charakterze obserwacyjnym. Zabawy integrujące grupę, ćwiczenia ogólnorozwojowe.

• 14:00-14:30
          • Czynności porządkowe i samoobsługowe, przygotowanie do podwieczorku. Podwieczorek.

• 14:30-16:30
          • Zabawy zorganizowane lub dowolne z inicjatywy dzieci, zabawy i gry edukacyjne i planszowe przy stolikach z małym zespołem, układanie puzzli, ćwiczenia grafomotoryczne, prace porządkowe w sali, rozchodzenie się dzieci.