• “Człowiek jest wielki nie przez to,
            co ma, nie przez to, kim jest, lecz
            przez to, czym dzieli się z innymi”
          • Jan Paweł II
        • Szkolne Koło Wolontariatu                            „POMAGAM, BO CHCĘ”

• Wolontariat skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły, współpracujemy z Fundacją „Palium”, która prowadzi Hospicjum. Naszym partnerem jest również Stowarzyszenie LekTURa z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach. Organizujemy również zbiórkę pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Jeżeli chcesz pomagać i być potrzebnym zapraszamy do udziału w wolontariacie. Mamy wiele zapału  planów i pomysł  ale doskonale wiemy że bez WAS nie damy rady!!!

Opiekunowie koła wolontariatu
          Iwona Hinc

• Pomoc chojnickiemu hospicjum

• 24 września wolontariusze z klas 7e, 7f, 8b i 8c postanowili czynnie spędzić wolne popołudnie,  angażując się w sprzątanie  obejścia wokół  chojnickiego hospicjum.  Niesienie  pomocy bardzo uskrzydliło młodzież. Na ich twarzach widoczny był tylko  uśmiech. Dziękujemy  WAM!