• Warsztaty PNBT

      19.10.2021

      12 października klasa 3 d uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych w siedzibie edukacyjnej Parku Narodowego Bory Tucholskie w Chocińskim Młynie. Podczas niezwykłych zajęć z p. Beatą Grabowską dzieci miały okazję przyswoić wiedzę dotyczącą warstw lasu. Uczniowie poznali rośliny i zwierzęta tam żyjące oraz zależności jakie zachodzą w warstwach lasu.

      To była wspaniała lekcja przyrody!

     • Sałatkowe rewolucje na kaszubskim

      19.10.2021

      Tematyka związana z warzywami, owocami jesienią jest bardzo popularna na wszystkich przedmiotach , również na kaszubskim. Wiele mówi się o ich walorach smakowych, a przede wszystkim zdrowotnych. Na lekcjach kaszubskiego bardzo często łączymy dydaktykę z praktyką. Świetnie sprawdzili się uczniowie z 2 b, którzy w profesjonalny sposób wykonali ciekawe sałatki owocowe, i to zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Wszyscy spisali się na medal. Sami degustowali swoje „bomby witaminowe” wyłaniając nawet klasową „Magdę Gesler”.  Kto to? – sami odgadnijcie.

     • Szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego "Eko-Art 2021”         

      19.10.2021

      11  października 2021 r. odbyły się szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego „Eko – Art 2021”. Wzięli w nim udział  uczniowie z klas I-III, którzy zaprezentowali utwory poetyckie o tematyce przyrodniczo – ekologicznej.

                Komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Kniter, Dorota Pestka, Marta Podolska oraz Magdalena Mączyńska oceniła dobór repertuaru, dykcję, wyraz artystyczny i  interpretację utworów. Uczestnicy wykazali się znakomitymi umiejętnościami recytatorskimi.

      Do kolejnego powiatowego etapu konkursu, który  odbędzie się 21 października 2021 r. w Chojnickim Centrum Kultury, zakwalifikowali się:

      ·         Oskar Imianowski - kl. 3 b

      ·         Helena Sułkowska  - kl. 1 a

      ·         Michalina Trzynska  - kl. 1 b

      Wyróżnienia otrzymali:

      - Rozalia Bukowska – kl. 3 b

      - Matylda Pułbicka - kl. 3 c

      - Mateusz Trzynski - kl. 3 c

      - Natalia Drewczyńska - kl. 3 d

      - Julia Józefowska - kl. 3 d

      - Katarzyna Koczerzynska - kl. 1 b 

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali małe upominki, laureaci i wyróżnieni nagrody książkowe ufundowane przez Radę rodziców.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie powiatowym konkursu!

     • Akcja charytatywna dla Aleksa

      16.10.2021

      Aleks urodził się 8 lipca w szpitalu w Chojnicach. Chłopiec choruje na SMA typu 1 czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jest to najcięższa i najbardziej agresywna postać tej choroby, oznaczającą śmierć mięśni.Terapia genowa to najbardziej nowoczesne i skuteczne leczenie tej choroby. Polega ona na jednorazowym podaniu leku, bez konieczności ciągłego jeżdżenia do szpitala. Aleks ma szansę na normalne życie, ale koszt podania takiego leku wynosi 9 milionów złotych. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach zachęca gorąco do przyłączenia się do zbiórki dla chłopca.

       

      Charytatywna zbiórka dla Aleksa

      Grupa z licytacjami dla Aleksa

       

       

     • Próbna ewakuacja

      12.10.2021

      11 października odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja. Taka próba przeprowadzana jest obowiązkowo co roku i jest elementem bardzo ważnym  w  pracy szkoły.  Bezpieczeństwo  zawsze jest priorytetem, dlatego podejmujemy wiele działań służących zapewnieniu go naszym uczniom.   W przypadku pożaru lub innego zagrożenia ludzie często reagują paniką, przede wszystkim dlatego, że nie wiedzą, jak się zachować, gdzie znajdują się drogi ewakuacji. Zatem takie działanie prewencyjne,  jak przeprowadzenie w dniu dzisiejszym próbnej ewakuacji jest konieczne i bardzo ważne. Próba przebiegła bardzo sprawnie. 

     • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

      11.10.2021

      Dnia 30 września 2021 w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.

      Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych Gości i Rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia.
      Po ślubowaniu i pasowaniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły i stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Na pamiątkę otrzymały akty pasowania, a także  niespodziankę od Szkolnej Rady Rodziców w postaci ołówka oraz zakładki do książki w formie piórka z fragmentem hymnu szkolnego.
      Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami naszej szkoły i życzymy Wam sukcesów w nauce.
      Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!
       

