• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

      04.09.2022

      01.09.2022r. o godz.8.00 w Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dla wszystkich uczniów z klas pierwszych.

      Pani Dyrektor Aleksandra Mroczkowska powitała wszystkich rodziców, uczniów z klas pierwszych, grono pedagogiczne oraz pracowników szkoły, życząc miłej nauki w naszej szkole oraz wielu ciekawych wrażeń. Pani  Dyrektor powiedziała, że tego dnia obchodzimy 83. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

      Następnie uczniowie z klasy 3d oraz 4a zaprezentowali część artystyczną : recytowali wiersze, zaśpiewali piosenkę o nowym roku szkolnym oraz przekazali kilka dobrych rad swoim młodszym kolegom z pierwszych klas. Po występach pierwszoklasiści  spotkali się z wychowawczyniami w wyznaczonych salach.

      Życzymy wszystkim uczniom  udanego i wspaniałego roku szkolnego!

       

      Marietta Klinger

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

      04.09.2022

      1 września wraz z początkiem roku szkolnego obchodziliśmy 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji uczniowie klas 2-8 po spotkaniach organizacyjnych ze swoimi wychowawcami udali się na spacer do miejsc pamięci w różnych miejscach w Chojnicach.

      Wielu uczniów pod opieką nauczycieli poszło do Doliny Śmierci, gdzie już na początku wojny zbrodniarze hitlerowscy pogrzebali w masowych i nieoznaczonych grobach swoje ofiary, których szczątki zostały w późniejszych latach wydobyte podczas badań archeologicznych. Więcej o ówczesnych wydarzeniach uczniowie mogli usłyszeć od nauczyciela historii.

      Niektóre grupy udały się pod Pomnik Orła Białego przy ul. Gdańskiej, a także pod pomnik upamiętniający poległych nauczycieli znajdujący się przy ul. 31 Stycznia. W tym ostatnim miejscu nasi nauczyciele złożyli kwiaty, aby uczcić pamięć ofiar.

       

      Mateusz Knitter