• Alicja i Martyna na podium

      17.05.2022

      Dwie uczennice: Alicja Sawicka  z klasy 4b oraz Martyna Hoppe z 2b uczące się języka kaszubskiego, wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Rodnômòwa” po kaszubsku w Brusach Jaglie. Konkurs odbył się 13 maja 2022r. Dziewczynki w pięknym stylu recytowały wiersze i prozy znanych kaszubskich poetów i pisarzy. I tak:

      - Martynka zajęła 3 miejsce w kategorii klas 1-3

      - Alicja zajęła 2 miejsce w kategorii klas 4-6

      Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów !!!

     • Konkurs w zaczarowanym świecie książek

      11.05.2022

      W dniach 9-10 maja 2022 w bibliotece odbywał się konkurs pięknego czytania „W zaczarowanym świecie książek” zorganizowany przez Panią Barbarę Kin, Justynę Pitroch, Monikę Mankiewicz i Ewelinę Niechwiadowicz. Do konkursu przystąpili uczniowie klas 1-3. Poziom czytania był wyrównany, lecz komisji udało się wyłonić zwycięzców.

      Klasa 1:

      I miejsce – Helena Sułkowska  1 a

      II miejsce – Jan Żalikowski 1 a i Katarzyna Koczerzynska 1 b

      III miejsce -  Barbara Szyca 1 b

      Klasa 2:

      I miejsce – Marcel Thiede  2 d

      II miejsce – Martyna Hoppe 2 b

      III miejsce -  Hanna Nitka 2 c i Kacper Wiśniewski 2 d

      Klasa 3:

      I miejsce – Oskar Imianowski 3 b

      II miejsce – Natalia Drewczyńska 3 d i Matylda Pałubicka 3 c

      III miejsce -  Zofia Połom 3 e

      Konkurs z nagrodami został zrealizowany w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.

     • Sukces Kacpra

      09.05.2022

      Z ogromną radością informujemy, iż uczeń klasy 7a Kacper Walczak zakwalifikował się do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego ‘Happy English Time 2022’. Etap finałowy konkursu odbędzie się 10 maja w Niepublicznej Szkole Podstawowej ‘Nowy Świat’ w Gdańsku i będzie obejmował dwie części: pisemną i ustną, podczas których Kacper wykaże się umiejętnością tworzenia dłuższej wypowiedzi pisemnej oraz płynnością i poprawnością w posługiwaniu się językiem angielskim w mowie.

      Przypomnijmy, że pierwszym etapem konkursu był test leksykalno-gramatyczny, zawierający wiedzę na temat krajów anglojęzycznych, zaś etap rejonowy sprawdzał umiejętności uczestników z zakresu rozumienia ze słuchu oraz czytania ze zrozumieniem.

      Trzymamy kciuki, Kacper!!!

     • Wyśpiewany sukces

      08.05.2022

      Wyśpiewany sukces

      Grupa uczniów z klasy 1b w składzie : Barbara Szyca, Zofia Słomińska, Katarzyna Koczerzyńska, Michalina Trzyńska oraz Kornel Cieślik i Jan Wieczorek wzięli udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Popularnej, który odbył się 6 majaw GOK w Silnie. „Szalone Siódemki”, bo tak nazwali swoją grupę mali artyści , zaprezentowali się z piosenką zespołu Skaldowie „Wiosna”. Wystąpili w pięknym stylu oczarowując jury i zebraną publiczność nie tylko pięknym wykonaniem wokalnym, ale również  ciekawą choreografią. Zajęli pierwsze miejsce w kategorii zespoły .Ten występ okazał się dla uczniów wspaniałym doświadczeniem i jednocześnie motywacją do nowych wyzwań.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

     • UWAGA ÓSMOKLASIŚCI - 16.06.2022 RUSZA NABÓR DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

      08.05.2022
      • Drodzy Ósmoklasiści,

       przed Wami bardzo ważne wydarzenia. Już wkrótce będziecie dokonywać wyborów związanych z Waszą dalszą ścieżką edukacyjną.  Chciałabym wesprzeć Was w tym ważnym czasie  i dlatego poniżej zamieszczam istotne informacje związane z rekrutacją.

       Podstawowe informacje o rekrutacji

       W Chojnicach rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023 rozpocznie się 16 maja i zostanie przeprowadzona w formie elektronicznej przy użyciu internetowego systemu Nabór:

       https://nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat

       Przy rekrutacji ważne jest by  skorzystać  z komputera. Urządzenia mobilne mogą nie wspierać pełnej funkcjonalności. U nas w szkole będziecie mieli taką możliwość założenia konta w terminie 16-20.05.2022 w trakcie lekcji informatyki – w razie potrzeby będę też was wpierać.

