• Egzaminy próbne

      15.11.2021

      15 listopada 2021 roku w naszej szkole rozpoczęły się egzaminy próbne. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z języka polskiego. W kolejnych dniach czekają zadania matematyczne i językowe.  Do egzaminów właściwych jest jeszcze trochę czasu, by skupić się na rzeczach, które wymagają większej uwagi  i wytężonej pracy. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w dalszych częściach egzaminów próbnych.

     • Narodowe Święto Niepodległości

      14.11.2021

      11 listopada Polacy obchodzą Narodowe Święto Niepodległości, a w tym roku przypadła 103. rocznica powrotu Polski na mapy Europy.

       

      Z tej okazji Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach wzięła udział w kilku wydarzeniach upamiętniających święto.

       

      9 listopada zawitał do nas Pan Leszek Bolibok, który grając na instrumentach i śpiewając, odwoływał się do polskiej historii, przedstawiając pieśni i piosenki patriotyczne. Uczniowie mieli okazję zaśpiewać, ale również dobrze bawić się, przyklaskując w rytm prezentowanych utworów.

      #SzkołaDoHymnu

      10 listopada wzięliśmy udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11:11 wszyscy uczniowie wstali i w czasie lekcji w salach odśpiewali cały hymn „Mazurek Dąbrowskiego”. Wydarzenie zostało urozmaicone śpiewem naszych uczennic poprzez szkolny radiowęzeł, dzięki czemu melodia i słowa pięknego polskiego hymnu niosły się po szkolnych korytarzach.


      Film


      11 listopada reprezentanci naszej placówki wzięli udział w powiatowych obchodach święta. Poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystościach upamiętniających wydarzenia i bohaterów sprzed ponad 100 lat. Pod pomnikiem Ofiar Faszyzmu Hitlerowskiego złożyliśmy kwiaty, a następnie delegacje przeszły w kierunku pomnika Chrystusa Króla, po czym udały się w kierunku bazyliki, gdzie odbyła się msza święta w intencji naszej Ojczyzny. W wydarzeniu udział wzięli włodarze powiatu i miasta oraz przedstawiciele wielu różnych instytucji i środowisk społecznych.     • Zawody tenisa stołowego

      09.11.2021

      W dniu 08.11.2021r. w naszej szkole odbyły się drużynowe zawody w tenisa stołowego. Reprezentacje szkół rozegrały zawody w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzieży. 

      W klasyfikacji generalnej w grupie młodszej poszczególne miejsca zajęły szkoły:

      1 miejsce dziewczęta SP nr 7

      2 miejsce  dziewczęta SP nr 5

      1 miejsce chłopcy SP nr 5 

      2 miejsce chłopcy SP nr 3

      3 miejsce chłopcy SP nr 7 

      4 miejsce chłopcy SP nr 8

      Klasyfikacja w grupie młodzieży:

      1 miejsce dziewczęta SP nr 5 

      2 miejsce dziewczęta SP nr 7

      1 miejsce chłopcy SP nr 5

      2 miejsce chłopcy SP nr 3 

      3 miejsce chłopcy SP nr 7 

      4 miejsce chłopcy SP nr 8

      Wszystkim gratulujemy! 

     • Mały Samorząd Uczniowski w akcji - Dzień Postaci z Bajek.

      08.11.2021

       

       5 listopada jest  „Dniem Postaci z Bajek”. Wszyscy kochamy bajki i ci mali i ci duzi, które nie tylko przedstawiają nam pewne historie, ale uczą pozytywnych zachowań i pokazują nam jakimi wartościami powinniśmy kierować się w życiu.

      Z okazji takiego wspaniałego dnia Mały Samorząd Uczniowski , którego opiekunem jest pani Magdalena Mączyńska  przy współpracy z panią Eweliną Niechwiadowicz zorganizowali konkurs ze znajomości bajek dla klas 1-3. Wszystkie dzieci przyszły w tym dniu pięknie przebrane. Pomimo niesprzyjającej pogody za oknem nie zabrakło pogody ducha, a ich przebrania  rozświetliły ten ponury dzień. 

