• Wycieczka 3c i 3e

      30.05.2022

      Dnia 23.05.2022r. uczniowie klasy 3c i 3e uczestniczyli w wycieczce do Sea Park w Sarbsku. Oferta parku była bardzo szeroka. Dzieci odwiedziły multimedialną atrakcję - Oceanarium Prehistoryczne 3D. Po założeniu okularów zobaczyły dawne stworzenia morskie. Mogły poczuć się jak w głębi oceanu. Wielu wrażeń dostarczyły też wspaniałe pokazy talentów fok szarych oraz uchatek kalifornijskich. Ciekawą atrakcją okazały się zabawy w Parku zręcznościowo - liniowym małego pirata oraz na placu zabaw. Na koniec odwiedziliśmy plaże w Łebie. Wszyscy wróciliśmy do domu zmęczeni, ale w dobrych humorach.

     • Festyn ekologiczny w ,,Siódemce’’

      29.05.2022

      I znowu się spotkaliśmy! Po długim czasie 28 maja mogliśmy wspólnie bawić się na festynie ekologicznym. Pogoda nie popsuła nikomu nastroju, bo tym razem impreza odbyła się w nowej sali gimnastycznej naszej szkoły. Przybyło mnóstwo gości, na których czekało wiele atrakcji. Można było odwiedzić stoiska ze zdrową żywnością, zjeść  pyszną grochówkę. Zbierano też makulaturę, za którą otrzymywało się sadzonkę drzewa, nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali konkurencje sportowe, a wielbiciele tańca mogli m.in.  zatańczyć zumbę wraz ze swoimi rodzicami.  Podziwialiśmy liczne stoiska przyrodnicze oraz stoiska przygotowane przez Chojnicki Alarm dla Klimatu czy Zaborski Park Krajobrazowy. Można też było zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego oraz odbyła się zbiórka produktów dla dzieci z domów dziecka z Ukrainy.

      Z uzbieranych pieniędzy zostanie zakupiona roślinność, która ozdobi teren wokół naszej placówki.

      Wszystkim dziękujemy za ogromne zaangażowanie w przygotowanie tego festynu. Do zobaczenia za rok!

     • Mistrzynie logicznego myślenia!

      27.05.2022

      24 uczniów z klas I-III wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 26 zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Ciekawa formuła zadań konkursowych umożliwiła trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce czy fizyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów.

      Uczennice klasy 3d osiągnęły wyróżniające wyniki i zajęły odpowiednio:

      Julia Józefowska – 10 msc, dyplom laureata - Mistrz Logicznego Myślenia

      (188 pkt na 206 możliwych)

      Natalia Drewczyńska – 11 msc, dyplom wyróżnienia - Ekspert Logicznego Myślenia

      (186 pkt na 206 możliwych)

      Wychowawcą dziewczynek jest p. Katarzyna Kniter.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Zaproszenie

      22.05.2022

      Serdecznie zapraszamy na festyn ekologiczny, który odbędzie się w naszej szkole 28 maja 2022 roku w godz. 10.00-12.00.

      Na gości czeka wiele atrakcji.

      Gorąco zapraszamy!

     • 18.05.2022r. – wycieczka klasy 3b i 2c do wioski indiańskiej w Ściernisku

      20.05.2022

      O 8.00 w środę klasa 3b i 2c  wspólnie ze swoimi wychowawczyniami: panią Kinga Dahlke i Justyną Pitroch wyruszyły na przygodę do Ścierniska. A tutaj czekała na nich indiańska przywódczyni, która zabrała ich na warsztaty robienia indiańskiego chlebka,  dzieciakom nie brakowało fantazji w tworzeniu. Po warsztatach zostaliśmy zaproszeni przez wodza do tipi. Tam nastąpiło uroczyste malowanie twarzy i nadanie imion – Kolorowy Obłok, Blada Twarz, Ranny Strzelec, Kruszynka Świnka to tylko niektóre z nich. Atrakcjom nie było końca  bo zaraz czekało nas kolejne zadanie: strzelanie z łuku, robienie amuletu czy też indiańskiego pióropusza.  Największym wyzwaniem okazała się przeprawa przez bagno a dla niektórych zjedzenie indiańskiej zupy. Niestety czas upłynął zbyt szybko i trzeba było wracać, jednak myślę, że niektórzy jeszcze tu wrócą, by zasmakować tej przygody jeszcze raz.

       

     • „Zawód moimi oczami” – doradztwo zawodowe w oddziałach przedszkolnych i świetlicy szkolnej.

