• Koncert kolęd

      19.12.2021

      Czas świąteczny to czas kolędowania. Aby tradycji stało się zadość uczniowie klas 1-8 Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach po raz kolejny zagościli na chojnickim rynku, wesoło śpiewając. Mimo mroźnej, zimowej aury atmosfera była ciepła i radosna, a zgromadzona publiczność nie mogła się oprzeć świątecznemu podśpiewywaniu.

       

      Rafał Lew-Kiedrowski

     • "Siódemka łączy pokolenia" na Jarmarku Bożonarodzeniowym

      17.12.2021

      12 grudnia na chojnickim rynku odbył się koncert pt. „Siódemka łączy pokolenia”. Tym razem szkolna społeczność pospieszyła na pomoc Aleksowi. Jak przystało na bożonarodzeniowy jarmark, w repertuarze znalazły się piosenki zimowe i świąteczne.

      Pani Joanna Radomska i Alicja Radomska - mama z córką wykonały piosenkę pt. „Rockin around the Christmas Tree”. Kinga Dahlke – nauczyciel SP nr 7 ze swoją uczennicą Rozalią Bukowską zaśpiewały utwór „Przekażcie sobie znak pokoju”. Pani Ewa Kwiatkowska przypomniała przebój Skaldów „Z kopyta kulig rwie” a na bis – „Konika na biegunach” – piosenkę, której brawurowe wykonanie pamiętamy z pierwszej edycji festiwalu. W chórku śpiewały Alicja Radomska, Klara Zientkowska oraz Rozalia Bukowska. Koncert przygotowała pani Sylwia Osińska.

      Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację koncertu!

       

      Sylwia Osińska

     • Kto walczy, ten nie przegrywa, choć nie zawsze jest zwycięzcą

      17.12.2021

      Przekonała się o tym Iza Rozenkiewicz z klasy sportowej 8e, która podjęła intelektualną walkę z anglojęzycznymi lekturami detektywistycznymi pt. Murder at Coyote Canyon autorstwa Giny D.B. Clemen oraz The Hound of the Baskervilles napisaną przez Artura Conan Doyle’a. Iza wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym Reading Ignites the Imagination i chociaż test konkursowy nie należał do łatwych, Iza będąca godnym reprezentantem klasy sportowej, zacięcie walczyła o każdy punkt. Pokonała najgroźniejszego przeciwnika – własne obawy przed trudnym wyzwaniem.

      Tak trzymać, Izo!

       

      Aneta Wałdoch

     • Wycieczka do Drzewiny

      13.12.2021

      Uczniowie klasy 1 b i 1 d odwiedziły wioskę św. Mikołaja w Drzewinie. Po wiosce oprowadzał przemiły Elf Pysia. Dzieci ozdabiały bombki, wykonywały stroik świąteczny, mogły podziwiać szopki z klocków Lego oraz pierniczków, zwiedzić fiński namiot Kota, a także obejrzały film pokazujący proces tworzenia bombek. Najważniejszym punktem jednak było spotkanie ze Św. Mikołajem.

      Dla dzieci był to dzień pełen wrażeń !!

     • Mikołajki

      13.12.2021

      6 grudnia jest dniem długo wyczekiwanym przez dzieci. Tego dnia do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj, który wręczył dzieciom upominki. Uczniowie klasy 1 d tego dnia również przygotowali przepiękne upominki dla swoich rodziców, a także upiekli pierniczki.

     • Hazard? Nie daj się wciągnąć!

      13.12.2021

       

      O tym czym jest hazard, jakie są jego rodzaje i jak trudnym jest uzależnieniem dowiedzieli się uczniowie z klas: 7b, 7c, 7d, 7e, 7f oraz 8b. W dniach 23 i 24 listopada 2021r. odbyły się spotkania z p. Moniką Matczak, która pracuje w Urzędzie Skarbowym w Człuchowie. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, która ma na celu uświadomić młodym ludziom, że hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie.

