• wycieczka 3d

      26.04.2023

      Dnia 21.04.2023r klasa 3d wybrała się na wycieczkę do Centrum Aktywności Sportowej w Pile Młyn. Termin ryzykowny a okazało się,  że pogoda jak na zamówienie. 7 godzin aktywnego wypoczynku: budowanie szałasów,  zabawa w Indian, laserowy paintball, kiełbaska i 2 godziny zabaw i sportów na świeżym powietrzu, muzyka z głośnika,  gokarty. Uczniowie podsumowali wycieczkę jako najlepszą na jakiej byli. Sport i świeże powietrze gwarancją udanej zabawy.

     • Igor finalistą Olimpiady Informatycznej Juniorów

      24.04.2023

      Igor Hajkowski z kl. 8b zdobył tytuł finalisty Olimpiady Informatycznej Juniorów. Swoją przygodę z programowaniem rozpoczął w 6 klasie i od tego czasu biorąc udział w różnych konkursach programistycznych osiągał coraz lepsze wyniki. W tegorocznej edycji olimpiady zakwalifikował się do etapu finałowego, gdzie w dniach 6-7 maja na Uniwersytecie Warszawskim będzie walczył o tytuł laureata.

      Jesteśmy dumni z Igora, który znalazł się na 68 miejscu w kraju i nie musi się martwić o wyniki egzaminu ósmoklasisty. Tytuł finalisty daje mu możliwość przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej w pierwszej kolejności.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

     • JĘZYKOWE TALENTY

      24.04.2023

      20 kwietnia w Szkole Podstawowej w Charzykowach odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego. Konkurs miał formę testu sprawdzającego wiedzę i umiejętności z zakresu języka angielskiego bądź języka niemieckiego. Uczestnicy zmagali się z zadaniami z zakresu gramatyki i leksyki oraz wiedzy o krajach obszaru językowego.

      W grupie języka angielskiego drugie miejsce zajęła Olivia Wiśniewska (kl. 8e), zaś w  kategorii języka niemieckiego na trzecim miejscu uplasowała się Julia Siek (kl. 8e) – serdecznie gratulujemy! W konkursie wziął również udział Kacper Walczak (kl. 8a), który tym razem odstąpił miejsca na podium dziewczynom;).

      Całej uzdolnionej językowo trójce życzymy dalszych sukcesów!

     • ORTOGRAFICZNE POTYCZKI W I LO

      24.04.2023

      14 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Filomatów Chojnickich odbyła się VI edycja konkursu ortograficznego języka angielskiego „Dyktando o Pióro Filomatów 2023”. Do udziału w konkursie zaproszono uczniów klas I liceum i technikum oraz ostatnich klas szkoły podstawowej z całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowali Olivia Wiśniewska (kl. 8e) oraz Kacper Walczak (kl. 8a), którzy w pierwszym etapie konkursu napisali podyktowany im tekst. W tym roku w związku z obchodami 400-lecia istnienia placówki tematyka konkursu dotyczyła historii oraz edukacji. Zarówno Olivia, jak i Kacper poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie i zakwalifikowali się do finałowego etapu konkursu. W ostatecznej  rozgrywce uczestnicy literowali wylosowane przez siebie słowa. W tym roku nasi uczniowie musieli uznać wyższość koleżanek z liceum, które zajęły trzy pierwsze miejsca, ale publiczne literowanie słówek typu: ‘gorgeous’, ‘curriculum’ czy ‘engineering’ z całą pewnością dostarczyło im solidnej dawki adrenaliny i satysfakcji. Opuściliśmy aulę z dyplomami, nagrodami, wyrazami uznania od organizatorów oraz… planem na zwycięstwo w kolejnej edycji konkursu ;).

       

      (Emilia Czaja-Urowska)

     • “Żywy obraz” - projekt klasy 4a i 4e

      23.04.2023

      Uczniowie z klasy 4a i 4e brali udział w projekcie z języka polskiego pt. “Żywy obraz”. Projekt podzielony był na dwa etapy. Pierwsza część polegała na wcieleniu się w postać z portretu namalowanego przez znanego malarza. Drugą częścią była praca w grupach, której zwięczeniem była inscenizacja obrazu przedstawiającego scenę rodzajową. 20 kwietnia na długiej przerwie uczniowie pokazali swoim rówieśnikom pięknie przygotowane interpretacje obrazów. Całe wydarzenie dopełniła akcja Samorządu Szkolnego, który dołączył do grupy przestawiającej obraz Vincenta van Gogha i zorganizował poczęstunek w formie gorącej herbatki. Uczniowie miło spędzili czas i mogli się na chwilę przenieść do “nietypowego muzeum”.

       

      (Patrycja Rudnik - Peplińska)

     • Sukces drugoklasistek

      20.04.2023

      Uczennice naszej szkoły z klasy Pani Barbary Kin : Barbara Szyca i Michalina Trzynska zajęły drugie miejsce w organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Chojnicach MIEJSKIM KONKURSIE WIEDZY PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNEJ -  klas drugich. Serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

     • Wycieczka do Wioski Ginących Zawodów

      17.04.2023

      Dnia 1 kwietnia uczniowie uczący się języka kaszubskiego z klas 1b, 2b oraz 3b pojechali na wycieczkę do Koronowa. W Wiosce Ginących Zawodów dzieci brały udział w warsztatach haftu krzyżykowego oraz wyrabiania przedmiotów z gliny. Powstały cudowne kurki z gliny oraz zajączki wypełnione kolorową włóczką. Ważnym punktem programu wycieczki było zapoznanie uczniów z zawodami oraz ze starymi sprzętami, przedmiotami, które nasi przodkowie wykorzystywali do pracy. Niespodzianką, jaka czekała na dzieci, było poznanie alpaki Kameleona. Ponadto dzieci spędziły miło czas przy ognisku i wspólnej zabawie na świeżym powietrzu. 

