• Pogadanka profilaktyczna z funkcjonariuszem Policji

      19.06.2022

      W dniu 13.06.2022r. odbyło się spotkanie z p. Aleksandrą Drobińską, która na co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach. W pogadance uczestniczyli uczniowie klas 7 oraz klasa 6a. Spotkanie miało na celu przekazanie uczniom podstawowych informacji dotyczących przepisów prawa, które ich obowiązują. Uczniowie poznali pojęcia takie, jak demoralizacja, czyn karalny, młodociany, nieletni. Pani Policjant opowiedziała o różnych, trudnych sytuacjach dotyczących młodzieży, z jakimi ma do czynienia w swojej pracy. 

     • "SPORT TO ŚWIETNA ZABAWA"

      12.06.2022

      8 czerwca uczniowie klas 1-3: Helena Sułkowska, Jan Wieczorek, Wiktoria Langier, Oskar Siedlecki, Oleksandra Yokorenko,Malwina Rudnik, Paweł Morzuch, Maciej Grabowski, Maja Pietrzykowska,Tomasz Kamionka, Olga Kimel,Matylda Pałubicki,Jakub Borzych, Liliana Brieger pod opieką pani Kingi Dahlke wzięli udział w zawodach sportowych "Sport to świetna zabawa" organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 3 w Chojnicach. Rywalizacja była bardzo zacięta. Nasza reprezentacja walczyła do samego końca. Dla naszych uczniów był to nie tylko sprawdzian umiejętności sportowych,ale też współpracy, radzenia sobie w sytuacji porażki i niepoddawania się.

     • Malowali pod chmurką…

      12.06.2022

       

      Dziesięcioro uczniów z naszej szkoły 4 czerwca brało udział w II Miejskim Plenerze Plastycznym pod hasłem „Za i przed bramą”,organizowanym przez stowarzyszenie Centrum Kultury PODZIEMIA w Chojnicach. Plenerowi towarzyszył konkurs plastyczny „Chojnice w pogodę i niepogodę”, w którym nasi uczniowie zostali nagrodzeni. Wśród laureatów znalazły się: Nadia Szark, Natalia Rogowska, Dominika Kupczyk, zaś Zuzanna Gawrońska została laureatką nagrody specjalnej. Wszystkie prace mieniły się kolorami. Pełna słońca pogoda zachęcała do plastycznej rywalizacji w przestrzeni miasta.Wszystkim uczestniczkom gratulujemy udziału w wystawie poplenerowej oraz zasłużonych nagród.

      http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Malowali-miasto-pod-chmurka.-Teraz-zaprosza-na-wystawe/30052

      Fot. Olek Knitter

     • Jubileusz królowej

      06.06.2022

      Trwają obchody 70-lecia panowania brytyjskiej królowej Elżbiety II. Uczniowie klasy 4d postanowili uczcić ten wyjątkowy jubileusz uroczystym poczęstunkiem – nie zabrakło pysznego tortu ze świeczkami, upieczonej własnoręcznie drożdżówki oraz szampana! Były życzenia dla królowej podczas krótkiej scenki (oczywiście w języku angielskim!) i tylko typowa angielska pogoda (na szczęście!) nie dopisała;D.

     • Hazard? Nie daj się wciągnąć!

      02.06.2022

       

      W dniach 30 i 31 maja 2022r. odbyły się kolejne w tym roku szkolnym spotkania z p. Moniką Matczak, która pracuje w Urzędzie Skarbowym w Człuchowie. Uczniowie z klas 8 oraz z klasy 7a dowiedzieli się czym jest hazard, jak wygląda proces uzależnienia od hazardu oraz co zrobić, żeby „nie dać się wciągnąć”.

      Zajęcia zostały zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, która ma na celu uświadomić młodym ludziom, że hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie.

     • Zbiórka dla dzieci z Ukrainy

      02.06.2022

      Zachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w akcji. Zbiórka organizowana jest przy współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocomocni. Potrzebne artykuły można przekazywać obsłudze szkoły (wejście główne, przy dyżurce woźnych) do 7 czerwca 2022r.

       

      Z góry dziękujemy za udział w zbiórce J

     • Szkolenie dla rodziców- Czym są e-uzależnienia i jak im przeciwdziałać w okresie post pandemicznym?

      02.06.2022

       

       

      Zapraszamy na szkolenie organizowane przez Ośrodek Profilaktyki Rodzinnej wraz z Fundacją Dbam o Mój Zasięg, które odbędzie się dnia 2 czerwca 2022r., w godzinach: 18.30-20.00.