      Zwycięzcami konkursu zostali:

      1 miejsce: Kalina Zielińska z klasy 1 c i Malwina Rudnik z 2 a

      2 miejsce: Rozalia Bukowska 3 b, Paulina Mocek 3 d i Ignacy Sochan 3 a.

                                                                           Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy z laureatom.

     • Akcja Szkoła pamięta 2021

      05.11.2021

      #SzkołaPamięta 2021

                  Dnia 29 października 2021 r. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach wzięła udział w III edycji akcji Szkoła pamięta pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Celem akcji jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie 4a, 4e, 7d, 7e i 7f, którzy odwiedzili ważne dla historii Chojnic miejsca pamięci:

      1. Pomnik poległych Nauczycieli, którzy w latach 1939-1945 zginęli z ręki zbrodniarzy hitlerowskich.
      2. Pomnik w hołdzie żołnierzom 1 Batalionu Strzelców i Batalionu Obrony Narodowej Czersk, którzy bronili Chojnic we wrześniu 1939 r.
      3. Brama Człuchowska jako jeden z elementów średniowiecznej zabudowy wraz ze współczesną tablicą upamiętniającą powrót Chojnic do Ojczyzny 31 stycznia 1920 r.
      4. Pomnik ofiar faszyzmu hitlerowskiego z lat 1939-1945.
      5. Cmentarz parafialny z grobem Alojzego Sobierajczyka, pierwszego burmistrza Chojnic po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. i włączeniu Chojnic w granice II Rzeczpospolitej.
      6. Cmentarz Ofiar Zbrodni Hitlerowskich z grobami Michała Bembenka, Leona Schoena i Władysława Schreibera - pierwszych ofiar oddziałów Selbstschutzu w Chojnicach 15 września 1939 r.
      7. Tablica pamięci upamiętniająca mord na wyżej wymienionych ofiarach z 15 września 1939 r.
      8. Pomnik upamiętniający pierwsze zebranie skautów (harcerzy) w 1911 r.
      9. Pomnik Jana III Sobieskiego postawiony w 1933 r. z okazji 250. rocznicy zwycięstwa w bitwie pod Wiedniem.
      10. Pomnik w hołdzie kolejarzom zamordowanym przez nazistów w latach 1939-1944.
      11. Pomnik Chrystusa Króla, który nawiązuje do kilku ważnych wydarzeń z historii Chojnic.
      12. Tablica pamięci obywateli Chojnic - nauczycieli, regionalistów, samorządowców - Heleny i Bogumiła Hoffmannów, Feliksa Kopickiego oraz Juliana Rydzkowskiego.
      13. Ściana pamięci w Kolumbarium upamiętniająca ofiary z latach 1944-1963, które walczyły z reżimem komunistycznym i uciskiem sowieckim.
      14. Wzgórze Ewangelickie, które w latach 1621-1948 było cmentarzem.
      15. Tablica pamięci dla ofiar armii francuskiej, która maszerowała przez region w latach 1812-1813.
      16. Pomnik upamiętniający 700-lecie powstania Chojnic - 1275-1975.

      Była to okazja nie tylko do zobaczenia miejsc pamięci, ale także do poznania historii miasta i jego mieszkańców, a dodatkowo uczniowie mieli możliwość posprzątania grobów i zapalenia zniczy.
      Zachęcamy do zapoznania się z filmem.

       

      Film

       

      Uczniowie klas 4a i 4e odwiedzili Dolinę Śmierci, gdzie zapalili znicze i uczcili pamięć pomordowanych w czasie II wojny światowej (1939-1945) zasłużonych mieszkańców Chojnic i okolic oraz członków Polskiego Państwa Podziemnego. Obecnie miejsce to jest również okazją do zapoznania się z pracami archeologicznymi prowadzonymi przez Odział Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku pod kierownictwem dr Dawida Kobiałki. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca archeologa, obejrzeli przedmioty wydobyte z ziemi, głównie łuski po pociskach karabinów niemieckich oraz byli świadkami odkopania hełmu niemieckiego z czasów wojny.

