• Wycieczka do "Zielonego Pałacu"

      08.10.2023

      6 października uczniowie klasy III d uczestniczyli w żywej lekcji historii w Męcikale. Przy Pomniku Partyzantów Gryfa Pomorskiego na trzecioklasistów czekali partyzanci - członkowie Stowarzyszenia Miłośników Gryfa Pomorskiego " Cis" Męcikał, wśród których był kolega z klasy  - Jaś wraz z mamą i bratem.

      Partyzanci przybliżyli historię miejsca, wraz z uczniami uczcili pamięć poległych minutą ciszy oraz złożeniem kwiatów i znicza.

      Trzecioklasiści mieli okazję odbyć musztrę żołnierską. Była również nauka bandażowania, próba rzutu granatem i wspólny piknik przy dźwiękach akordeonu.


      Dziękujemy Jasiowi, jego mamie i członkom Stowarzyszenia Miłośników Gryfa Pomorskiego " Cis" Męcikał za poświęcony czas i cenną lekcję historii.

     • Rik tiki! Naleśniki!

      07.10.2023

      Na ostatnich zajęciach techniki na tapet wzięliśmy NALEŚNIK.

      Jaki jest perfekcyjny🥞? Wiadomo!

      Musi być nie za gruby, nie za cienki, rumiany, delikatny i przy tym mieć chrupiące brzegi.

      My już znamy sekretny przepis na TEN ideał i nawet klątwa pierwszego naleśnika nie jest nam straszna! 😁

      To teraz co? Można zajadać klasycznie „na sucho”, z konfiturą, mascarpone, owocami, nutellą, twarogiem, zapiekać z farszem i beszamelem, przygotować krokiety, a nawet zrobić naleśnikowy tort…Możliwości jest wiele - czyli dla każdego coś dobrego :-)

      A teraz zagadka: co lubi leśnik?

      Odpowiedź już znasz!😁😁😁

       

      (Ewa Czajkowska)

     • „W zdrowym ciele, zdrowy duch”

      07.10.2023

      Nauczyciele „Siódemki” już po raz drugi będą mieli okazję szkolić się w międzynarodowym gronie. Napisany przez Anitę Krawczyk, Emilię Czaję - Urowską i Karolinę Tyborską projekt „W zdrowym ciele, zdrowy duch” został zatwierdzony do realizacji W RAMACH PROGRAMU FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU SPOŁECZNEGO 2021-2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Projekt dofinansowany będzie ze środków budżetu państwa oraz środków UE.

      W szkole powstaje zespół projektowy, którego zadaniem będzie zorganizowanie procesu rekrutacji, zaplanowanie mobilności, przygotowanie kulturowe i językowe uczestników .

      Kinga Orłowska i Karolina Tyborska uczestniczyły w spotkaniu dla Beneficjentów rozpoczynających realizację przedsięwzięć w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”, w trakcie którego zapoznały się z najważniejszymi postanowieniami umowy, obowiązkami beneficjentów, zasadami przeprowadzenia procesu rekrutacji, upowszechniania działań czy raportowaniem.

      Projekt „W zdrowym ciele, zdrowy duch” będzie realizowany od 3.12.2023 r. do 2.04.2025 r. Celem działań projektowych będzie:

      1. Włączenie do programu zajęć założeń edukacji outdoorowej.

      2. Podniesienie kompetencji nauczycieli w zakresie propagowania zdrowego stylu życia.

      3. Zwiększenie kwalifikacji kadry w dziedzinie ekologii i znalezienie skutecznych sposobów na wdrażanie nawyków ekologicznych.

      4. Poszukiwanie skutecznych metod i sposobów na włączenie dostępnych narzędzi ICT do zajęć outdoorowych.

      5. Poznanie i wdrożenie w codzienne zajęcia technik relaksacyjnych i ćwiczeń skupiania uwagi.

     • 2 b poznaje pracę kierowcy

      07.10.2023

      Klasa 2b miała okazje zapoznać się zawodem kierowcy zawodowego dzięki uprzejmości taty naszego ucznia Bartka – pana Jacka Szczęsnego.

      Pan Jacek opowiedział drugoklasistom o tym na czym polega jego praca, opowiedział wiele ciekawostek dotyczących ciężarówki, pokazał kabinę kierowcy, silnik i poszczególne części ciężarówki.

      Dzieci miały również okazję własną siłą podnieść kabinę ciężarówki, co sprawiło im wiele frajdy!

      Bardzo dziękujemy za ciekawą i cenną lekcję!

