• FESTYN JESIENNY

      28.09.2023

      Serdecznie zapraszamy na FESTYN JESIENNY , który odbędzie się 10 października o godz. 15:45 w nowej sali gimnastycznej.

      Środki uzyskane w trakcie festynu będą przeznaczone na strefę relaksu dla klas I-III oraz na leczenie pani Moniki Stefankiewicz.

     • 2c poznaje pracę kuriera

      28.09.2023

      Uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią  Moniką Mankiewicz odwiedzili punkt DPD w Chojnicach. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się firma kurierska, co należy zrobić aby nadać paczkę, jak również co dzieje się z wysłaną paczką zanim trafi do klienta. Ponadto dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat pracy kuriera oraz dowiedziały się czego nie można wysyłać. Na koniec każdy uczeń otrzymał swoją własną paczkę. Dziękujemy bardzo firmie kurierskiej DPD za przybliżenie nam zawodu kuriera.

     • Europejski Tydzień Sportu

      28.09.2023

      W związku z 9. edycją Europejskiego Tygodnia Sportu 2023, której narodowym koordynatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, nauczyciele wychowania fizycznego pani A.Pelowska i pan A.Dziecielski zorganizowali wycieczkę szkolną do parku linowego w Człuchowie.

      Dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu pod czujnym okiem instruktorów, a pokonywanie przeszkód dało im wiele satysfakcji, jak również podniosło ich sprawność fizyczną. Uczestnicy poczuli przypływ adrenaliny, a czasem i nutkę strachu, jednak dzielnie przełamali swoje słabości i w komplecie ukończyli swoje trasy. 💪🌳🧗‍♂️"

     • Odbiór laptopów dla klas czwartych

      26.09.2023

      Szanowni Rodzice, prosimy o odbiór laptopów przeznaczonych dla uczniów klas czwartych. Wydawanie laptopów odbędzie się 27.09 i 28.09 (w środę i w czwartek) w bibliotece szkolnej w godzinach od 14:00 do 16:00. Rodzic będzie zobowiązany podpisać oświadczenie, klauzulę RODO i umowę. Wszystkie te dokumenty zostaną Państwu przesłane wcześniej przez e-dziennik. Prosimy o zapoznanie się z nimi. Laptopy będą wydawane wyłącznie rodzicom/prawnym opiekunom dziecka legitymującym się dowodem tożsamości (prosimy o zabranie ze sobą dowodów osobistych).

     • "Sprzątanie świata"

      25.09.2023

      W poniedziałek 18.09.2023r. grupa uczniów z klasy 6d wraz z panią Marią Synak uczestniczyła w akcji "Sprzątanie świata" na terenie Lasku Miejskiego w Chojnicach. Niestety w wielu miejscach znalazłyśmy porzucone butelki plastikowe, szklane i inne odpady.  Zebrałyśmy ok.500 litrów śmieci. Apelujemy do wszystkich, aby nie wyrzucać śmieci do lasu. Wspólnie dbajmy o przyrodę.

     • Występ uczniów SP7 na koncercie dla Liwii

      24.09.2023

      Dnia 16 września uczniowie naszej szkoły brali udział w Redotaliach - koncercie charytatywnym dla Liwii, uczennicy naszej szkoły, zmagającej się z ciężką chorobą. Koncert rozpoczął się występem naszych uczniów, którzy zaprezentowali trzy piosenki w języku kaszubskim i trzy kaszubskie tańce, przeplatane dwoma wierszami również w języku kaszubskim. Do występu przygotowali uczniów pani Magdalena Kosobucka, Katarzyna Kniter i ks. Sławomir Serkowski.

     • Pomocna "Siódemka"

      23.09.2023

      W środę ruszyła w naszej szkole akcja sprzedaży ciasteczek i babeczek upieczonych przez wolontariuszy.

      Dochód tej , jak i kolejnych akcji, przeznaczany jest na leczenie pani Moniki Stefankiewicz.