       Kandydat do szkoły ponadpodstawowej musi:

       -założyć konto w systemie,

       -wprowadzić swoje dane,

       -wybrać klasy na liście swoich preferencji,

       -wydrukować wniosek

       -zanieść wniosek do szkoły pierwszego wyboru.

       Wszystkie zmiany, które się pojawiły – zostaną omówione podczas spotkania z panią Aliną Urbańską (Szkolny Ośrodek Kariery przy Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach) - 11 maja o godz. 12.45 na które serdecznie Was zapraszam.

       Tutaj znajdziecie informator dla absolwentów szkół podstawowych opracowany przez Starostwo Powiatowe w Chojnicach - https://powiat.chojnice.pl/asp/Artykul,Informator_dla_absolwentow_szkol_podstawowych_na_rok_szkolny_20222023,2672,1

       Mam nadzieję, że wasze wybory będą zgodne z Waszymi potrzebami J

       Nauczyciel doradztwa zawodowego Urszula Wirkus-Wielińska

     • Dworek Polski w ,,Siódemce’’

      08.05.2022

      Dnia 29 kwietnia br. Stowarzyszenie ,, Dworek Polski’’ odwiedził naszą szkołę. Społeczność szkolna obejrzała inscenizację muzyczną.  W ciekawy sposób zaprezentowano najważniejsze wydarzenia z historii Polski- od czasów chrztu Polski aż do współczesności.

      Prezentacja wszystkim bardzo się podobała. Dziękujemy!

     • Przygoda II d i III d w Toruniu!

      08.05.2022

       

      27 kwietnia br. klasa III d i II d udały się na wycieczkę autokarową do Torunia. Wędrówkę po mieście uczniowie rozpoczęli od wizyty w Planetarium, gdzie obejrzeli seans pt. „Cudowna podróż”.  Była to astronomiczna i zarazem przygodowa opowieść o planetach, gwiazdach i kosmosie. Następnie uczniowie zwiedzili Stare Miasto m.in. pomnik Mikołaja Kopernika oraz fontannę Flisaka.  Kolejnym punktem przygody była wizyta w Teatrze „Baj Pomorski”, gdzie uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „ Jaś i Małgosia.  Dalsza trasa wycieczki prowadziła do Muzeum Piernika, gdzie dzieci robiły własne pierniki. Na zakończenie wycieczki odwiedzili Dom Legend Toruńskich. W tym miejscu uczestnicy poznali legendy związane z Toruniem. A niektórzy mieli nawet okazję zostać ich bohaterami.  Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejną wycieczkę. Ten dzień na pewno zapadnie na długo w ich pamięci!

      Organizatorami tej wycieczki były wychowawczynie tych klas p. Katarzyna Kniter oraz p. Dorota Pestka.

     • Wycieczka 2d

      05.05.2022

      4 maja uczniowie klasy 2 d udali się na pieszą wycieczkę szklakiem niebieskiej ścieżki dydaktycznej Parku Narodowego „Bory Tucholskie”z Bachorza do Małych Swornychgaci. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym są formy ochrony przyrody i jakie występują w Polsce oraz  dlaczego i jak chronimy Park Narodowy „Bory Tucholskie”. Poznali walory przyrodnicze tych miejsc a także dowiedzieli się jak prawidłowo zachowywać na obszarach chronionych.

     • Konkurs plastyczny "Pisanka wielkanocna"

      04.05.2022

      Wyniki miejskiego konkursu plastycznego pt. „Pisanka wielkanocna”, który był organizowany przez SP nr 8 w Chojnicach. Nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:   

      II miejsce: Paweł Boruta (kl. 2 d)

      II miejsce: Michalina Ginter (kl. 1 d)

      II miejsce: Jakub Borzych (kl. 3 d)

      III miejsce: Julia Józefowska (kl. 3 d)

      WYRÓŻNIENIE: Oliwier Stanuch (kl. 2 d)
      WYRÓŻNIENIE: Marcel Thiede (kl. 2 d)
      WYRÓŻNIENIE: Kacper Wiśniewski (kl. 2 d)
      WYRÓŻNIENIE: Wojciech Żychski (kl. 2 d)
      WYRÓŻNIENIE: Lena Wojtowicz (kl. 2 d)

      WYRÓŻNIENIE: Oliver Piątek (kl. 3 d)

      Cieszymy się z tak dużej ilości nagród i wyróżnień wśród naszych uczniów.