     • Spotkanie z pszczelarzem

      07.10.2021

      W dniach 04-06.10.2021r. odwiedził uczniów klas 1-3 pan Tomasz Surma z gospodarstwa pasiecznego Pszczółka  Weronika z Rytla. Pan Tomasz umiejętnie wprowadził naszych uczniów w świat pszczół oraz opowiedział wiele ciekawostek na temat powstawania miodu oraz pokazał dom pszczół - pasiekę. Przy okazji poruszył temat bezpieczeństwa i dbałości o pszczoły. Pytań nie było końca. A przy tej okazji dzieci miały okazję spróbować miód oraz zrobić własną świeczkę.

     • Dzień Chłopaka w Szkolnym Radiowęźle

      05.10.2021

      30.09.2021r. uczniowie Szkolnego Radiowęzła zainicjowali akcję „Muffinka z okazji Dnia Chłopaka". Akcja przebiegła niezwykle sprawnie, podział zadań i przeprowadzenie samej akcji można śmiało ocenić na „6”. Uczniowie wykazali się niezwykłą przedsiębiorczością oraz motywacją do działania. Gołym okiem można było zauważyć, że spełniła ona oczekiwania naszych uczniów i przyniosła im sporo radości. Babeczki zostały sprzedane już na 2 dużej przerwie a każdy dopytywał kiedy następna akcja.  Dochód ze sprzedaży babeczek - 214 zł – z inicjatywy uczniów - został przekazany dla Aleksa  Żakowskiego – chłopca, który walczy z SMA . Bardzo cieszy inicjatywność uczniów i zaangażowanie w pomoc innym. Robiąc coś fajnego razem, dołożyliśmy chociaż małą cegiełkę z naszej strony.

     • Dzień Uśmiechu

      05.10.2021

      1 października z uśmiechami na twarzy, bo jednak to Dzien Uśmiechu, klasa IIc wybrała się na wystawę do Eksperymentarium. Uczniowie przez dźwięki natury zanurzyli się w esencję leśnego życia, poznały właściwości roślin i cechy zwierząt. Zapoznały się z historią minionych dziejów miasta. Wystawa pokazała, że człowiek może współistnieć z przyrodą, czerpać z niej korzyści i pozyskiwać energię jednocześnie jej nie niszcząc. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach praktycznych, wykonując kilka doświadczeń chemicznych.

     • Pracowici Kaszubi z Siódemki

      03.10.2021

       

      Uczniowie z klas 1b, 2b oraz 4b uczący się języka kaszubskiego dali  dowód, że żadnej pracy się nie boją. Dnia 2 października  pojechali  wraz z nauczycielem języka kaszubskiego na niecodzienną wycieczkę autokarową „Śladami Jana Karnowskiego” do Brus, gdzie w rocznicę śmierci naszego patrona nawiedziliśmy jego grób, odmówiliśmy modlitwę i zapaliliśmy znicze. Potem odwiedziliśmy wieś Czarnowo, gdzie urodził i wychował się Jan Karnowski. Ostatnim punktem naszej trasy wycieczkowej była wieś kaszubska Małe Chełmy, gdzie nasi uczniowie zmierzyli z ciężka pracą ręcznego zbierania ziemniaków na polu. Wszyscy spisali się na medal. Okazali się bardzo cierpliwi, wytrwali, świetnie pracowali zespołowo. Zapłatą za pracę było wiaderko  ziemniaków. Zaliczyliśmy też spacer po lesie, gdzie niektórzy mogli cieszyć się grzybowymi zdobyczami. Wróciliśmy pełni wrażeń i radości, ze wspólnego przebywania ze sobą na świeżym powietrzu.

     • Wolontariat

      28.09.2021

      W ostatnie piątkowe popołudnie, 24 września, wolontariusze z klas 7e, 7f, 8b i 8c postanowili czynnie spędzić wolne popołudnie, angażując się w sprzątanie obejścia wokół chojnickiego hospicjum. Niesienie  pomocy bardzo uskrzydlilo młodzież. Na ich twarzach widoczny był tylko  uśmiech. Dziękujemy  WAM!

     • „W zdrowym ciele zdrowy duch”

      28.09.2021

      W dniach od 22.09-24.09 jedenaścioro uczniów naszej szkoły brało udział w plenerze sportowo-artystycznym dla dzieci z chojnickich szkół podstawowych, który po raz V odbył się we Funce pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Wydział Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz Wydział Edukacji, Wychowania i Zdrowia. Głównym celem wyjazdu było łagodzenie konsekwencji psychicznych nauczania zdalnego poprzez terapię przez sztukę oraz stworzenie motywacyjnego klimatu na zajęciach ruchowych. Przez trzy dni dzieci brały udział w zajęciach prowadzonych przez trenerów Chojniczanki, dzień zaczynały gimnastyka poranną oraz malowali w plenerze. Obok drzew i pejzażu wodnego wszyscy uczestnicy brali udział w konkursie plastycznym na plakat pod hasłem „MODA NA SPORT”.  Maja Szyszka z klasy VII a otrzymała w konkursie I nagrodę! Brawo! Nie brakowało innych atrakcji. Były spacery do stajni konnej, dyskoteka i wiele rozmów i szczerych uśmiechów. Wszyscy uczestnicy wrócili zdrowi i zadowoleni. Dziękujemy organizatorom za udaną inicjatywę.

