• Mistrzynie logicznego myślenia!

      27.05.2022

      24 uczniów z klas I-III wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 26 zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Ciekawa formuła zadań konkursowych umożliwiła trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce czy fizyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów.

      Uczennice klasy 3d osiągnęły wyróżniające wyniki i zajęły odpowiednio:

      Julia Józefowska – 10 msc, dyplom laureata - Mistrz Logicznego Myślenia

      (188 pkt na 206 możliwych)

      Natalia Drewczyńska – 11 msc, dyplom wyróżnienia - Ekspert Logicznego Myślenia

      (186 pkt na 206 możliwych)

      Wychowawcą dziewczynek jest p. Katarzyna Kniter.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Zaproszenie

      22.05.2022

      Serdecznie zapraszamy na festyn ekologiczny, który odbędzie się w naszej szkole 28 maja 2022 roku w godz. 10.00-12.00.

      Na gości czeka wiele atrakcji.

      Gorąco zapraszamy!

     • 18.05.2022r. – wycieczka klasy 3b i 2c do wioski indiańskiej w Ściernisku

      20.05.2022

      O 8.00 w środę klasa 3b i 2c  wspólnie ze swoimi wychowawczyniami: panią Kinga Dahlke i Justyną Pitroch wyruszyły na przygodę do Ścierniska. A tutaj czekała na nich indiańska przywódczyni, która zabrała ich na warsztaty robienia indiańskiego chlebka,  dzieciakom nie brakowało fantazji w tworzeniu. Po warsztatach zostaliśmy zaproszeni przez wodza do tipi. Tam nastąpiło uroczyste malowanie twarzy i nadanie imion – Kolorowy Obłok, Blada Twarz, Ranny Strzelec, Kruszynka Świnka to tylko niektóre z nich. Atrakcjom nie było końca  bo zaraz czekało nas kolejne zadanie: strzelanie z łuku, robienie amuletu czy też indiańskiego pióropusza.  Największym wyzwaniem okazała się przeprawa przez bagno a dla niektórych zjedzenie indiańskiej zupy. Niestety czas upłynął zbyt szybko i trzeba było wracać, jednak myślę, że niektórzy jeszcze tu wrócą, by zasmakować tej przygody jeszcze raz.

       

     • „Zawód moimi oczami” – doradztwo zawodowe w oddziałach przedszkolnych i świetlicy szkolnej.

      20.05.2022

      Uczniowie naszych najmłodszych klas poznają różne zawody – dzieje się to podczas różnych spotkań zawodoznawczych, ale też podczas różnych wyjść np. do teatru czy też do biblioteki i nie tylko. Jednym z proponowanych zadań w programie realizacji doradztwa zawodowego było przyjrzenie się jak nasi najmłodsi widzą w ogóle zawód i dzięki temu możemy oglądać piękną wystawę prac naszych przedszkolaków. Znajdziemy tu zawody: policjanta, weterynarza, piosenkarki, strażaka, piłkarza, lekarza, pielęgniarki i nie tylko. Natomiast dzieciaki ze świetlicy, dzięki pomysłowości pani Magdy, wzięły udział w dedykowanych zajęciach temu tematowi. Najpierw musiały odgadnąć zagadki, a następnie wykonały mapę myśli z zawodami, które znają i przygotowały pacynki. Również można je odnaleźć na specjalnie przygotowanej wystawie.

     • Zapoznanie z ofertą Liceum Społecznego z Człuchowa

      20.05.2022

      17.05.2022r. nasi ósmoklasiści mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Liceum Społecznego z Człuchowa. Pani Dagmara Szymańska wraz z uczennicami: Kamilą, Wiktorią i Olą przedstawiły atuty swojej szkoły: 13 klas, brak dzwonków, muzyka ze specjalnej playlisty, duża doza tolerancji, nauczyciel przewodnik oraz kółka: teatralne, robotyki czy też wieczory filmowe i wyjazdy zagraniczne to tylko niektóre atuty kameralnej szkoły w Człuchowie. Aby się przekonać czy tak jest w rzeczywistości zaprosiły  nas na drzwi otwarte: 04.06.2022r. o godz. 9.30.  