      20.05.2022

      Uczniowie naszych najmłodszych klas poznają różne zawody – dzieje się to podczas różnych spotkań zawodoznawczych, ale też podczas różnych wyjść np. do teatru czy też do biblioteki i nie tylko. Jednym z proponowanych zadań w programie realizacji doradztwa zawodowego było przyjrzenie się jak nasi najmłodsi widzą w ogóle zawód i dzięki temu możemy oglądać piękną wystawę prac naszych przedszkolaków. Znajdziemy tu zawody: policjanta, weterynarza, piosenkarki, strażaka, piłkarza, lekarza, pielęgniarki i nie tylko. Natomiast dzieciaki ze świetlicy, dzięki pomysłowości pani Magdy, wzięły udział w dedykowanych zajęciach temu tematowi. Najpierw musiały odgadnąć zagadki, a następnie wykonały mapę myśli z zawodami, które znają i przygotowały pacynki. Również można je odnaleźć na specjalnie przygotowanej wystawie.

     • Zapoznanie z ofertą Liceum Społecznego z Człuchowa

      20.05.2022

      17.05.2022r. nasi ósmoklasiści mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Liceum Społecznego z Człuchowa. Pani Dagmara Szymańska wraz z uczennicami: Kamilą, Wiktorią i Olą przedstawiły atuty swojej szkoły: 13 klas, brak dzwonków, muzyka ze specjalnej playlisty, duża doza tolerancji, nauczyciel przewodnik oraz kółka: teatralne, robotyki czy też wieczory filmowe i wyjazdy zagraniczne to tylko niektóre atuty kameralnej szkoły w Człuchowie. Aby się przekonać czy tak jest w rzeczywistości zaprosiły  nas na drzwi otwarte: 04.06.2022r. o godz. 9.30.  

     • Piękne nasze Kaszuby

      17.05.2022

      Uczniowie uczący się języka kaszubskiego z klas 1b, 2b, 4b wzięły udział w wycieczkach, które sprawiły, że  dzieci lepiej poznały piękne zakątki naszego regionu. Klasy 1b i 2b wspólnie brały udział w podchodach w lasach Nadleśnictwa Woziwoda oraz poznali Akwedukt w Fojutowie, jego znaczenie dla środowiska. Dodatkowo uczniowie z 1 b wzięli udział  w wycieczce do Muzeum Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich, gdzie mieli okazję poznać kulturę materialną dawnych Kaszub. Natomiast klasa 4b odbyła wycieczkę do Szymbarku, gdzie mogli poznać historie niektórych Kaszubów , którzy wyjechali do Kanady, historię Kaszubów podczas drugiej wojny światowej, różne ciekawostki ( najdłuższa deska z kaszubskich lasów, dom Sybiraka, bunkry z drugiej wojny światowej i inne). Dzieci również wspięli się na największe wzniesienie na Kaszubach na Wieżycę, skąd podziwiali piękno naszego regionu.

      Uczniowie wrócili z wycieczek pełni wrażeń i chęci do dalszego odkrywania pięknych Kaszub.

       

     • Alicja i Martyna na podium

      17.05.2022

      Dwie uczennice: Alicja Sawicka  z klasy 4b oraz Martyna Hoppe z 2b uczące się języka kaszubskiego, wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Rodnômòwa” po kaszubsku w Brusach Jaglie. Konkurs odbył się 13 maja 2022r. Dziewczynki w pięknym stylu recytowały wiersze i prozy znanych kaszubskich poetów i pisarzy. I tak:

      - Martynka zajęła 3 miejsce w kategorii klas 1-3

      - Alicja zajęła 2 miejsce w kategorii klas 4-6

      Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów !!!

     • Konkurs w zaczarowanym świecie książek

      11.05.2022

      W dniach 9-10 maja 2022 w bibliotece odbywał się konkurs pięknego czytania „W zaczarowanym świecie książek” zorganizowany przez Panią Barbarę Kin, Justynę Pitroch, Monikę Mankiewicz i Ewelinę Niechwiadowicz. Do konkursu przystąpili uczniowie klas 1-3. Poziom czytania był wyrównany, lecz komisji udało się wyłonić zwycięzców.

      Klasa 1:

      I miejsce – Helena Sułkowska  1 a

      II miejsce – Jan Żalikowski 1 a i Katarzyna Koczerzynska 1 b

      III miejsce -  Barbara Szyca 1 b

      Klasa 2:

      I miejsce – Marcel Thiede  2 d

      II miejsce – Martyna Hoppe 2 b

      III miejsce -  Hanna Nitka 2 c i Kacper Wiśniewski 2 d

      Klasa 3:

      I miejsce – Oskar Imianowski 3 b

      II miejsce – Natalia Drewczyńska 3 d i Matylda Pałubicka 3 c

      III miejsce -  Zofia Połom 3 e

      Konkurs z nagrodami został zrealizowany w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.

