• Wycieczka klasy III c do Wioski Chlebowej

      16.06.2021

      11 czerwca uczniowie klasy IIIc wybrali się na wycieczkę do Wioski Chlebowej. Po przybyciu do Janiej Góry zapoznali się z legendą wioski oraz historią o "Luppo". Następnie wyruszyli na wyprawę po produkty potrzebne do pieczenia chleba. Na swej drodze spotykali niezwykle postacie: Gospodarzy, Strażnika Soli, Wody, Ognia oraz Stracha. Rozpoznawali rodzaje zbóż oraz sprzęty, którymi posługiwano się w danych czasach. Uczniowie towarzyszyli gospodyniom i pomagali podczas procesu wyrabiania chleba. Obserwowali jego pieczenie w piecu chlebowym na swieżym powietrzu. Pod koniec wyprawy otrzymali świeżo upieczone na ogniu podpłomyki do konsumpcji oraz zapakowane i pięknie pachnące chlebki do domu.

     • Dzień Dziecka w klasach czwartych

      13.06.2021

      Podobno każdy z nas ma w sobie coś z dziecka. Kierowani tą myślą uczniowie klas czwartych chętnie świętowali wraz z wychowawcami czerwcowe święto - Dzień Dziecka. W tym dniu klasa 4 a zajadała się ulubionymi lodami, natomiast klasa 4 b wybrała się do Parku Tysiąclecia, żeby pograć w grę terenową "Zagadki chojnickiego parku". Nawet nieciekawa pogoda nie popsuła nam humorów. Bawiliśmy się znakomicie!

     • Mali ogrodnicy

      06.06.2021

      Dnia 2 czerwca klasa 1 d wraz z wychowawcą wyruszyli pieszą wycieczką do sklepu ogrodniczego, który znajduje się niedaleko szkoły. Do sklepu klasę zaprosiła mama jednej z uczennic, która jest tam pracownikiem. Uczniowie poznali różne gatunki, roślin, kwiatów, drzew i krzewów oraz sposoby ich pielęgnacji. Od strony praktycznej dowiedzieli się w jaki sposób należy poprawnie zasadzić kwiat, aby zachwycał swym pięknem. Każdy z uczniów zabrał do domu samodzielnie posadzoną roślinę. Na zakończenie klasę czekał również słodki upominek. Dziękujemy właścicielowi oraz pracownikom sklepu za zaproszenie. 

     • Dzień Dziecka w klasa I-III

      06.06.2021

      1 czerwca to dzień, w którym swoje święto obchodzą wszystkie dzieci. Z tej okazji w dniach 31 maja i 1 czerwca  uczniowie z kl 1 – 3 wraz z wychowawcami wybrali się do kina na film ,,Psy i koty 3". Po filmie klasy udały się na spacer po mieście. Był też czas na zabawę na placu zabaw no i oczywiście pyszne lody. Wszyscy wspaniale się bawili, a w drodze powrotnej padały słowa, że takie dni mogłyby być częściej. Wszystkim Dzieciom życzymy wszystkiego co najlepsze!