• Wyniki konkursu plastycznego projektu pod hasłem „Przyjaźń błękitu z czerwienią”,

      31.05.2023

      Wyniki konkursu plastycznego

      projektu pod hasłem „Przyjaźń błękitu z czerwienią”,

      dofinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Chojnicach.

      Dnia 27 maja jury w składzie: Karolina Tyborska oraz Sylwia Osińska, w SP nr 7 w Chojnicach, przyznało następujące nagrody:

      W kategorii rodzic: Pani Barbarze  Altmann

      W kategoria nauczyciel: Pani Sylwii Osowskiej

                                              Pani Monice Glock

      W kategorii absolwent:  Ninie Hope

      W kategorii uczeń: Markowi Makowskiemu

                                         Dominice Kupczyk

      Wyróżnienia przyznano uczniom:

      Michalinie Szynwelskiej

      Poli Rucińskiej

      Julii Miszewskiej

      Dawidowi Reca

      Prace: Stanisława Malinowskiego, Izy Labun, Patrycji Ceranek, Jakuba Drewka zostały wyróżnione udziałem w wystawie.

      Wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac zamykająca obchody 45 lecia Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach, będzie zaprezentowana w holu parteru w szkole (czerwiec).

      Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się podczas uroczystości zakończenia szkoły klas ósmych, tj. 23 czerwca.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w integracyjnej akcji  oraz gratulujemy dużego osiągnięcia w sferze własnej twórczości.

     • Festyn ekologiczny w Siódemce

      28.05.2023

      Dnia 27 maja br. w naszej szkole odbył się festyn ekologiczny- to już nasza wieloletnia tradycja. Pogoda dopisała, przybyło wielu gości. Na szkolnym boisku przygotowano stoiska z ekologiczną, zdrową żywnością: były soki, lemoniada i pyszne ciasta. Można było posilić się też pyszną grochówką, wypić herbatę lub kawę. Na przybyłych czekały też inne liczne atrakcje: była fotobudka, malowanie twarzy, wianki, masaże, stoiska przyrodnicze, stoisko z dziecięca odzieżą czy kiermasz książek, a za przyniesienie makulatury otrzymało się drzewko, były też stoiska Chojnickiego Alarmu dla Klimatu oraz Zaborskiego Parku Krajobrazowego.Można było również zostać potencjalnym dawcą szpiku przy stanowisku Fundacja DKMS.Podczas trwania festynu mogliśmy podziwiać wspaniałe występy artystyczne w wykonaniu dzieci z przedszkola oraz uczniów naszej szkoły: piosenki, wiersze czy zatańczyć belgijkę.Zebrane pieniądze będą przeznaczone na stworzenie strefy relaksu. Ogromne podziękowania dla wszystkich za przygotowanie festynu: pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom oraz Zaborski Park Krajobrazowy, @chojnickialarmdlaklimatu https://www.facebook.com/groups/286193008955720/, Szczere Pole Gabinet Kosmetyczny

        

     • Tydzień z Janem Karnowskim w bibliotece.

      21.05.2023

       

      W dniach 17-18.05 2023 roku biblioteka szkolna przemieniła się jak w bajce w pokój warsztatowy, a pani bibliotekarka wcieliła się w tkaczkę. Za pomocą krosna, wełny i igły pokazała uczniom z kasy 3 d, 4 a oraz czytelnikom biblioteki jak wyczarować przepiękne kwiaty w kolorach kaszubskich. Uczniowie wykonanymi pracami mogli się pochwalić rodzicom, a nawet zrobić niespodziankę mamom z okazji ich święta.