     • SUKCESY UCZNIÓW SIÓDEMKI

      11.04.2023

       

      Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwoje naszych uczniów: Zuzanna Chamier Cieminska z 8e i Krzysztof Jażdżewski z 8f zdobyli tytuły finalistów kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.

      Nasi uczniowie - Jakub Radomski kl.8f i Krzysztof Jażdżewski kl. 8f -  również zakwalifikowali się i reprezentowali naszą szkołę na III finałowym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół Podstawowych z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie.

      Krzysztof Jażdżewski zdobył też tytuł laureata I miejsca etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z fizyki, zaś Jakub Radomski tytuły: laureat I miejsca etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z chemii oraz zostanie finalistą etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z chemii.

      Serdecznie gratulujemy WAM wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów :)

      Jażdżewska Daria

     • Życzenia

      08.04.2023

      Święta Wielkiej Nocy to czas, kiedy na nowo budzi się życie i napełnia nas nadzieją na lepsze dziś i piękniejsze jutro…

      Niech ten czas stanie się źródłem pokoju, zrozumienia i radości!

      życzą

      Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach

     • 1b na warsztatach

      02.04.2023

      Klasa 1 b odwiedziła Chojnickie Muzeum i brała udział w warsztatach. Podczas warsztatów malarskich każdy samodzielnie ozdobił bawełnianą torbę motywem kaszubskim. Dzieci z zaangażowaniem pracowały nad własną torbą i z wielką przyjemnością będą jej używały!

      (Katarzyna Kniter)

     • Sukcesy uczniów w konkursie "Wierszami Tuwima wiosna się zaczyna"

      02.04.2023

      30 marca br. nasi uczniowie – Mia i Norbert godnie reprezentowali naszą szkołę na III Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Wierszami Tuwima wiosna się zaczyna”.

      Jury doceniło naszych młodych artystów, wróciliśmy szczęśliwi z następującymi sukcesami:

      Norbet Żmienko – I msc (w kategorii klas I-II) kl. 2 c, op. Magdalena Ubowska

      Mia Łoboda – II msc  (w kategorii klas I-II)  kl. 1 b, op. Katarzyna Kniter

      Serdecznie gratulujemy Mii i Norbertowi oraz ich opiekunom i rodzicom!  Jesteśmy niezmiernie dumni tym bardziej, że są to uczniowie wszechstronnie uzdolnieni!

      Życzymy dalszych sukcesów artystycznych i nie tylko!

     • Warsztaty wiosenne 1c i 1 d

      02.04.2023

      Dnia 31.03 klasa 1c i 1d wybrała się na warsztaty wiosenne do Manufaktury Rozwoju i Radości w Chojnicach. Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji. Uczniowie wysłuchali opowiastek o dawnych obrzędach i zwyczajach oraz wykonali wyjątkowe ozdoby wielkanocne. Następnie spróbowali swoich sił w ubijaniu masła, by móc delektować się smakiem pajdy chleba ze "swoim"  masełkiem. Czekało na nas również poszukiwanie zaginionych marchewek zwieńczone spotkaniem z króliczkiem wielkanocnym. Była to fantastyczna przygoda. 

     • NASZE DZIEWCZYNY MISTRZYNIAMI POWIATU!

      02.04.2023

      W Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt wzięło udział pięć zespołów. Nasze reprezentantki wygrały w stosunku 2:0 z przedstawicielkami szkół z Czerska, Konarzyn oraz Nieżychowic, a w meczu z gospodyniami turnieju stoczyły prawdziwy bój o awans do półfinałów wojewódzkich. Pierwszy set padł łupem SP1 Brusy (15-12), w drugim nasze zawodniczki doprowadziły do wyrównania stanu rywalizacji, wygrywając 16-14. Decydujący set rozpoczął się po naszej myśli od prowadzenia 5:0, dziewczęta roztrwoniły jednak przewagę, tracąc kilka punktów z rzędu. Przeciwnicy przeważali, aż do momentu, w którym na tablicy wyników pojawił się rezultat 14:10. Wówczas w polu zagrywki pojawiła się Ania Zbielska, która swoją świetną postawą znacznie przyczyniła się do odrobienia strat i przechylenia szali zwycięstwa na naszą korzyść! SP7 wygrało po grze na przewagi 16-14.

      Ogromne gratulacje dla dziewczyn za niesamowite zaangażowanie i walkę do ostatniej piłki!

      Nasze Reprezentantki: Sara Cieślik, Anna Zbielska, Gabrysia Szukał, Anna Ortmann, Laura Stoltmann, Nadia Michałowska, Zuzanna Rudnik, Kasia Lepak, Zuzanna Chamier Cieminska, Zuzanna Podgórska.

       

      (Adam Dzięcielski)