     • Piękne nasze Kaszuby

      17.05.2022

      Uczniowie uczący się języka kaszubskiego z klas 1b, 2b, 4b wzięły udział w wycieczkach, które sprawiły, że  dzieci lepiej poznały piękne zakątki naszego regionu. Klasy 1b i 2b wspólnie brały udział w podchodach w lasach Nadleśnictwa Woziwoda oraz poznali Akwedukt w Fojutowie, jego znaczenie dla środowiska. Dodatkowo uczniowie z 1 b wzięli udział  w wycieczce do Muzeum Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich, gdzie mieli okazję poznać kulturę materialną dawnych Kaszub. Natomiast klasa 4b odbyła wycieczkę do Szymbarku, gdzie mogli poznać historie niektórych Kaszubów , którzy wyjechali do Kanady, historię Kaszubów podczas drugiej wojny światowej, różne ciekawostki ( najdłuższa deska z kaszubskich lasów, dom Sybiraka, bunkry z drugiej wojny światowej i inne). Dzieci również wspięli się na największe wzniesienie na Kaszubach na Wieżycę, skąd podziwiali piękno naszego regionu.

      Uczniowie wrócili z wycieczek pełni wrażeń i chęci do dalszego odkrywania pięknych Kaszub.

       

     • Alicja i Martyna na podium

      17.05.2022

      Dwie uczennice: Alicja Sawicka  z klasy 4b oraz Martyna Hoppe z 2b uczące się języka kaszubskiego, wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Rodnômòwa” po kaszubsku w Brusach Jaglie. Konkurs odbył się 13 maja 2022r. Dziewczynki w pięknym stylu recytowały wiersze i prozy znanych kaszubskich poetów i pisarzy. I tak:

      - Martynka zajęła 3 miejsce w kategorii klas 1-3

      - Alicja zajęła 2 miejsce w kategorii klas 4-6

      Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów !!!

     • Konkurs w zaczarowanym świecie książek

      11.05.2022

      W dniach 9-10 maja 2022 w bibliotece odbywał się konkurs pięknego czytania „W zaczarowanym świecie książek” zorganizowany przez Panią Barbarę Kin, Justynę Pitroch, Monikę Mankiewicz i Ewelinę Niechwiadowicz. Do konkursu przystąpili uczniowie klas 1-3. Poziom czytania był wyrównany, lecz komisji udało się wyłonić zwycięzców.

      Klasa 1:

      I miejsce – Helena Sułkowska  1 a

      II miejsce – Jan Żalikowski 1 a i Katarzyna Koczerzynska 1 b

      III miejsce -  Barbara Szyca 1 b

      Klasa 2:

      I miejsce – Marcel Thiede  2 d

      II miejsce – Martyna Hoppe 2 b

      III miejsce -  Hanna Nitka 2 c i Kacper Wiśniewski 2 d

      Klasa 3:

      I miejsce – Oskar Imianowski 3 b

      II miejsce – Natalia Drewczyńska 3 d i Matylda Pałubicka 3 c

      III miejsce -  Zofia Połom 3 e

      Konkurs z nagrodami został zrealizowany w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.

     • Sukces Kacpra

      09.05.2022

      Z ogromną radością informujemy, iż uczeń klasy 7a Kacper Walczak zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego ‘Happy English Time 2022’. Etap finałowy konkursu odbędzie się 10 maja w Niepublicznej Szkole Podstawowej ‘Nowy Świat’ w Gdańsku i będzie obejmował dwie części: pisemną i ustną, podczas których Kacper wykaże się umiejętnością tworzenia dłuższej wypowiedzi pisemnej oraz płynnością i poprawnością w posługiwaniu się językiem angielskim w mowie.

      Przypomnijmy, że pierwszym etapem konkursu był test leksykalno-gramatyczny, zawierający wiedzę na temat krajów anglojęzycznych, zaś etap rejonowy sprawdzał umiejętności uczestników z zakresu rozumienia ze słuchu oraz czytania ze zrozumieniem.

      Trzymamy kciuki, Kacper!!!

     • Wyśpiewany sukces

      08.05.2022

      Wyśpiewany sukces

      Grupa uczniów z klasy 1b w składzie : Barbara Szyca, Zofia Słomińska, Katarzyna Koczerzyńska, Michalina Trzyńska oraz Kornel Cieślik i Jan Wieczorek wzięli udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Popularnej, który odbył się 6 majaw GOK w Silnie. „Szalone Siódemki”, bo tak nazwali swoją grupę mali artyści , zaprezentowali się z piosenką zespołu Skaldowie „Wiosna”. Wystąpili w pięknym stylu oczarowując jury i zebraną publiczność nie tylko pięknym wykonaniem wokalnym, ale również  ciekawą choreografią. Zajęli pierwsze miejsce w kategorii zespoły .Ten występ okazał się dla uczniów wspaniałym doświadczeniem i jednocześnie motywacją do nowych wyzwań.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

     • UWAGA ÓSMOKLASIŚCI - 16.06.2022 RUSZA NABÓR DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

      08.05.2022
      • Drodzy Ósmoklasiści,

       przed Wami bardzo ważne wydarzenia. Już wkrótce będziecie dokonywać wyborów związanych z Waszą dalszą ścieżką edukacyjną.  Chciałabym wesprzeć Was w tym ważnym czasie  i dlatego poniżej zamieszczam istotne informacje związane z rekrutacją.