     • IV b w zamku krzyżackim

      27.09.2021

      Dnia 25 maja klasa IV b wraz z byłą wychowawcznią i obecną ,w ramach nauczania języka kaszubskiego, odbyła wycieczkę do zamku krzyżackiego do Człuchowa. Żeby lepiej poznać siebie, trzeba zacząć od poznania  historii swojego regionu bliższego i dalszego. Temu też służyła nasza wycieczka . Uczniowie zapoznali się z bogatą i jednocześnie burzliwą historią niedaleko położonego zamku. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem podziwiali ogromny obiekt, jego wyposażenie oraz słuchali ciekawych opowieści pani przewodnik.

       Na koniec była uciecha dla ciała, uczta różnych smaków dań obiadowych w Campolu koło Człuchowa. Wszyscy wrócili zadowoleni  oraz pełni wrażeń .

     • Wycieczka klas 3 b i 3 e

      22.09.2021

      22 września pełni pozytywnej energii i radości wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Edukacyjnego Zoo - Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie. Dzięki przewodnikowi mieliśmy możliwość oglądać a nawet dotknąć egzotycznych zwierząt oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat. Wspólny czas służył integracji, zacieśnianiu więzi koleżeńskich. Dzieci podsumowując wspólny czas, mówiły, że było super. Miejmy nadzieję, że niedługo znowu wybierzemy się na kolejną wycieczkę.

     • Wycieczka klasy III c do Wioski Chlebowej

      16.06.2021

      11 czerwca uczniowie klasy IIIc wybrali się na wycieczkę do Wioski Chlebowej. Po przybyciu do Janiej Góry zapoznali się z legendą wioski oraz historią o "Luppo". Następnie wyruszyli na wyprawę po produkty potrzebne do pieczenia chleba. Na swej drodze spotykali niezwykle postacie: Gospodarzy, Strażnika Soli, Wody, Ognia oraz Stracha. Rozpoznawali rodzaje zbóż oraz sprzęty, którymi posługiwano się w danych czasach. Uczniowie towarzyszyli gospodyniom i pomagali podczas procesu wyrabiania chleba. Obserwowali jego pieczenie w piecu chlebowym na swieżym powietrzu. Pod koniec wyprawy otrzymali świeżo upieczone na ogniu podpłomyki do konsumpcji oraz zapakowane i pięknie pachnące chlebki do domu.

     • Dzień Dziecka w klasach czwartych

      13.06.2021

      Podobno każdy z nas ma w sobie coś z dziecka. Kierowani tą myślą uczniowie klas czwartych chętnie świętowali wraz z wychowawcami czerwcowe święto - Dzień Dziecka. W tym dniu klasa 4 a zajadała się ulubionymi lodami, natomiast klasa 4 b wybrała się do Parku Tysiąclecia, żeby pograć w grę terenową "Zagadki chojnickiego parku". Nawet nieciekawa pogoda nie popsuła nam humorów. Bawiliśmy się znakomicie!

     • Mali ogrodnicy

      06.06.2021

      Dnia 2 czerwca klasa 1 d wraz z wychowawcą wyruszyli pieszą wycieczką do sklepu ogrodniczego, który znajduje się niedaleko szkoły. Do sklepu klasę zaprosiła mama jednej z uczennic, która jest tam pracownikiem. Uczniowie poznali różne gatunki, roślin, kwiatów, drzew i krzewów oraz sposoby ich pielęgnacji. Od strony praktycznej dowiedzieli się w jaki sposób należy poprawnie zasadzić kwiat, aby zachwycał swym pięknem. Każdy z uczniów zabrał do domu samodzielnie posadzoną roślinę. Na zakończenie klasę czekał również słodki upominek. Dziękujemy właścicielowi oraz pracownikom sklepu za zaproszenie. 

     • Dzień Dziecka w klasa I-III

      06.06.2021

      1 czerwca to dzień, w którym swoje święto obchodzą wszystkie dzieci. Z tej okazji w dniach 31 maja i 1 czerwca  uczniowie z kl 1 – 3 wraz z wychowawcami wybrali się do kina na film ,,Psy i koty 3". Po filmie klasy udały się na spacer po mieście. Był też czas na zabawę na placu zabaw no i oczywiście pyszne lody. Wszyscy wspaniale się bawili, a w drodze powrotnej padały słowa, że takie dni mogłyby być częściej. Wszystkim Dzieciom życzymy wszystkiego co najlepsze!