• “Żywy obraz” - projekt klasy 4a i 4e

      23.04.2023

      Uczniowie z klasy 4a i 4e brali udział w projekcie z języka polskiego pt. “Żywy obraz”. Projekt podzielony był na dwa etapy. Pierwsza część polegała na wcieleniu się w postać z portretu namalowanego przez znanego malarza. Drugą częścią była praca w grupach, której zwięczeniem była inscenizacja obrazu przedstawiającego scenę rodzajową. 20 kwietnia na długiej przerwie uczniowie pokazali swoim rówieśnikom pięknie przygotowane interpretacje obrazów. Całe wydarzenie dopełniła akcja Samorządu Szkolnego, który dołączył do grupy przestawiającej obraz Vincenta van Gogha i zorganizował poczęstunek w formie gorącej herbatki. Uczniowie miło spędzili czas i mogli się na chwilę przenieść do “nietypowego muzeum”.

       

      (Patrycja Rudnik - Peplińska)

     • Sukces drugoklasistek

      20.04.2023

      Uczennice naszej szkoły z klasy Pani Barbary Kin : Barbara Szyca i Michalina Trzynska zajęły drugie miejsce w organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Chojnicach MIEJSKIM KONKURSIE WIEDZY PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNEJ -  klas drugich. Serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

     • Wycieczka do Wioski Ginących Zawodów

      17.04.2023

      Dnia 1 kwietnia uczniowie uczący się języka kaszubskiego z klas 1b, 2b oraz 3b pojechali na wycieczkę do Koronowa. W Wiosce Ginących Zawodów dzieci brały udział w warsztatach haftu krzyżykowego oraz wyrabiania przedmiotów z gliny. Powstały cudowne kurki z gliny oraz zajączki wypełnione kolorową włóczką. Ważnym punktem programu wycieczki było zapoznanie uczniów z zawodami oraz ze starymi sprzętami, przedmiotami, które nasi przodkowie wykorzystywali do pracy. Niespodzianką, jaka czekała na dzieci, było poznanie alpaki Kameleona. Ponadto dzieci spędziły miło czas przy ognisku i wspólnej zabawie na świeżym powietrzu. 

     • SUKCESY UCZNIÓW SIÓDEMKI

      11.04.2023

       

      Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwoje naszych uczniów: Zuzanna Chamier Cieminska z 8e i Krzysztof Jażdżewski z 8f zdobyli tytuły finalistów kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.

      Nasi uczniowie - Jakub Radomski kl.8f i Krzysztof Jażdżewski kl. 8f -  również zakwalifikowali się i reprezentowali naszą szkołę na III finałowym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla Szkół Podstawowych z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie.

      Krzysztof Jażdżewski zdobył też tytuł laureata I miejsca etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z fizyki, zaś Jakub Radomski tytuły: laureat I miejsca etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z chemii oraz zostanie finalistą etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z chemii.

      Serdecznie gratulujemy WAM wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów :)

      Jażdżewska Daria

     • Życzenia

      08.04.2023

      Święta Wielkiej Nocy to czas, kiedy na nowo budzi się życie i napełnia nas nadzieją na lepsze dziś i piękniejsze jutro…

      Niech ten czas stanie się źródłem pokoju, zrozumienia i radości!

      życzą

      Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach

     • 1b na warsztatach

      02.04.2023

      Klasa 1 b odwiedziła Chojnickie Muzeum i brała udział w warsztatach. Podczas warsztatów malarskich każdy samodzielnie ozdobił bawełnianą torbę motywem kaszubskim. Dzieci z zaangażowaniem pracowały nad własną torbą i z wielką przyjemnością będą jej używały!

      (Katarzyna Kniter)

     • Sukcesy uczniów w konkursie "Wierszami Tuwima wiosna się zaczyna"

      02.04.2023

      30 marca br. nasi uczniowie – Mia i Norbert godnie reprezentowali naszą szkołę na III Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Wierszami Tuwima wiosna się zaczyna”.

      Jury doceniło naszych młodych artystów, wróciliśmy szczęśliwi z następującymi sukcesami:

      Norbet Żmienko – I msc (w kategorii klas I-II) kl. 2 c, op. Magdalena Ubowska

      Mia Łoboda – II msc  (w kategorii klas I-II)  kl. 1 b, op. Katarzyna Kniter

      Serdecznie gratulujemy Mii i Norbertowi oraz ich opiekunom i rodzicom!  Jesteśmy niezmiernie dumni tym bardziej, że są to uczniowie wszechstronnie uzdolnieni!

      Życzymy dalszych sukcesów artystycznych i nie tylko!