      Poniżej znajdują się zdjęcia z Doliny Śmierci.

       

       

       

     • Warsztaty „Las w słoiku”

      01.11.2021

      29.11.2021 W naszej szkole odbywały się dzisiaj warsztaty „Las w słoiku”. Klasy 2a i 2b brały udział w zajęciach o lesie. Pan Maciej Adamczyk z Art of Nature wprowadził dzieci w leśny świat. Ciekawie przedstawił specyfikę leśną, omawiał poszczególne warstwy lasu, aktywizował uczniów i zachęcał do dzielenia się posiadaną wiedzą. Zwracał uwagę na aspekt ekologiczny, na potrzebę dbania o nasze środowisko naturalne. Kolejnym etapem było wykonanie przepięknej kompozycji lasu w szkle. Pan Maciej jest profesjonalistą, z zachwytem i podziwem przyglądaliśmy się przygotowanym przez niego zajęciom. Zaangażowanie dzieci było niewyobrażalnie wysokie, dbały o każdy szczegół, widać było, że zajęcia robią na nich niesamowite wrażenie. Każde dziecko swoje dzieło zabrało do domu, rodzice dzielili się niezwykle pozytywnymi opiniami w informacjach zwrotnych. Serdecznie dziękujemy firmie A&M Art of Nature za możliwość uczestnictwa w zajęciach.

     • POZNAJEMY ZAWODY - SPOTKANIE ZAWODOZNAWCZE Z PSYCHOTRAUMATOLOGIEM, SOCJOLOGIEM W KLASACH 7 D I 7 E

      01.11.2021

      27.10.2021r. na spotkanie w klasach 7 d i 7 e z zajęć doradztwa zawodowego została zaproszona pani Magdalena Stolp.  W trakcie zajęć uczniowie poznali drogę zawodową Pani Magdy, dowiedzieli się czym zajmuje się psychotraumatolog oraz socjolog oraz o działaniach przez Panią Magdę podejmowanych - czyli prowadzenie bloga i strony na facebooku Nie widzisz bo nie patrzysz - poświęconej tematom związanym z zdrowiem psychicznym, dobrym samopoczuciem oraz cyklom poświęconym street art Mural na niedzielę i akcją Power of las zachęcającą do kontaktu z naturą. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się czym jest trauma  i jak sobie z nią radzić oraz gdzie szukać pomocy. Nasz gość opowiedział też o psychoedukacji jaką prowadzi w obszarze pracy z dorosłymi jak i młodzieżą. Wizyta ta świetnie wpasowała się w październikowy temat Poznaję siebie - dbam o zdrowie psychiczne, podczas którego uczniowie wszystkich klas 7 zapoznawali się z tematyką zdrowia psychicznego i tego, jak ono jest ważne w kontekście widzenia siebie, swoich mocnych stron i pewności siebie. Było to cenne spotkanie z człowiekiem, którego ideą jest pomaganie innym oraz niesamowita empatia i chęć działania społecznego. Mam nadzieję, że to początek tak inspirujących spotkań. Dziękuję za wprowadzenie nas w ciekawy i trudny zawód  - jak sami stwierdzili uczniowie.

      Urszula Wirkus-Wielińska - nauczyciel doradztwa zawodowego

     • SUKCES NOEMI

      28.10.2021

      19 października 2021r. odbył się szkolny etap kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego. W językowych zmaganiach wzięło udział ośmioro uczniów naszej szkoły. Oprócz umiejętności czytania ze zrozumieniem, arkusz zawierał również zadania poświęcone umiejętności stosowania słownictwa, gramatyki, a także idiomów oraz wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Z wielką dumą informujemy, iż uczennica klasy 8c Noemi Baron przeszła do etapu rejonowego!