     • MAŁY SAMORZĄD I OBCHODY DNIA ZIEMI

      04.05.2022

      Wszyscy doskonale pamiętamy, że 22.04.2022r obchodzimy Dzień Ziemi. Jest to niezwykle ważne święto w dobie produkcji tylu zanieczyszczeń i śmieci. Dlatego Mały Samorząd postanowił w szczególny sposób świętować ten dzień. Każda klasa mogła ubrać się na zielono i niebiesko. Dodatkowo wykonać transparenty, plakaty zachęcające do dbania o naszą planetę, odśpiewać piosenkę o tematyce ekologicznej oraz rozwiązywać karty pracy. Niektórzy zdecydowali się na wykonanie rzeźb z recyklingu. Powstały świetne prace.

      Jednak największym zainteresowaniem, szczególnie w klasach 1 bo to ich dotyczyła ta akcja było sadzenie drzew. Pomysłodawczynią tego zadania była Pani dyrektor Aleksandra Mroczkowska przy wsparciu Nadleśnictwa Czersk. Za co serdecznie dziękujemy. Każda klasa pierwsza posadziła jedno drzewko co dało nam w sumie 5 sztuk. Chętni uczniowie mogli chwycić łopatę w swoje ręce i wspólnie z wychowawcą wkopać drzewko. Teraz nie pozostało nic innego jak przez następne 8 lat pielęgnować je i patrzeć jak rośnie razem z Wami. To piękny ślad zostawiony dla przyszłych pokoleń.

     • Festiwal Muzyczny Siódemka łączy pokolenia

      02.05.2022

      28 kwietnia br. w Chojnickim Centrum Kultury odbył się kolejny Festiwal Muzyczny Siódemka łączy pokolenia. Na scenie zaprezentowali się rodzice, dziadkowie, nauczyciele, absolwenci i obecni uczniowie naszej szkoły. Celem tegorocznego festiwalu było uzyskanie pomocy materialnej dla ukraińskich dzieci od kilku tygodni będących nowymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 7. Koncert - brawurowo i ze swadą poprowadzili wspaniali nauczyciele naszej szkoły, Katarzyna Kniter wraz ks. Pawłem Skrzyńskim. Wprowadzili oni dobry nastrój, prowadząc koncert w profesjonalny i bezpretensjonalny sposób. Zanim jednak zaprosili artystów na scenę, głos zabrała Pani Dyrektor SP 7 Aleksandra Mroczkowska, która podziękowała wszystkim zaangażowanym w ten pomysł osobom. A co do zawartości muzycznej festiwalu - usłyszeliśmy pokrótce:W utworze Majki Jeżowskiej Najpiękniejsza w klasie - Alicję Radomską wraz z mamą Joanną. Piosenkę zespołu Dwa plus jeden Chodź, pomaluj mój świat wykonali  nauczycielka naszej szkoły Magdalena Ubowska ze swoją uczennicą Zuzanną Kępą. W utworze Majki Jeżowskiej pt. Dłonie zaśpiewały nauczycielka wychowania przedszkolnego Pani Natalia Lubińska oraz jej wychowanki z Oddziału przedszkolnego  W teatrze - Lilianka Trzcińska i Julka Czaplewska. Przebój Lost In France z repertuaru Bonnie Tyler przypomniały utalentowane wokalnie absolwentki naszej szkoły Karolina Głuszek i Małgorzata Szmaglińska. W ponadczasowym przeboju Maryli Rodowicz pt: Ale to już było wystąpił duet Marta Andrejczuk wraz ze swoją ciocią Agnieszką Buchwald. Ku wielkiej radości widzów ponownie wystąpiła także Pani Ewa Kwiatkowska wraz z wnukiem Cyprianem Podolskim z brawurowym wykonaniem Konika na biegunach z repertuaru Urszuli. Drugą część festiwalu otworzyli utalentowani młodzi Ukraińcy - znakomita solistka Anastassia Mocherad, na ludowym instrumencie ukraińskim o nazwie bandura - zagrała Swietłana Rybakova, na flecie poprzecznym - Maksym Sydorenko.  Tę część koncertu wzbogaciła swym tańcem absolwentka naszej szkoły Weronika Siegmiller z Akademii Tańca Piętro Wyżej pana Jacka Czapiewskiego.Piosenkę Anny Jantar Radość najpiękniejszych lat zinterpretowały  uczennica Julia Józefowska wraz z Panią Magdaleną Kosobucką, która w naszej szkole jest nauczycielem religii oraz logopedą. W piosence pt: Rytm i melodia z repertuaru Majki Jeżowskiej wystąpiła mama z synami - Bożena Krzoska i jej synowie Paweł i Radek. Piosenkę Ale jazz z repertuaru Sanah i Vito Bambino zaprezentowali uczeń Nikodem Jeruzal wraz z mamą Panią Agatą Malinowską - Nauczycielką wychowania fizycznego. Biegnij przed siebie A. Wyszkoni przypomniały Ewa Czajkowska wraz z córkami Kingą i Wiktorią Busa.W ostatniej piosence zaczerpniętej z repertuaru Maryli Rodowicz  pt: Wielka woda usłyszeliśmy absolwentów naszej szkoły - Weronikę Kowalską i Pawła Kiedrowskiego a w ostatnim refrenie - wszystkich wykonawców. Ważną rolę w festiwalu odegrały dzieci i młodzież śpiewające w chórku w składzie: Magdalena Jażdziewska, Martyna Piesik, Wiktoria Busa, Kinga Busa, Nina Nowak, Tymoteusz Gierszewski, Emilia Śledź, Wiktoria Gólska, Nadia Szark, Anna Zbielska, Jadwiga Brzozowa, Klara Zientkowska, Marta Andrejczuk, Matylda Hamerska i Alicja Radomska - pod batutą pani Sylwii Osińskiej, organizatorki koncertu.Dziękujemy: wszystkim widzom za hojność i życzliwy odbiór naszych solistów, wykonawcom - za twórczy wysiłek zwieńczony sukcesem,  nauczycielom - za zaangażowanie w przygotowanie festiwalu, sponsorom - za wsparcie materialne. Osobne podziękowania należą się także pracownikom i dyrekcji Chojnickiego Centrum Kultury.