     • Konkurs wiedzy o patronie

      21.05.2023

      16 maja odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o patronie – Janie Karnowskim. W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas II. Organizatorki przygotowały go w formie gry. Na uczestników czekały różne konkurencje m.in. rozpoznawanie portretu patrona i zdjęć chojnickich zabytków, losowanie pytań ze szklanej kuli, układanie puzzli, biegane dyktando. Pojawiło się również zadanie plastyczne. Wszystkie drużyny wykazały się ogromną wiedzą i zaangażowaniem. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wyników J

      I miejsce – 2 b

      II miejsce – 2 d

      III miejsce – 2 a

      IV miejsce – 2 c i 2 e

     • Sukces Alicji

      16.05.2023

      16 maja Alicja Sawicka uczennica klasy 5 b wzięła udział w powiatowym etapie konkursu recytacji po kaszubsku " Rodnô mòwa" w Brusach. Zajęła 2 miejsce z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Alicja jako jedyna reprezentowała nasza szkołę. Ten dzień okazał się też szczególny, ponieważ w tym dniu  przypada  137  rocznica  urodzin Jana Karnowskiego.  Dlatego też odwiedziliśmy cmentarz parafialny w Brusach, gdzie znajduje się grób naszego patrona.

     • Happy English Time!

      15.05.2023

       

      28 kwietnia w naszej szkole odbył się powiatowy etap konkursu języka angielskiego Happy English Time. Zadania na tym etapie rywalizacji sprawdzały umiejętność uczestników z zakresu rozumienia ze słuchu oraz czytania ze zrozumieniem. Z radością i dumą informujemy, iż troje naszych uczniów: Zosia Piekarska, Olivia Wiśniewska oraz Kacper Walczak zakwalifikowało się do kolejnego etapu konkursu, reprezentując naszą szkołę w Gdańsku Osowie. Tym razem uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością tworzenia wypowiedzi pisemnej oraz sprawnym posługiwaniem się językiem angielskim w mowie. Na ostateczne wyniki konkursu musimy poczekać do czerwca, ale już dziś gratulujemy naszej trójce wspaniałych osiągnięć!

     • Piękny świat owadów!

      15.05.2023

       

      Miło nam poinformować, iż 4 uczniów naszej szkoły zostało laureatami XIX edycji Miejsko - Gminnego konkursu "JESTEM PRZYJACIELEM PRZYRODY" pod hasłem ”Świat owadów”. Uczniowie wykonali przepiękne prace plastyczne i zdobyli następujące nagrody:

      Nagroda główna

      • Mia Łoboda  kl.  I b  (op. Katarzyna Kniter)

      Wyróżnienie

      • Leo Pitroch  kl  I c (op. Monika Mankiewicz)

      • Wiktoria Żółtkowska  kl.  II e  (op. Paulina Kuklińska)

      • Oleksandra Yakovenko  kl  II e  (op. Paulina Kuklińska)

      • Maja Sikora  kl.  III b  Szkoła (op. Marta Podolska)      

      Nagrodzeni uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami w dniu 10 maja wzięli udział w uroczystym podsumowaniu konkursu, które odbyło w Klosnowie. Mieli okazję uczestniczyć w zwiedzaniu wyłuszczarni nasion oraz wspólnym ognisku.

      Serdecznie gratulujemy talentów wszystkim nagrodzonym!

     • Zuzia i Wojtek – przyrodnicy na medal!

      13.05.2023

       

      Dnia 11 maja 2023 roku w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie odbył się II etap XVI Wiosennego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej.

      Warunkiem zakwalifikowania się do drugiego etapu było wykonanie pracy plastycznej pt. Żółte, wiosenne rośliny, którą zdobyła:

      Dorota Adamczyk kl. 1 b (op. Katarzyna Kniter)

      Dzięki Dorotce klasa 1 b została zaproszona do udziału w II etapie, w którym spotkało się piętnaście dwuosobowych zespołów.

      Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. Wykazali się ogromną wiedzą m.in. nt. Parku Narodowego „Bory Tucholskie”, wiosennych kwiatów , ptaków powracających z zimowisk   oraz zwierząt budzących się ze snu zimowego .

      Nasza drużyna w składzie:

      • Zuzanna Theis

      • Wojciech Rychlik

      (wychowawca Pani Katarzyna Kniter)

      Zdobyła PIERWSZE miejsce!!!    

      Serdecznie gratulujemy Zuzi i Wojtkowi ogromnego sukcesu!

      Pękamy z dumy mając tak zdolnych pierwszoklasistów!