     • Warsztaty wiosenne 1c i 1 d

      02.04.2023

      Dnia 31.03 klasa 1c i 1d wybrała się na warsztaty wiosenne do Manufaktury Rozwoju i Radości w Chojnicach. Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji. Uczniowie wysłuchali opowiastek o dawnych obrzędach i zwyczajach oraz wykonali wyjątkowe ozdoby wielkanocne. Następnie spróbowali swoich sił w ubijaniu masła, by móc delektować się smakiem pajdy chleba ze "swoim"  masełkiem. Czekało na nas również poszukiwanie zaginionych marchewek zwieńczone spotkaniem z króliczkiem wielkanocnym. Była to fantastyczna przygoda. 

     • NASZE DZIEWCZYNY MISTRZYNIAMI POWIATU!

      02.04.2023

      W Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt wzięło udział pięć zespołów. Nasze reprezentantki wygrały w stosunku 2:0 z przedstawicielkami szkół z Czerska, Konarzyn oraz Nieżychowic, a w meczu z gospodyniami turnieju stoczyły prawdziwy bój o awans do półfinałów wojewódzkich. Pierwszy set padł łupem SP1 Brusy (15-12), w drugim nasze zawodniczki doprowadziły do wyrównania stanu rywalizacji, wygrywając 16-14. Decydujący set rozpoczął się po naszej myśli od prowadzenia 5:0, dziewczęta roztrwoniły jednak przewagę, tracąc kilka punktów z rzędu. Przeciwnicy przeważali, aż do momentu, w którym na tablicy wyników pojawił się rezultat 14:10. Wówczas w polu zagrywki pojawiła się Ania Zbielska, która swoją świetną postawą znacznie przyczyniła się do odrobienia strat i przechylenia szali zwycięstwa na naszą korzyść! SP7 wygrało po grze na przewagi 16-14.

      Ogromne gratulacje dla dziewczyn za niesamowite zaangażowanie i walkę do ostatniej piłki!

      Nasze Reprezentantki: Sara Cieślik, Anna Zbielska, Gabrysia Szukał, Anna Ortmann, Laura Stoltmann, Nadia Michałowska, Zuzanna Rudnik, Kasia Lepak, Zuzanna Chamier Cieminska, Zuzanna Podgórska.

       

      (Adam Dzięcielski) 

     • Sukcesy pływaków

      29.03.2023

      28 marca 2023 r. Klub Sportowy OSiR - Chojnickie Centrum oraz Urząd Miasta Chojnice zorganizowali dla uczniów szkół podstawowych zawody pływackie o Mistrzostwo Chojnic i Puchar Burmistrza Miasta.

      Z radością informujemy, że Barbara Szyca w pięknym stylu wygrała dwie konkurencje nie mając sobie równych. Pierwsza konkurencja w kategorii 25 m styl same nogi  z deską , druga kategoria 25 m styl dowolny

      Norbert Żmienko z klasy 2 c zajął II miejsce w kategorii: styl dowolny.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

     • Rozstrzygnięcie konkursu "TAK WYGLĄDA MOJA PANI WIOSNA"

      28.03.2023

      Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 28 marca 2023 roku w naszej szkole został rozstrzygnięty międzyświetlicowy konkurs plastyczny pt. „TAK WYGLĄDA MOJA PANI WIOSNA”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy łącznie ponad 140 prac, z 11 szkół powiatu chojnickiego. Jury po długich naradach wyróżniło następujących uczniów:

      LENA SMAGLIŃSKA, SZKOŁA PODSTAWOWA IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁĘGU

      EMIL DYMERSKI, SZKOŁA PODSTAWOWA NR7 IM. JANA KARNOWSKIEGO W CHOJNICACH

      HANNA MAKOWSKA, SZKOŁA PODSTAWOWA IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁĘGU

      ELIZA SAGAN, KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. PIOTRA DUNINA W CHOJNICACH

      AGATA GILLA, SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANUSZA KORCZAKA W CZERSKU

      MAJA WĘCKOWSKA, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 IM. JANA KARNOWSKIEGO W CHOJNICACH

      MAJA CZAPIEWSKA, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 IM. JANA KARNOWSKIEGO W CHOJNICACH

      JAKUB OSTROWSKI, SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W LEŚNIE

      POLA SZARMACH, SZKOŁA PODSTAWOWA IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁĘGU.

      Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie.

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

     • Sukces siatkarek

      27.03.2023

      W poniedziałek 27 marca w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt w siatkówce. Reprezentacja naszej szkoły wygrała wszystkie mecze, tracąc w nich tylko jednego seta z gospodarzami turnieju.

      Dzięki temu dziewczęta awansowały na zawody powiatowe, które odbędą się w najbliższy czwartek w Brusach.

      Trzymajcie kciuki za kolejny dobry występ naszej drużyny!

      (Adam Dzięcielski) 

     • „Kot w butach” na przywitanie wiosny

      26.03.2023

       

      Pierwszy dzień wiosny to świetna okazja, by nieco inaczej spędzić czas w szkole,
      o czym przekonali się uczniowie klas czwartych i klasy piątej zaproszeni na przedstawienie pt.”Kot w butach”.