      (Katarzyna Kniter)

     • Rusz się rodzicu

      07.10.2023

      W czwartkowe popołudnie, 5 października 2023 r. w sali gimnastycznej odbyły się sportowe potyczki klas piątych pod hasłem :”Rusz się rodzicu”, w których wzięli udział rodzice wraz z dziećmi pod czujnym okiem wychowawców.

      Celem spotkania była integracja zespołów klasowych, umiejętność współpracy w grupie rówieśniczej oraz kształtowanie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego.
       W tym dniu uczniowie wraz z rodzicami mieli możliwość aktywnie spędzić czas oraz przeżyć niezapomniane emocje podczas takich konkurencji jak: Sztafeta z lodem, skoki w workach, przenoszenie skrzyni i wiele innych konkurencji, które wymagały zwinności, szybkości oraz sprytu, którego naszym uczestnikom nie brakowało. Widać było niesamowite zaangażowanie,  co przełożyło się na wspaniałą atmosferą i świetną zabawę.Emocje sięgały zenitu, a  zawodnicy dopingowani przez kibiców walecznie rywalizowali.
      Nie było przegranych, wszyscy byli zwycięzcami. Na koniec rozdane zostały dyplomy i każdy uczestnik otrzymał medal.

      Organizatorami imprezy były nauczycielki wychowania fizycznego -  pani Anna Stanek i pani Anna Pelowska

      (Anna Pelowska i Anna Stanek)

     • Let's #BeActive! – Bądźmy aktywni!

      04.10.2023

      Let's #BeActive! – Bądźmy aktywni! W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 2023 dziewczęta z klas siódmych pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego udały się do Człuchowa. Uczennice przełamywały własne słabości i skorzystały z atrakcji Parku Linowego. Celem zajęć terenowych była nie tylko nauka współdziałania w grupie i integracja uczennic, ale przede wszystkim kształtowanie wytrzymałości, wytrwałości w dążeniu do celu, odwagi, oraz umiejętności pokonywania własnym słabości. Na dziewczyny czekały cztery trasy do wyboru o różnym stopniu trudności. Każda mogła samodzielnie wybrać przeszkody, które pokonywała pod czujnym okiem instruktorów. Nie ulega wątpliwości, iż wspinaczka linowa na świeżym powietrzu dostarczyła uczennicom nietuzinkowych wrażeń oraz przyczyniła się do integracji zespołu.

      Anna Stanek

     • Potyczki sportowe klas czwartych

      01.10.2023

      Mając na uwadze integrację klas czwartych, a także kształtowanie właściwych postaw poprzez przestrzeganie zasad fair play, nauczycielki wychowania fizycznego pani Anna Pelowska i pani Anna Stanek zorganizowały integracyjne zawody sportowe. Dnia 28 września na sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas czwartych wraz z rodzicami, wzięli oni udział w „Potyczkach sportowych”. Konkurencje były bardzo ciekawe i wymagały od uczestników sprawności, siły i szybkości. Zabawy były rywalizacją i jednocześnie wspaniałą zabawą. Nie było przegranych, wszyscy byli zwycięzcami. Na koniec rozdane zostały każdej klasie dyplomy i pamiątkowe medale. (Anna Stanek)

     • FESTYN JESIENNY

      28.09.2023

      Serdecznie zapraszamy na FESTYN JESIENNY , który odbędzie się 10 października o godz. 15:45 w nowej sali gimnastycznej.

      Środki uzyskane w trakcie festynu będą przeznaczone na strefę relaksu dla klas I-III oraz na leczenie pani Moniki Stefankiewicz.

     • 2c poznaje pracę kuriera

      28.09.2023

      Uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią  Moniką Mankiewicz odwiedzili punkt DPD w Chojnicach. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się firma kurierska, co należy zrobić aby nadać paczkę, jak również co dzieje się z wysłaną paczką zanim trafi do klienta. Ponadto dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat pracy kuriera oraz dowiedziały się czego nie można wysyłać. Na koniec każdy uczeń otrzymał swoją własną paczkę. Dziękujemy bardzo firmie kurierskiej DPD za przybliżenie nam zawodu kuriera.

     • Europejski Tydzień Sportu

      28.09.2023

      W związku z 9. edycją Europejskiego Tygodnia Sportu 2023, której narodowym koordynatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, nauczyciele wychowania fizycznego pani A.Pelowska i pan A.Dziecielski zorganizowali wycieczkę szkolną do parku linowego w Człuchowie.

      Dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu pod czujnym okiem instruktorów, a pokonywanie przeszkód dało im wiele satysfakcji, jak również podniosło ich sprawność fizyczną. Uczestnicy poczuli przypływ adrenaliny, a czasem i nutkę strachu, jednak dzielnie przełamali swoje słabości i w komplecie ukończyli swoje trasy. 💪🌳🧗‍♂️"

     • Odbiór laptopów dla klas czwartych

      26.09.2023

      Szanowni Rodzice, prosimy o odbiór laptopów przeznaczonych dla uczniów klas czwartych. Wydawanie laptopów odbędzie się 27.09 i 28.09 (w środę i w czwartek) w bibliotece szkolnej w godzinach od 14:00 do 16:00. Rodzic będzie zobowiązany podpisać oświadczenie, klauzulę RODO i umowę. Wszystkie te dokumenty zostaną Państwu przesłane wcześniej przez e-dziennik. Prosimy o zapoznanie się z nimi. Laptopy będą wydawane wyłącznie rodzicom/prawnym opiekunom dziecka legitymującym się dowodem tożsamości (prosimy o zabranie ze sobą dowodów osobistych).

     • "Sprzątanie świata"

      25.09.2023

      W poniedziałek 18.09.2023r. grupa uczniów z klasy 6d wraz z panią Marią Synak uczestniczyła w akcji "Sprzątanie świata" na terenie Lasku Miejskiego w Chojnicach. Niestety w wielu miejscach znalazłyśmy porzucone butelki plastikowe, szklane i inne odpady.  Zebrałyśmy ok.500 litrów śmieci. Apelujemy do wszystkich, aby nie wyrzucać śmieci do lasu. Wspólnie dbajmy o przyrodę.

     • Występ uczniów SP7 na koncercie dla Liwii

      24.09.2023

      Dnia 16 września uczniowie naszej szkoły brali udział w Redotaliach - koncercie charytatywnym dla Liwii, uczennicy naszej szkoły, zmagającej się z ciężką chorobą. Koncert rozpoczął się występem naszych uczniów, którzy zaprezentowali trzy piosenki w języku kaszubskim i trzy kaszubskie tańce, przeplatane dwoma wierszami również w języku kaszubskim. Do występu przygotowali uczniów pani Magdalena Kosobucka, Katarzyna Kniter i ks. Sławomir Serkowski.

     • Pomocna "Siódemka"

      23.09.2023

      W środę ruszyła w naszej szkole akcja sprzedaży ciasteczek i babeczek upieczonych przez wolontariuszy.

      Dochód tej , jak i kolejnych akcji, przeznaczany jest na leczenie pani Moniki Stefankiewicz.

      Natomiast w czwartek podczas zebrania z rodzicami wolontariusze zbierali datki do puszek przy wsparciu przedstawiciela fundacji „ Siepomaga” pana Tomasza Kabata.

      Wspólnie zebraliśmy 4.537,70 zł i 2 euro, ale to jeszcze nie koniec. W przyszły tygodniu kolejna sprzedaż słodkości!!!

      Dziękujemy za wsparcie! Pamiętajmy, że dobro powraca!

     • W naszej szkole Ci się upiecze…

      23.09.2023

      UWAGA !!! Siódemka posiada wspaniałą kuchnię i zapewnia fantastyczny program kulinarny " Aneks kuchenny" oraz inne ciekawe zajęcia w kuchni! Nowa kuchnia jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, który pomoże Wam rozwijać umiejętności kulinarne oraz da możliwość eksperymentowania z różnymi smakami w naprawdę profesjonalnym otoczeniu. To nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do zdobycia praktycznych umiejętności, które przydadzą się przez całe życie. Jesteśmy pewni, że to będzie niesamowita przygoda , która zapewni wiele radości i satysfakcji. Nie możemy się doczekać, aby razem z Wami przyprawić zwykle szkolne życie odrobiną kuchennego szaleństwa .

     • Zbiórka fantów na festyn jesienny

      19.09.2023

      Szanowni Państwo,

      10 października odbędzie się festyn jesienny, w trakcie którego zaplanowany jest kiermasz zabawek, gier, książek i loteria fantowa oraz wiele atrakcji (szczegóły wkrótce).

      Do 5 października w bibliotece szkolnej można zostawić gry planszowe, puzzle, książki, zabawki, pluszaki, których Państwo nie używają, a którym możemy dać nowe życie.

      Przekazać można również vouchery i gadżety na loterię fantową.

      Prosimy, aby rzeczy były w dobrym stanie, kompletne – takie, które sami chcielibyśmy nabyć.

      Dochód z festynu przeznaczony zostanie na potrzeby naszych uczniów (kącik relaksu dla uczniów klas 1-3) oraz na wparcie leczenia pani Moniki.

      Rzeczy, które pozostaną po festynie przekażemy na licytacje dla pani Moniki.