     • Szkoła pamięta 2021

      27.10.2021

      Nasza szkoła przystąpiła do trzeciej edycji akcji Szkoła pamięta 2021, której finał odbędzie się w piątek 29 października. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miasta, regionu, społeczności. W związku z tym zachęcamy wychowawców i nauczycieli do przedstawienia uczniom w najbliższych dniach prezentacji zamieszczonej na stronie szkoły.


      Nauczyciele historii

      Michał Dalke

      Mateusz Knitter


      MIEJSCA_PAMIECI_NARODOWEJ_W_CHOJNICACH.pptx​​​​​​​

     • Pomagamy Aleksowi

      24.10.2021

      Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji:

       

      -  w środy na dużych przerwach będą sprzedawane ciasteczka,

      - zbieramy fanty na licytacje: Uczniu, jeśli masz niepotrzebne książki, gry, zabawki, przedmioty, których już nie używasz - przynieś je na godzinę wychowawczą

       

      Zachęcamy również do licytacji: https://www.facebook.com/groups/1875123642666713

     • Eko-Art

      24.10.2021

      21 października 2021 roku w Chojnickim Centrum Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Eko-Art. Wśród uczniów nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

      Klasy 1-3:

      Helena Sułkowska zajęła II miejsce,

      Michalina Trzyńska - wyróżnienie II stopnia,

      Oskar Imanowski - wyróżnienie II stopnia.

      Klasy 4-6:

      Alicja Radomska i Paweł Niemczyk - wyróżnienie II stopnia

      Alicja Sawicka z 4 b -  wyróżnienie II stopnia
       

      Tymon Rogala - wyróżnienie I stopnia.

       

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

       

       

       

     • Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w koszykówce

      24.10.2021

      W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w koszykówce 3x3 na poziomie miejskim i powiatowym. Nasze drużyny zaprezentowały się znakomicie uzyskując awans na Półfinały Wojewódzkie. Nasz zespół w składzie Dawid Stramol, Wojciech Szmaglinski, Maciej Zabłotny, Oliwier Wałdoch i Maksymilian Sznajder (najlepszy zawodnik) już we wtorek pojedzie do Kokoszkowych walczyć o finał wojewódzki . Drużyna dziewcząt w składzie : Magdalena Szmaglińska , Julia Błocińska, Wiktoria Śliwińska i Nadia Michałowska walczyć będzie o finał w innym terminie. Serdecznie gratulujemy!

     • "Moda na sport"

      24.10.2021

      Dnia 21 października w podziemach kościoła gimnazjalnego odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej pod hasłem: „Moda na sport”, będącej elementem pleneru sportowo-artystycznego dla uzdolnionych dzieci chojnickich szkół, zorganizowanego we wrześniu we Funce. Maja Szyszka z klasy VII a odebrała nagrodę za wykonanie plakatu, który został wyróżniony za czytelność przekazu oraz minimalizm formalny, będący  cechą dobrego plakatu. Praca Judyty Galińskiej z klasy VII f oraz Aleksandry Cieplińskiej z klasy VII a zostały zakwalifikowane do wystawy.  Gratulujemy naszym uczennicom artystycznychsukcesów.

     • Tydzień Zdrowia Psychicznego w klasach 1-3

      24.10.2021

      W związku z przypadającym 10.10.2021r. Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego w naszej szkole został zaplanowany Tydzień Zdrowia Psychicznego 11-15.10.2021r. W tych dniach w szczególny sposób promowaliśmy dbałość o higienę psychiczną naszych uczniów. Nasi najmłodsi brali udział w pogadankach, wspólnych zabawach i zastanawiali się jak dbać o zdrowie w klasie, wśród swoich kolegów i koleżanek. W efekcie powstały ciekawe plakaty a dzieci dowiedziały się jak ważne jest dla nich ich samopoczucie i opiekowanie się swoimi emocjami.