• Zakończenie roku szkolnego

      26.06.2022

      24 czerwca w Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022 i tego samego dnia pożegnaliśmy naszych ósmoklasistów, życząc im szczęścia w dalszym życiu.

      Dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły, a przede wszystkim naszych absolwentów, na wstępie uroczystości powitali ich młodsi koledzy: Karina i Marceli. Prowadzący wspólnie zaakcentowali, jak szybko ósmoklasistom minął czas w murach naszej kochanej szkoły, kiedy to przeżywali swoje radości, przyjaźnie oraz pierwsze miłości.

      Hymn Polski pięknie zaśpiewała Ola, po czym przed pocztem sztandarowym przedstawiciele absolwentów ślubowali godnie kroczyć dalszą drogą, z szacunkiem reprezentując naszą Ojczyznę, Rzeczpospolitą Polską, służąc jej swoją rzetelną pracą, dbając o dobre imię szkoły.

      Uroczystość zakończenia klas ósmych, uświetniła swoim przemówieniem Pani Dyrektor, Aleksandra Mroczkowska, która skierowała w stronę ósmoklasistów słowa wsparcia, otuchy i podziękowała za czas wspólnie spędzony, życząc im sukcesów w przyszłości. Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Kornelia Żywicka, również dodała kilka ciepłe słów od siebie.

      Następnie Pani Dyrektor oraz wychowawcy klas ósmych rozdali uczniom świadectwa ukończenia szkoły, a przy tym wyróżnionych zostało wiele osób, które przez ostatnie lata nie tylko osiągały wyśmienite wyniki w nauce, ale również godnie i z sukcesami reprezentowały naszą szkołę poza jej murami w różnych konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. W tym punkcie ceremonii wyróżnieni uczniowie pozostawili po sobie ostatni ślad – wpis do Księgi Pamiątkowej.

      Po tym najważniejszym punkcie pożegnania roku szkolnego na środek wyszła Ania, która swoim pięknym śpiewem zaprezentowała nam szkolny hymn.

      Po hymnie nadszedł czas na chwilę wspomnień – ósmoklasiści obejrzeli prezentację, która zawierała zdjęcia zrobione w murach naszej szkoły, i nie tylko, przez ostatnich 8 lat.

      Następnie na środek wystąpiły ponownie Ania i Ola, które zaśpiewały piosenkę pt. „Do widzenia Przyjaciele…”, a całość pożegnania dopełniły słowa podziękowania od przedstawicieli klas ósmych skierowane do Dyrekcji, wychowawców i nauczycieli.

      Na zakończenie prowadzący, Karina i Marceli, życzyli absolwentom odwagi w podejmowaniu przyszłych, trudnych decyzji i wytrwałości w dążeniu do celu. Ceremonię zakończenia roku szkolnego zamknęła swoim śpiewem Anastassia, tegoroczna absolwentka pochodząca z Ukrainy.

      Na sam koniec uczniowie rozeszli się do klas pod opieką wychowawców, gdzie nastąpiło ostatnie pożegnanie.

       

      Drodzy Absolwenci, pamiętajcie:

      „Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po posiewie, przebija góry, nad przepaściami przerzuca mosty.”

      To było nasze ostatnie spotkanie, ale nigdy o Was nie zapomnimy.

     • Projekt 2 c

      23.06.2022

      W miesiącu maju uczniowie klasy 2c realizowali projekty na wybrane tematy. Dzieci uczyły się rozwiązywania pojawiających się problemów oraz dochodzenia do kompromisów. Tematy,które zostały zrealizowane to: ocelot, koala, zasady i triki koszykówki, piłka nożna, konie, historia Polski, piłka ręczna, żyrafy. Pojawiły się nawet prezenty dla pozostałych uczniów własnoręcznie wykonane przez dziewczynki z grupy "Koala"😊

     • WAKACJE TUŻ TUŻ…

      19.06.2022

      Wielkimi krokami zbliża się czas wakacji. Czas odpoczynku, beztroski, odkrywania nowych miejsc, poznawania ciekawych ludzi. Z okazji wakacji życzmy Wam samych słonecznych dni, dużo relaksu, a przede wszystkim spokojnego i bezpiecznego wypoczynku.

      Poniżej udostępniamy Wam ulotkę, która podpowie Wam na co szczególnie zwrócić uwagę, aby bezpiecznie wypoczywać.

       

      Zespół ds. Wychowania i Profilaktyki

     • Pogadanka profilaktyczna z funkcjonariuszem Policji

      19.06.2022

      W dniu 13.06.2022r. odbyło się spotkanie z p. Aleksandrą Drobińską, która na co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach. W pogadance uczestniczyli uczniowie klas 7 oraz klasa 6a. Spotkanie miało na celu przekazanie uczniom podstawowych informacji dotyczących przepisów prawa, które ich obowiązują. Uczniowie poznali pojęcia takie, jak demoralizacja, czyn karalny, młodociany, nieletni. Pani Policjant opowiedziała o różnych, trudnych sytuacjach dotyczących młodzieży, z jakimi ma do czynienia w swojej pracy. 

