• Piekarze z 2 c

24.02.2024

21 lutego klasa 2c z wychowawczynią  Moniką Mankiewicz i Patrycją Zmudą- Trzebiatowską wybrała sie na warsztaty tradycyjnego wypieku chleba w specjalnie do tego wybudowanym piecu chlebowym pod wiatą przy Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach.  Poznaliśmy proces wyrabiania chleba począwszy od przesiewania mąki, wykonania zaczynu, wygniatania i wyrastania ciasta.

W oczekiwaniu na wyrośnięcie ciasta i nagrzanie pieca obejrzeliśmy prezentacje na temat szacunku, wartości i znaczenia chleba w naszej tradycji i kulturze. Następnie każdy uformował swój bochenek chleba.

Podczas wypiekania chleba zwiedziliśmy Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego, gdzie znajdują się stare, tradycyjne przedmioty używane w gospodarstwach domowych. Po kilkugodzinnych warsztatach, każdy otrzymał Certyfikat Małego Piekarza i wykonany przez siebie chleb.

• Wyjazd na łyżwy 6b

24.02.2024

Dnia 19 lutego 2024 r. w poniedziałek odbyl się wyjazd na  sztuczne lodowisko do Człuchowa. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klasy 6 B pod opieką p. Sylwii Ossowskiej i p. Anny Pelowskiej.
             Celem wycieczki było propagowanie sportów zimowych, aktywnego  stylu życia oraz nauka i doskonalenie umiejętności łyżwiarskich. Atmosfera była niesamowita, wszyscy byli podekscytowani możliwością jazdy na lodzie. Dzieci świetnie się bawiły, śmiejąc się i wspierając nawzajem podczas upadków i prób doskonalenia umiejętności. Widok migoczącego lodu pod światła reflektorów był zachwycający, a temperatura dodawała uroku zimowej atmosferze. To był dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń dla całej klasy.

• TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - środa (14. 02. 2024r.)

16.02.2024

Tego dnia sale językowe zamieniły się w fabryki, a szkołę dosłownie zalały czerwone i różowe serduszka! A wszystko za sprawą konkursu na najdłuższy łańcuch walentynkowy. Chociaż każdy miał inne zadanie do wykonania (jedni wycinali serduszka, inni wypisywali na nich słówka w języku angielskim lub niemieckim, a jeszcze inni łączyli serduszka w łańcuch) uczniowie fantastycznie współpracowali, udowadniając, że razem można więcej! I szybciej... ponieważ na wykonanie łańcucha każda klasa miała tylko 45 minut! Łącznie uczniowie naszej szkoły wykonali ponad 400 metrów serduszkowego łańcucha!

Czas na wyniki: najdłuższy łańcuch w języku niemieckim wykonała klasa 7b, najdłuższy łańcuch w języku angielskim wśród klas 4-6 był dziełem uczniów z klasy 5a, zaś w kategorii klas 7-8 w konkursie na najdłuższy łańcuch walentynkowy w języku angielskim zwyciężyła klasa 7c. Na dodatkowe wyróżnienie niewątpliwie zasłużyła grupa 1 z klasy 7b, w której 13 osób wykonało aż 45 metrów łańcucha! Nagrodzonym klasom gratulujemy świetnych wyników, a wszystkim uczniom dziękujemy za ogromne zaangażowanie

• DRZWI OTWARTE SZKOŁY

15.02.2024

Dyrekcja i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach zapraszają Rodziców i Dzieci na Drzwi Otwarte Szkoły, które odbędą się 29 lutego (czwartek) 2024 roku o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące oferty szkoły, programu oraz zajęć dodatkowych.

W programie między innymi:

- spotkanie z Panią Dyrektor i nauczycielami,

- zapoznanie z ofertą edukacyjną,

- zwiedzanie szkoły przez przyszłych pierwszoklasistów,

- możliwość zapisu do klasy pierwszej.

Serdecznie zapraszamy!

• Tydzień Języków Obcych

14.02.2024

Przed ostatnie trzy dni, z okazji Tygodnia Języków Obcych, dzieci z klas I-III miały możliwość poznania bliżej kultury brytyjskiej. Po wysłuchaniu opowieści o władcach uczniowie postanowili sami zostać królami i królowymi. Wtorek był dniem naleśnika, a w środę świętowaliśmy dzień św. Walentego i miło spędziliśmy czas na robieniu zdjęć w serduszkowej scenerii.