     • Muzyczne sukcesy

      13.05.2023

      Z radością informujemy, że nasi uczniowie rozwijający swoje talenty w ramach kółka muzyczno -wokalnego uczestniczyli w IX Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej Euro-Song Chojnice 2023, który odbył się 9 maja br. w Chojnickim Centrum Kultury. Grupa młodsza występujący w kategorii klas I-III  zdobyła II miejsce śpiewając po angielsku "Friends song", natomiast grupa starsza wyśpiewała wyróżnienie wykonując piosenkę w języku francuskim "On écrit sûr les murs". 
      W konkursie startowało blisko 40 wykonawców w różnych kategoriach wiekowych,a organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach. Dziękujemy za wspaniałe muzyczno-językowe święto w Dniu Europy!

      /Magdalena Kosobucka/

     • Klasowa wycieczka do Torunia

      11.05.2023

      Dnia 25 kwietnia uczniowie klasy 4a i 5c wybrały się na wycieczkę klasową do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Planetarium. Uczniowie obejrzeli seans astronomiczny pt. “Kolorowy kosmos”. Następnie zwiedzali rynek i podziwiali piękno starego miasta. Mieli również chwilkę na zakup pamiątek oraz pysznych pierników. Potem udali się do Domu Legend Toruńskich, gdzie usłyszeli m.in. legendę o dzielnym Flisaku, krzywej wieży oraz o dzwonie w wieży kościoła. Kolejną atrakcją było Żywe Muzeum Piernika, gdzie dzieci wzięły udział w warsztatach robienia pierników. Na końcu mogły sprawdzić, czy legenda o krzywej wieży jest prawdziwa stając w odpowiedni sposób przy jej murze. Wszyscy świetnie się bawili i z niecierpliwością czekają na kolejny klasowy wyjazd.

     • Sukces Alicji

      08.05.2023

      8 maja odbyły się miejsko-gminne eliminacje  konkursu recytatorskiego po kaszubsku  " Rodnô mòwa". Odbyły się one w Miejskiej czytelni w Chojnicach. Miło poinformować, że Alicja Sawicka z klasy 5 b zajęła drugie miejsce w kategorii 4-6. Wykazała się nie tylko świetną znajomością języka kaszubskiego i prezencją, ale przede wszystkim dykcją i kunsztem recytatorskim. Tym samym awansowała do etapu powiatowego, który odbędzie się 16 maja w  Brusach.

      Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów!!!

     • Obchody świąt majowych w Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach

      05.05.2023

      Na początku bieżącego miesiąca obchodziliśmy ważne święta państwowe:

      1 maja – Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy (Święto pracy)

      2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

      3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja

      Najistotniejszym z tych świąt jest przypadająca w tym roku 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. W 1791 r., po I rozbiorze Rzeczpospolitej, ale przed całkowitym zniknięciem Polski z mapy Europy, osoby takie, jak m.in. król Stanisław August Poniatowski, Hugo Kołłątaj, Ignacy Potocki i Stanisław Małachowski uczestniczyły w próbach ratowania naszego państwa, znosząc szkodliwe prawa i tworząc nowe. I choć spisanie konstytucji było wielkim osiągnięciem, to niestety stało się to zbyt późno, jednak pewien ślad tamtych wydarzeń ma odzwierciedlenie w funkcjonowaniu obecnej Polski. Dzisiejsza podstawa prawna Rzeczpospolitej Polskiej nawiązuje w pewnym stopniu do ówczesnych pomysłów, np. poprzez trójpodział władzy, który leży u podstaw demokratycznego i wolnego państwa.

      Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły w celu uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja aktywnie uczestniczyli w obchodach tego ważnego święta.

      27 kwietnia, w czwartek, do naszej szkoły zawitało bractwo rycerskie Chorągwi Komturstwa Gniewskiego, które zaprezentowało żywe lekcje historii. Uczniowie w czterech cyklach tematycznych mogli zapoznać się m.in. z trudnymi dziejami Polski w XVIII i XIX w.

      28 kwietnia, w piątek, zorganizowaliśmy uroczysty apel, podczas którego odśpiewaliśmy hymn oraz piosenki patriotyczne, a także odegraliśmy scenkę podpisania konstytucji z 1791 r.

      3 maja, w środę, uczniowie należący do pocztu sztandarowego, reprezentowali naszą szkołę podczas powiatowych obchodów 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

       

      (Mateusz Knitter)