     • Sukces Kacpra

      09.05.2022

      Z ogromną radością informujemy, iż uczeń klasy 7a Kacper Walczak zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego ‘Happy English Time 2022’. Etap finałowy konkursu odbędzie się 10 maja w Niepublicznej Szkole Podstawowej ‘Nowy Świat’ w Gdańsku i będzie obejmował dwie części: pisemną i ustną, podczas których Kacper wykaże się umiejętnością tworzenia dłuższej wypowiedzi pisemnej oraz płynnością i poprawnością w posługiwaniu się językiem angielskim w mowie.

      Przypomnijmy, że pierwszym etapem konkursu był test leksykalno-gramatyczny, zawierający wiedzę na temat krajów anglojęzycznych, zaś etap rejonowy sprawdzał umiejętności uczestników z zakresu rozumienia ze słuchu oraz czytania ze zrozumieniem.

      Trzymamy kciuki, Kacper!!!

     • Wyśpiewany sukces

      08.05.2022

      Wyśpiewany sukces

      Grupa uczniów z klasy 1b w składzie : Barbara Szyca, Zofia Słomińska, Katarzyna Koczerzyńska, Michalina Trzyńska oraz Kornel Cieślik i Jan Wieczorek wzięli udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Popularnej, który odbył się 6 majaw GOK w Silnie. „Szalone Siódemki”, bo tak nazwali swoją grupę mali artyści , zaprezentowali się z piosenką zespołu Skaldowie „Wiosna”. Wystąpili w pięknym stylu oczarowując jury i zebraną publiczność nie tylko pięknym wykonaniem wokalnym, ale również  ciekawą choreografią. Zajęli pierwsze miejsce w kategorii zespoły .Ten występ okazał się dla uczniów wspaniałym doświadczeniem i jednocześnie motywacją do nowych wyzwań.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

     • UWAGA ÓSMOKLASIŚCI - 16.06.2022 RUSZA NABÓR DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

      08.05.2022
      • Drodzy Ósmoklasiści,

       przed Wami bardzo ważne wydarzenia. Już wkrótce będziecie dokonywać wyborów związanych z Waszą dalszą ścieżką edukacyjną.  Chciałabym wesprzeć Was w tym ważnym czasie  i dlatego poniżej zamieszczam istotne informacje związane z rekrutacją.

       Podstawowe informacje o rekrutacji

       W Chojnicach rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023 rozpocznie się 16 maja i zostanie przeprowadzona w formie elektronicznej przy użyciu internetowego systemu Nabór:

       https://nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat

       Przy rekrutacji ważne jest by  skorzystać  z komputera. Urządzenia mobilne mogą nie wspierać pełnej funkcjonalności. U nas w szkole będziecie mieli taką możliwość założenia konta w terminie 16-20.05.2022 w trakcie lekcji informatyki – w razie potrzeby będę też was wpierać.

       Kandydat do szkoły ponadpodstawowej musi:

       -założyć konto w systemie,

       -wprowadzić swoje dane,

       -wybrać klasy na liście swoich preferencji,

       -wydrukować wniosek

       -zanieść wniosek do szkoły pierwszego wyboru.

       Wszystkie zmiany, które się pojawiły – zostaną omówione podczas spotkania z panią Aliną Urbańską (Szkolny Ośrodek Kariery przy Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach) - 11 maja o godz. 12.45 na które serdecznie Was zapraszam.

       Tutaj znajdziecie informator dla absolwentów szkół podstawowych opracowany przez Starostwo Powiatowe w Chojnicach - https://powiat.chojnice.pl/asp/Artykul,Informator_dla_absolwentow_szkol_podstawowych_na_rok_szkolny_20222023,2672,1

       Mam nadzieję, że wasze wybory będą zgodne z Waszymi potrzebami J

       Nauczyciel doradztwa zawodowego Urszula Wirkus-Wielińska

     • Dworek Polski w ,,Siódemce’’

      08.05.2022

      Dnia 29 kwietnia br. Stowarzyszenie ,, Dworek Polski’’ odwiedził naszą szkołę. Społeczność szkolna obejrzała inscenizację muzyczną.  W ciekawy sposób zaprezentowano najważniejsze wydarzenia z historii Polski- od czasów chrztu Polski aż do współczesności.

      Prezentacja wszystkim bardzo się podobała. Dziękujemy!