      Natomiast w czwartek podczas zebrania z rodzicami wolontariusze zbierali datki do puszek przy wsparciu przedstawiciela fundacji „ Siepomaga” pana Tomasza Kabata.

      Wspólnie zebraliśmy 4.537,70 zł i 2 euro, ale to jeszcze nie koniec. W przyszły tygodniu kolejna sprzedaż słodkości!!!

      Dziękujemy za wsparcie! Pamiętajmy, że dobro powraca!

     • W naszej szkole Ci się upiecze…

      23.09.2023

      UWAGA !!! Siódemka posiada wspaniałą kuchnię i zapewnia fantastyczny program kulinarny " Aneks kuchenny" oraz inne ciekawe zajęcia w kuchni! Nowa kuchnia jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, który pomoże Wam rozwijać umiejętności kulinarne oraz da możliwość eksperymentowania z różnymi smakami w naprawdę profesjonalnym otoczeniu. To nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do zdobycia praktycznych umiejętności, które przydadzą się przez całe życie. Jesteśmy pewni, że to będzie niesamowita przygoda , która zapewni wiele radości i satysfakcji. Nie możemy się doczekać, aby razem z Wami przyprawić zwykle szkolne życie odrobiną kuchennego szaleństwa .

     • Zbiórka fantów na festyn jesienny

      19.09.2023

      Szanowni Państwo,

      10 października odbędzie się festyn jesienny, w trakcie którego zaplanowany jest kiermasz zabawek, gier, książek i loteria fantowa oraz wiele atrakcji (szczegóły wkrótce).

      Do 5 października w bibliotece szkolnej można zostawić gry planszowe, puzzle, książki, zabawki, pluszaki, których Państwo nie używają, a którym możemy dać nowe życie.

      Przekazać można również vouchery i gadżety na loterię fantową.

      Prosimy, aby rzeczy były w dobrym stanie, kompletne – takie, które sami chcielibyśmy nabyć.

      Dochód z festynu przeznaczony zostanie na potrzeby naszych uczniów (kącik relaksu dla uczniów klas 1-3) oraz na wparcie leczenia pani Moniki.

      Rzeczy, które pozostaną po festynie przekażemy na licytacje dla pani Moniki.

     • Pomoc dla Pani Moniki

      13.09.2023

      Szanowni Państwo,

      Mama naszej uczennicy potrzebuje wsparcia.

      https://www.siepomaga.pl/monika

      Liczy się każda złotówka !!

      Powstała również specjalna grupa z licytacjami.

      https://www.facebook.com/groups/660581676019999https://www.facebook.com/groups/660581676019999

      Pamiętajmy, dobro zawsze wraca

      Razem, możemy zdziałać wiele.

      Zachęcamy do wpłat, licytacji i udostępniania linków .

     • Powitanie klas pierwszych w nowym roku szkolnym

      05.09.2023

      ,, Oddech dzieci spieszących do szkoły podtrzymuje świat’’

                                                                                                             Talmud

      W ,, Siódemce’’ 4 września br. na apelu Nastia i Mikołaj z kl.4c gorąco powitali pierwszoklasistów oraz ich rodziców. Następnie głos zabrała pani Dyrektor Aleksandra Mroczkowska, która serdecznie przywitała dzieci, życzyła im, żeby w szkole zadawały pytania i szukały odpowiedzi, rozwijały swoje pasje, a nauka stała się radością. Pani Dyrektor podziękowała też rodzicom za zaufanie i wsparcie, a nauczycielom za solidną pracę, pasję i poświęcenie.

      W części artystycznej spotkania uczniowie obejrzeli krótkie przedstawienie w wykonaniu dzieci z kl.4c i 3e oraz wysłuchali piosenki pt. ,,Nie bój się chcieć’’.

      Po apelu pierwszoklasiści wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

      Apel przygotowały panie Justyna Pitroch i Paulina Kuklińska.

       

      Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów!

      (Marietta Klinger)