      Motywy  przewodnie baśni -  przyjaźń, lojalność, wierność, uczciwość, a także dobro, które wygrywa ze złem, okazały się wartościami bliskimi odbiorcom spektaklu.  

      Baśń Jana Brzechwy spotkała się z niezwykle ciepłym i życzliwym przyjęciem młodych widzów, którzy nie tylko nagrodzili aktorów brawami, ale i poprosili ich
      o autografy.

      Po przedstawieniu widzowie bezbłędnie odpowiadali na pytania dotyczące treści sztuki oraz wspólnie z aktorami zaśpiewali dwie najciekawsze, ich zdaniem,  piosenki.

      Spektakl przybliżający historię przyjaźni Janka i kota o niezwykłych umiejętnościach przygotowali uczniowie rozwijający talenty aktorskie w kole teatralnym. Brawa należą
      się „teatralnym weteranom” z klas 8c i 8f oraz debiutującym na szkolnej scenie Agatce, Oli
      i Lilce z klasy 4e.

     • 2b z wizytą w schronisku

      26.03.2023

      23 marca uczniowie z 2 b pojechali na wycieczkę do schroniska dla zwierząt Przytulisko w Igłach. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądali tamtejszych zwierzęcych mieszkańców psy i koty. Dowiedzieli się dużo na temat znaczenia i funkcjonowania tego miejsca oraz pracy ludzi opiekującymi się tamtejszymi zwierzakami. Oczywiście nie pojechaliśmy z pustymi rękami. Każdy chętny uczeń  przyniósł coś smacznego dla podopiecznych. Wycieczka była udana i pełna emocji.

     • Miejskie igrzyska dzieci i młodzieży w piłkę koszykową.

      21.03.2023

      W ubiegłym tygodniu, od 13.03 do 16.03 w naszej szkole odbywały się Miejskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w piłce koszykowej. W pierwszej kolejności rywalizowały starsze drużyny, w skład których wchodzili uczniowie klas siódmych oraz ósmych. Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców najlepsi okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5. W kolejnych dniach rywalizacja przeszła na młodszych zawodników, gdzie triumfowali przedstawiciele naszej szkoły. Chłopcy i dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 7 pewnie wygrali swoje spotkania, dzięki czemu będą kontynuować koszykarskie zmagania na szczeblu powiatowym. 

      (Adam Dzięcielski)

     • Rok z życia bociana

      19.03.2023

       

      Klasa 1b odwiedziła Centrum Edukacyjne Parku Narodowego Bory Tucholskie, aby poznać bliżej życie bocianów. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach pt. Rok z życia bociana, podczas których poznali biologię bociana białego. Dzieci dowiedziały się co robi w poszczególnych miesiącach, a także co mu zagraża i jak go chronić.

      To była wspaniała lekcja przyrodnicza! Czekamy z niecierpliwością na przylot bocianów, aby móc przyjrzeć się im z bliska!

     • Dzień Jedności Kaszubów w Siódemce

      19.03.2023

       

        17 marca  w naszej szkole już po raz kolejny spotkali się sympatycy kultury kaszubskiej, zarówno dzieci jak i dorośli,w ramach obchodów Szkolnego Dnia Jedności Kaszubów.W tym roku udział w tej niecodziennej uroczystości wzięli uczniowie z wielu szkól  miasta i gminy Chojnice  uczący się języka kaszubskiego: z Pawłowa, Nowej Cerkwi, Charzyków, Silna, Nieżychowic, Ostrowitego, Swornychgaci, Kłodawy, Lichnów, Ogorzelin, z SP nr 5 w Chojnicach, przedszkolaki z „Wesołych Przedszkolaków” w Chojnicach oraz uczniowie z naszej szkoły, jak i zaproszeni gości :członek Zrzeszenia Kaszubsko -Pomorskiego oddział w Chojnicach p. Janina Kosiedowska, p. Dyrektora Wydziału Edukacji, Wychowania i Zdrowia – Grzegorz Czarnowski, p. Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty – Anita Sznajder, p. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Pawłowie – Bogumiła Byszewska, p. Dyrektor naszej szkoły Aleksandra Mroczkowska oraz zespół folklorystyczny „Kaszëbë”, który uświetnił uroczystość śpiewem, muzyką i tańcem . Cała zebrana brać kaszubska wspólnie śpiewała, recytowała wiersze po kaszubsku. Na koniec wszyscy zatańczyli kaszubski taniec „Kòwôl”. Szczególnym momentem tej uroczystości było przekazanie statuetki symbolizującej kaszubską rodzinę p. dyrektor z SP w Pawłowie, co oznacza, że Dzień Jedności Kaszubów będzie od tego momentu organizowany co roku w innej szkole. W przyszłym roku w Pawłowie.

      Cała uroczystość była niezwykle radosna, barwna , dająca poczucie, że jesteśmy jedną kaszubską rodziną, jak przystało na charakter uroczystości.