     • Kiermasz świąteczny

      13.12.2021

       

      W ten niezwykły, Mikołajkowy Dzień odbył się Kiermasz Świąteczny podczas którego można było zakupić ozdoby przygotowane przez społeczność szkolną. Piękne stroiki, kolorowe ozdoby na choinkę czy ręcznie robione kartki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Podczas kiermaszu udało się uzbierać 1258,50 zł. Cała kwota została przeznaczona na chorego Aleksa.

      Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowanie ozdób oraz za włączenie się w akcję!

     • Wycieczka do "Ścierniska"

      13.12.2021

      Klasy 1 a i 1 e spotkały się z Mikołajem w osadzie "Ściernisko". Dzieci szukały prezentu, pisały list do Mikołaja, piekły pierniczki, które później ozdabiały, oglądały i karmiły zwierzęta z zaprzęgu św. Mikołaja. Wspólnie śpiewaliśmy świąteczne piosenki i kolędy oraz bawiliśmy się i tańczyliśmy z Mikołajem i Panią Mikołajową. To był dzień pełen atrakcji.

     • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

      12.12.2021

      3 GRUDNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

      3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

      Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw.

      W 2012 r. Polska ratyfikowała Konwencję o prawach osób niepełnosprawnych. Jej przesłanie – pełne, aktywne uczestnictwo osób niepełnosprawnych we wszystkich dziedzinach ludzkiej aktywności, na równi z innymi osobami - powinno być przypomniane szczególnie w tym dniu.

       

      „POMOCNE DŁONIE SĄ PIĘKNE”

       

      Grudzień to wyjątkowy miesiąc – w tym miesiącu pochylamy się nad tematyką dotyczącą praw dziecka. Ale zanim o prawach  znaleźliśmy  chwilę na godzinie wychowawczej i porozmawialiśmy na temat niepełnosprawności, chorób przewlekłych rówieśników.  Szacunek, zrozumienie, empatia – miały stać się przewodnią myślą spotkania/rozmowy na ten ważny społecznie temat.

      Uczniowie klas 1-3 obejrzeli krótki film  - „Duże sprawy w małych głowach”  poruszający problem niepełnosprawności intelektualnej. Zwrócili również uwagę, że oprócz niepełnosprawności intelektualnej, możemy spotkać się z niepełnosprawnością ruchową,  osobami niewidomymi, niesłyszącymi czy tez borykającymi się z różnymi chorobami przewlekłymi – jak np. cukrzyca. Mogli zajrzeć także do książki dostępnej w naszej szkolnej bibliotece „ABC Empatii – bo wszyscy jesteśmy tacy sami” – w której zawarto wiele przykładów dzieci mierzących się z różnymi niepełnosprawnościami i informacji o tym, jak sobie radzą na co dzień.

      Uczniowie klasa 4-8 – obejrzeli wzruszający film dokumentalny „Zobacz we mnie człowieka” –poruszający problem niepełnosprawności ruchowej

      Uczniowie zastanawiali się jak mogą pomóc i jacy mogą być dla osób z niepełnosprawnościami i wypisali swoje pomysły na dłoniach z papieru  i przykleili je do drzewka „Pomocne dłonie są piękne” , które znajduje się na parterze szkoły.

      Takie społeczne akcje są niesamowicie ważne, ponieważ pokazują naszym uczniom, że mimo różnic, każdy z nas przed wszystkim jest człowiekiem i każdemu z nas zależy na szacunku, empatii i równości.

     • Sukces „trzech wspaniałych”

      01.12.2021

      „Trzech wspaniałych” czytelników literatury anglojęzycznej: Milena Hope, Marcel Lemańczyk oraz Mikołaj Pałubicki (uczniowie klasy 7b) przeszło do kolejnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego The Bookers - Reading Adventure, który miał miejsce w naszej szkole w czwartek 25 listopada. Przygotowania nie należały do łatwych ponieważ w dwa tygodnie należało przeczytać 40 stron w języku angielskim. Zwycięzcy poznali fabułę dramatu Williama Shakespeare’a pt. ”King Lear” oraz noweli science-fiction Isaak’a Asimov’a pt. ”I, robot”.

      Gratulacje i powodzenia w kolejnych szrankach.