     • "SPORT TO ŚWIETNA ZABAWA"

      12.06.2022

      8 czerwca uczniowie klas 1-3: Helena Sułkowska, Jan Wieczorek, Wiktoria Langier, Oskar Siedlecki, Oleksandra Yokorenko,Malwina Rudnik, Paweł Morzuch, Maciej Grabowski, Maja Pietrzykowska,Tomasz Kamionka, Olga Kimel,Matylda Pałubicki,Jakub Borzych, Liliana Brieger pod opieką pani Kingi Dahlke wzięli udział w zawodach sportowych "Sport to świetna zabawa" organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 3 w Chojnicach. Rywalizacja była bardzo zacięta. Nasza reprezentacja walczyła do samego końca. Dla naszych uczniów był to nie tylko sprawdzian umiejętności sportowych,ale też współpracy, radzenia sobie w sytuacji porażki i niepoddawania się.

     • Malowali pod chmurką…

      12.06.2022

       

      Dziesięcioro uczniów z naszej szkoły 4 czerwca brało udział w II Miejskim Plenerze Plastycznym pod hasłem „Za i przed bramą”,organizowanym przez stowarzyszenie Centrum Kultury PODZIEMIA w Chojnicach. Plenerowi towarzyszył konkurs plastyczny „Chojnice w pogodę i niepogodę”, w którym nasi uczniowie zostali nagrodzeni. Wśród laureatów znalazły się: Nadia Szark, Natalia Rogowska, Dominika Kupczyk, zaś Zuzanna Gawrońska została laureatką nagrody specjalnej. Wszystkie prace mieniły się kolorami. Pełna słońca pogoda zachęcała do plastycznej rywalizacji w przestrzeni miasta.Wszystkim uczestniczkom gratulujemy udziału w wystawie poplenerowej oraz zasłużonych nagród.

      http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Malowali-miasto-pod-chmurka.-Teraz-zaprosza-na-wystawe/30052

      Fot. Olek Knitter

     • Jubileusz królowej

      06.06.2022

      Trwają obchody 70-lecia panowania brytyjskiej królowej Elżbiety II. Uczniowie klasy 4d postanowili uczcić ten wyjątkowy jubileusz uroczystym poczęstunkiem – nie zabrakło pysznego tortu ze świeczkami, upieczonej własnoręcznie drożdżówki oraz szampana! Były życzenia dla królowej podczas krótkiej scenki (oczywiście w języku angielskim!) i tylko typowa angielska pogoda (na szczęście!) nie dopisała;D.

     • Hazard? Nie daj się wciągnąć!

      02.06.2022

       

      W dniach 30 i 31 maja 2022r. odbyły się kolejne w tym roku szkolnym spotkania z p. Moniką Matczak, która pracuje w Urzędzie Skarbowym w Człuchowie. Uczniowie z klas 8 oraz z klasy 7a dowiedzieli się czym jest hazard, jak wygląda proces uzależnienia od hazardu oraz co zrobić, żeby „nie dać się wciągnąć”.

      Zajęcia zostały zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, która ma na celu uświadomić młodym ludziom, że hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie.

     • Zbiórka dla dzieci z Ukrainy

      02.06.2022

      Zachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w akcji. Zbiórka organizowana jest przy współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocomocni. Potrzebne artykuły można przekazywać obsłudze szkoły (wejście główne, przy dyżurce woźnych) do 7 czerwca 2022r.

       

      Z góry dziękujemy za udział w zbiórce J

     • Szkolenie dla rodziców- Czym są e-uzależnienia i jak im przeciwdziałać w okresie post pandemicznym?

      02.06.2022

       

       

      Zapraszamy na szkolenie organizowane przez Ośrodek Profilaktyki Rodzinnej wraz z Fundacją Dbam o Mój Zasięg, które odbędzie się dnia 2 czerwca 2022r., w godzinach: 18.30-20.00.

      Temat szkolenia: Czym są e-uzależnienia i jak im przeciwdziałać w okresie post pandemicznym?

       

      Podejmowane zagadnienia:

      • Pandemia koronawirusa - co możemy powiedzieć o jej wpływie na szkolną młodzież?
      • Dlaczego życie w świecie cyfrowym jest tak ważne dla młodych osób?
      • Czym są uzależnienia behawioralne i problem w-uzależnień? W jaki sposób mózg młodych osób uzależnia się od nowych technologii?
      • Co to jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać w domu?
      • Ocena relacji szkolnych - najważniejsze wyniki ogólnopolskich badań młodzieży szkolnej.
      • Dobrostan młodzieży - jak zmieniać szkołę w okresie post pandemicznym?

       

      Osoba prowadząca:

      dr Maciej Dębski - Fundator i Prezes fundacji Dbam o Mój Z@sięg, socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki zatrudniony w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, autor/współautor publikacji na naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne), autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy zrealizowanych wśród 22.000 uczniów oraz 4.000 nauczycieli. W roku 2016 wdrożył pierwszy w Europie eksperyment społeczny odcięcia 100 osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych, tabletów, internetu, gier on-line playstation, telewizji), który zakończył się sukcesem badawczym. W latach 2017-2019 koordynował projekt badawczy pt. Młodzi Cyfrowi, w latach 2019-2020 współtworzył projekt badawczy pt. Granie na Ekranie. Autor materiału edukacyjnego dla przedszkolaków i uczniów edukacji wczesnoszkolnej pt. FONOLANDIA.

       

      PROSZĘ O POTWIERDZENIE UDZIAŁU PRZEZ E-DZIENNIK (informacja do pedagoga szkolnego- Patrycji Zmuda Trzebiatowskiej). Na zgłoszenia czekamy do 02.06.2022r. do godziny 10.00.

      Zapraszamy!