     • Igrzyska Młodzieży Szkolnej

      24.04.2022

      W ubiegły czwartek nasi piłkarze wybiegli na boisko na popularnym „ Modraku” walczyć w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej. Spośród pięciu chojnickich szkół nasza drużyna okazała się najlepsza uzyskując 8 punktów we wszystkich rozegranych  meczach . Owocem tych zmagań będzie reprezentowanie SP 7 na arenie najlepszych drużyn w naszym powiecie. Turniej odbędzie się w środę 27 kwietnia w Brusach. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów

     • Listy uczniów zakwalifikowanych

      21.04.2022

      Listy uczniów zakwalifikowanych do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych wywieszone są na drzwiach przy głównym wejściu do szkoły.

      Do 29.04 (piątek) należy dostarczyć oświadczenie woli dostępne na stronie (wymagane podpisy obojga rodziców)

      https://sp7chojnice.edupage.org/a/rekrutacja-2?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQ3NiZzdWJwYWdlPTI%3D

      https://sp7chojnice.edupage.org/a/rekrutacja-2?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQ3NiZzdWJwYWdlPTE%3D

      Listy przyjętych zostaną wywieszone 4 maja (oddziały przedszkolne) i 6 maja (klasy pierwsze).

      Prosimy o terminowe oddawanie wymaganych dokumentów.

     • Zdrowa 7

      13.04.2022

      KWIECIEŃ- STOLICZKU NAKRYJ SIĘ WIELKANOCNYMI POTRAWAMI  Chyba każdy z nas zna stare, polskie przysłowie- kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata.. Aktualnie pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, jednak wciąż jest nadzieja, że tegoroczne święta Wielkanocne będą ciepłe i słoneczne Z racji, że święta zbliżają się dużymi krokami, pora pomyśleć o tym, czego nie może zabraknąć na Wielkanocnym stole..  Jak przy każdym święcie, tak i przy Wielkanocy przygotowujemy bardzo wiele różnych, tradycyjnych potraw. Jest to czas spędzony w gronie rodziny, przy wspólnym stole.  Święta Wielkanocne nie mogłyby obyć się bez żurku na zakwasie lub barszczu białego - najczęściej podawanego z białą kiełbasą. Bardzo chętnie przyrządzamy potrawy na bazie jajek - sałatki z jajkami i pieczarkami czy warzywne, jajka faszerowane bądź ugotowane na twardo podawane z majonezem. Do tego świeży chleb lub przepyszne bułki.  Obiad najczęściej składa się domowego pasztetu, schabu czy kaczki.  Na deser pieczemy pyszne babki czy kolorowe i bardzo słodkie mazurki. Tradycyjnym ciastem wielkanocnym jest Pascha Wielkanocna robiona z twarogu.  Ciekawi jesteśmy, jakie potrawy królują na Waszych słotach. W jaki sposób je przygotowujecie? Podzielcie się z innymi zdjęciami i przepisami!! Z ogromną niecierpliwością czekamy na Wasze przepisy! Wszystkich Masterchefów zachęcamy do podsyłania zdjęć wraz z przepisami na adres: zdrowa7@sp7chojnice.pl  Pozdrawiamy, Zespół ds. Wychowania i Profilaktyki