• Wnuczek Nikodem z nagrodą!

      24.01.2022

      Uczeń klasy 3d Nikodem Trzebiński został wyróżniony w  konkursie plastycznym "Babcia i Dziadek- moi bohaterowie" organizowanym przez Chojnickie Centrum Kultury z okazji Dnia Babci i Dziadka.

      Na konkurs wpłynęło aż 307 prac plastycznych. Jury oceniło wysoki poziom prezentowanych prac, pomysłowość oraz ciekawe i twórcze wykorzystanie różnorodnych technik artystycznych.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Projekt „Zdrowa 7” – „Ciepłe i sycące dania rozgrzewające”

      24.01.2022

      Styczeń to miesiąc, w którym rozpoczynamy realizację naszych celów, planów czy też całkiem nowych przedsięwzięć. Jeśli spędzacie choć odrobinę wolnego czasu w kuchni, może podejmiecie wyzwanie i podzielicie się swoim ulubionym przepisem (+zdjęciem pracy) na coś wyjątkowego, co zagości u was w tym miesiącu na stole. My jako propozycję przesyłamy linki do pysznej pieczonej fety autorstwa Rozkosznego -https://www.rozkoszny.pl/pieczona-feta-z-miodem-i-sezamem/, czy też niesamowitej foccacii z Jadłonomi –https://www.jadlonomia.com/przepisy/focaccia-rewolucyjna/ - niech te przepisy staną się inspiracją oraz motywacją do spotkań z najbliższymi przy stole.

       

      Czekamy niecierpliwie na Wasze propozycje: zdrowa7@sp7chojnice.pl

       

      Warto pamiętać, że jeśli korzystamy z przepisu nie swojego autorstwa , podajemy autora oraz zamieszczamy swoje dane.

     • Z wizytą w Ratuszu

      24.01.2022

       

      19 stycznia 2022r. uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią w ramach realizacji innowacji „Chojnice – maja mała ojczyzna” wybrali się na wycieczkę do  chojnickiego Ratusza, celem poznania, co kryje wewnątrz piękny, zabytkowy budynek. Tego wszystkiego dowiedzieli się uczniowie dzięki ciekawemu opowiadaniu jednego z pracowników Ratusza, Panu Przemysławowi. Przybliżył całą historię tego obiektu, jego funkcji dawniej i obecnie, a co najważniejsze dzieci mogły zobaczyć niemalże każdy zakątek budynku. Ponadto odwiedzili biuro p. Burmistrza, Wiceburmistrza, piękną salę konferencyjną, poznali symbolikę zwierząt na elewacji budynku i inne ciekawostki.

      Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem i niektórzy zapewniali , że będą chcieli w przyszłości zasiadać na pięknych krzesłach w sali konferencyjnej i podejmować same dobre decyzje dla miasta. 

     • Spotkanie noworoczne

      23.01.2022

      Opłatek chleb miłości, przyjaźni, pojednania. W dniu wigilii rodziny dzieląc się tym chlebem, zapominają o trudnych, przykrych wydarzeniach i napełniają swoje serca pokojem i radością. Jednak to tylko od nas samych zależy czy to będzie tylko jeden dzień, czy jednak będziemy te wartości pielęgnować przez 365 dni w roku. Właśnie to przesłanie przekazali uczestnicy  projektu spotkania noworocznego „Spadł śnieg opłatek miłości” swoim kolegom i koleżankom w dniu 18 stycznia 2022 roku. Udział w projekcie wzięli uczniowie klasy 8a, 8c, 8d, 7a, 7b, 7d, 6a, 6b, 4b, 3b,3c, 1b a opiekunami projektu była pani Barbara Piekarska i Ewelina Niechwiadowicz 

     • Sukcesy uczniów Siódemki

      23.01.2022

      Jest nam niezmiernie miło poinformować o sukcesach naszych uczniów w eliminacjach I i II etapu konkursów chemicznych. Antoni Peno z klasy 8d zakwalifikował się do III etapu  Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Antoni Peno i Dominik Jażdżewski z 8c awansowali do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego oraz do III etapu Pomorskiej Ligi Zadaniowej. Na drugim etapie Pomorskiej Ligi Zadaniowej reprezetował nas również Igor Stefankiewicz z klasy 8d.Serdecznie gratulujemy chłopakom. Życzymy Wam wytrwałości w przygotowywaniach do finałowych etapów i trzymamy za Was kciuki.

     • "Bliskie spotkanie z wilkiem" klasy 2c

      18.01.2022

      14 stycznia klasa 2c wybrała się do PNBT na "Bliskie spotkanie z wilkiem". Uczniowie dowiedzieli się do jakiej gromady i rodziny należą wilki. Zdziwili się kiedy usłyszeli, że wilk od nosa do ogona ma aż do 200cm oraz jego umaszczenie może być w kolorze rudym. Dzieci wypowiadały się na temat różnicy pomiędzy psem a wilkiem. Zauważyli cechy charakterystyczne takie jak: zawsze sterczące uszy, jasne policzki,długie kończyny czy wąska klatka piersiowa. Omówili także tropy tego ciekawego ssaka oraz mieli okazję zobaczyć jego czaszkę oraz kły. Zajecia zakończyły się pracą plastyczno-techniczną.

     • Olimpusek

      16.01.2022

      Dnia 12 stycznia br. 70 uczniów klas 1-3 wzięło udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpusek sesji zimowej. Uczniowie rozwiązywali test (sprawdzian zintegrowany) polegający na rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej. 

      13 stycznia br. uczniowie uczestniczyli w Olimpiadzie Olimpusek z języka angielskiego, który pozwolił uczniom sprawdzić wiedzę ze słownictwa i podstawowych zwrotów. 

      Z niecierpliwością czekamy na wyniki! Z nadzieją na sukcesy naszych uczniów!

     • Wycieczka klasy 4 a

      16.01.2022

      12.01.2022 r. uczniowie klasy 4a naszej szkoły wybrali się korzystając ze środków komunikacji publicznej do Wiejskiego Domu Kultury w Swornegaciach, gdzie wzięli udział w warsztatach wypieku chleba „Sworzyńskiego”. Jest to jedna z propozycji, którą WDK ma w swojej stałej ofercie. Na zajęciach instruktorzy prowadzący zajęcia zdradzili nam recepturę wypieku chleba, którą ongiś stosowano na obszarze południowych Kaszub. W trakcie zajęć dzieci miały również możliwość wysłuchania prelekcji na temat tradycji wypieku oraz szacunku, jakim należy darzyć chleb. Po wstawieniu samodzielnie przygotowanych chlebów do pieca, cała klasa wybrała się na niedługi spacer po miejscowości. Podczas spaceru uczniowie mogli zobaczyć m.in. jezioro Karsińskie, rzekę Brdę i przejść przez tamtejszy sławny „Kozi mostek”. Po spacerze zwiedziliśmy również Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego. Na zakończenie warsztatów, oprócz pieczywa, każdy z uczestników otrzymał certyfikat „Małego Piekarza” wraz z przepisem, który z pewnością wykorzystamy  w naszych domowych wypiekach.

     • Jasełka po kaszubsku

      02.01.2022

      Uczniowie klasy 1b uczący się języka kaszubskiego przedstawili historię Bożego Narodzenia po kaszubsku. Dzieci świetnie wcielili się w odgrywane role , wspaniale mówili i śpiewali po kaszubsku. Barwne stroje, piękna scenografia, muzyka sprawiły, że wszyscy odbiorcy tego przedstawienia w pełni poczuli klimat świąteczny.