       Podstawowe informacje o rekrutacji

       W Chojnicach rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023 rozpocznie się 16 maja i zostanie przeprowadzona w formie elektronicznej przy użyciu internetowego systemu Nabór:

       https://nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat

       Przy rekrutacji ważne jest by  skorzystać  z komputera. Urządzenia mobilne mogą nie wspierać pełnej funkcjonalności. U nas w szkole będziecie mieli taką możliwość założenia konta w terminie 16-20.05.2022 w trakcie lekcji informatyki – w razie potrzeby będę też was wpierać.

       Kandydat do szkoły ponadpodstawowej musi:

       -założyć konto w systemie,

       -wprowadzić swoje dane,

       -wybrać klasy na liście swoich preferencji,

       -wydrukować wniosek

       -zanieść wniosek do szkoły pierwszego wyboru.

       Wszystkie zmiany, które się pojawiły – zostaną omówione podczas spotkania z panią Aliną Urbańską (Szkolny Ośrodek Kariery przy Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach) - 11 maja o godz. 12.45 na które serdecznie Was zapraszam.

       Tutaj znajdziecie informator dla absolwentów szkół podstawowych opracowany przez Starostwo Powiatowe w Chojnicach - https://powiat.chojnice.pl/asp/Artykul,Informator_dla_absolwentow_szkol_podstawowych_na_rok_szkolny_20222023,2672,1

       Mam nadzieję, że wasze wybory będą zgodne z Waszymi potrzebami J

       Nauczyciel doradztwa zawodowego Urszula Wirkus-Wielińska

     • Dworek Polski w ,,Siódemce’’

      08.05.2022

      Dnia 29 kwietnia br. Stowarzyszenie ,, Dworek Polski’’ odwiedził naszą szkołę. Społeczność szkolna obejrzała inscenizację muzyczną.  W ciekawy sposób zaprezentowano najważniejsze wydarzenia z historii Polski- od czasów chrztu Polski aż do współczesności.

      Prezentacja wszystkim bardzo się podobała. Dziękujemy!

     • Przygoda II d i III d w Toruniu!

      08.05.2022

       

      27 kwietnia br. klasa III d i II d udały się na wycieczkę autokarową do Torunia. Wędrówkę po mieście uczniowie rozpoczęli od wizyty w Planetarium, gdzie obejrzeli seans pt. „Cudowna podróż”.  Była to astronomiczna i zarazem przygodowa opowieść o planetach, gwiazdach i kosmosie. Następnie uczniowie zwiedzili Stare Miasto m.in. pomnik Mikołaja Kopernika oraz fontannę Flisaka.  Kolejnym punktem przygody była wizyta w Teatrze „Baj Pomorski”, gdzie uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „ Jaś i Małgosia.  Dalsza trasa wycieczki prowadziła do Muzeum Piernika, gdzie dzieci robiły własne pierniki. Na zakończenie wycieczki odwiedzili Dom Legend Toruńskich. W tym miejscu uczestnicy poznali legendy związane z Toruniem. A niektórzy mieli nawet okazję zostać ich bohaterami.  Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejną wycieczkę. Ten dzień na pewno zapadnie na długo w ich pamięci!

      Organizatorami tej wycieczki były wychowawczynie tych klas p. Katarzyna Kniter oraz p. Dorota Pestka.

     • Wycieczka 2d

      05.05.2022

      4 maja uczniowie klasy 2 d udali się na pieszą wycieczkę szklakiem niebieskiej ścieżki dydaktycznej Parku Narodowego „Bory Tucholskie”z Bachorza do Małych Swornychgaci. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym są formy ochrony przyrody i jakie występują w Polsce oraz  dlaczego i jak chronimy Park Narodowy „Bory Tucholskie”. Poznali walory przyrodnicze tych miejsc a także dowiedzieli się jak prawidłowo zachowywać na obszarach chronionych.