• Wolontariat

      28.09.2021

      W ostatnie piątkowe popołudnie, 24 września, wolontariusze z klas 7e, 7f, 8b i 8c postanowili czynnie spędzić wolne popołudnie, angażując się w sprzątanie obejścia wokół chojnickiego hospicjum. Niesienie  pomocy bardzo uskrzydlilo młodzież. Na ich twarzach widoczny był tylko  uśmiech. Dziękujemy  WAM!

     • „W zdrowym ciele zdrowy duch”

      28.09.2021

      W dniach od 22.09-24.09 jedenaścioro uczniów naszej szkoły brało udział w plenerze sportowo-artystycznym dla dzieci z chojnickich szkół podstawowych, który po raz V odbył się we Funce pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Wydział Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz Wydział Edukacji, Wychowania i Zdrowia. Głównym celem wyjazdu było łagodzenie konsekwencji psychicznych nauczania zdalnego poprzez terapię przez sztukę oraz stworzenie motywacyjnego klimatu na zajęciach ruchowych. Przez trzy dni dzieci brały udział w zajęciach prowadzonych przez trenerów Chojniczanki, dzień zaczynały gimnastyka poranną oraz malowali w plenerze. Obok drzew i pejzażu wodnego wszyscy uczestnicy brali udział w konkursie plastycznym na plakat pod hasłem „MODA NA SPORT”.  Maja Szyszka z klasy VII a otrzymała w konkursie I nagrodę! Brawo! Nie brakowało innych atrakcji. Były spacery do stajni konnej, dyskoteka i wiele rozmów i szczerych uśmiechów. Wszyscy uczestnicy wrócili zdrowi i zadowoleni. Dziękujemy organizatorom za udaną inicjatywę.

     • IV b w zamku krzyżackim

      27.09.2021

      Dnia 25 maja klasa IV b wraz z byłą wychowawcznią i obecną ,w ramach nauczania języka kaszubskiego, odbyła wycieczkę do zamku krzyżackiego do Człuchowa. Żeby lepiej poznać siebie, trzeba zacząć od poznania  historii swojego regionu bliższego i dalszego. Temu też służyła nasza wycieczka . Uczniowie zapoznali się z bogatą i jednocześnie burzliwą historią niedaleko położonego zamku. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem podziwiali ogromny obiekt, jego wyposażenie oraz słuchali ciekawych opowieści pani przewodnik.

       Na koniec była uciecha dla ciała, uczta różnych smaków dań obiadowych w Campolu koło Człuchowa. Wszyscy wrócili zadowoleni  oraz pełni wrażeń .

     • Wycieczka klas 3 b i 3 e

      22.09.2021

      22 września pełni pozytywnej energii i radości wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Edukacyjnego Zoo - Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie. Dzięki przewodnikowi mieliśmy możliwość oglądać a nawet dotknąć egzotycznych zwierząt oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat. Wspólny czas służył integracji, zacieśnianiu więzi koleżeńskich. Dzieci podsumowując wspólny czas, mówiły, że było super. Miejmy nadzieję, że niedługo znowu wybierzemy się na kolejną wycieczkę.