      Temat szkolenia: Czym są e-uzależnienia i jak im przeciwdziałać w okresie post pandemicznym?

       

      Podejmowane zagadnienia:

      • Pandemia koronawirusa - co możemy powiedzieć o jej wpływie na szkolną młodzież?
      • Dlaczego życie w świecie cyfrowym jest tak ważne dla młodych osób?
      • Czym są uzależnienia behawioralne i problem w-uzależnień? W jaki sposób mózg młodych osób uzależnia się od nowych technologii?
      • Co to jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać w domu?
      • Ocena relacji szkolnych - najważniejsze wyniki ogólnopolskich badań młodzieży szkolnej.
      • Dobrostan młodzieży - jak zmieniać szkołę w okresie post pandemicznym?

       

      Osoba prowadząca:

      dr Maciej Dębski - Fundator i Prezes fundacji Dbam o Mój Z@sięg, socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki zatrudniony w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, autor/współautor publikacji na naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne), autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy zrealizowanych wśród 22.000 uczniów oraz 4.000 nauczycieli. W roku 2016 wdrożył pierwszy w Europie eksperyment społeczny odcięcia 100 osób na 72 godziny od wszelkich urządzeń elektronicznych (telefonów komórkowych, tabletów, internetu, gier on-line playstation, telewizji), który zakończył się sukcesem badawczym. W latach 2017-2019 koordynował projekt badawczy pt. Młodzi Cyfrowi, w latach 2019-2020 współtworzył projekt badawczy pt. Granie na Ekranie. Autor materiału edukacyjnego dla przedszkolaków i uczniów edukacji wczesnoszkolnej pt. FONOLANDIA.

       

      PROSZĘ O POTWIERDZENIE UDZIAŁU PRZEZ E-DZIENNIK (informacja do pedagoga szkolnego- Patrycji Zmuda Trzebiatowskiej). Na zgłoszenia czekamy do 02.06.2022r. do godziny 10.00.

      Zapraszamy!

     • Wycieczka 3c i 3e

      30.05.2022

      Dnia 23.05.2022r. uczniowie klasy 3c i 3e uczestniczyli w wycieczce do Sea Park w Sarbsku. Oferta parku była bardzo szeroka. Dzieci odwiedziły multimedialną atrakcję - Oceanarium Prehistoryczne 3D. Po założeniu okularów zobaczyły dawne stworzenia morskie. Mogły poczuć się jak w głębi oceanu. Wielu wrażeń dostarczyły też wspaniałe pokazy talentów fok szarych oraz uchatek kalifornijskich. Ciekawą atrakcją okazały się zabawy w Parku zręcznościowo - liniowym małego pirata oraz na placu zabaw. Na koniec odwiedziliśmy plaże w Łebie. Wszyscy wróciliśmy do domu zmęczeni, ale w dobrych humorach.

     • Festyn ekologiczny w ,,Siódemce’’

      29.05.2022

      I znowu się spotkaliśmy! Po długim czasie 28 maja mogliśmy wspólnie bawić się na festynie ekologicznym. Pogoda nie popsuła nikomu nastroju, bo tym razem impreza odbyła się w nowej sali gimnastycznej naszej szkoły. Przybyło mnóstwo gości, na których czekało wiele atrakcji. Można było odwiedzić stoiska ze zdrową żywnością, zjeść  pyszną grochówkę. Zbierano też makulaturę, za którą otrzymywało się sadzonkę drzewa, nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali konkurencje sportowe, a wielbiciele tańca mogli m.in.  zatańczyć zumbę wraz ze swoimi rodzicami.  Podziwialiśmy liczne stoiska przyrodnicze oraz stoiska przygotowane przez Chojnicki Alarm dla Klimatu czy Zaborski Park Krajobrazowy. Można też było zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego oraz odbyła się zbiórka produktów dla dzieci z domów dziecka z Ukrainy.

      Z uzbieranych pieniędzy zostanie zakupiona roślinność, która ozdobi teren wokół naszej placówki.

      Wszystkim dziękujemy za ogromne zaangażowanie w przygotowanie tego festynu. Do zobaczenia za rok!

     • Mistrzynie logicznego myślenia!

      27.05.2022

      24 uczniów z klas I-III wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 26 zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Ciekawa formuła zadań konkursowych umożliwiła trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce czy fizyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów.

      Uczennice klasy 3d osiągnęły wyróżniające wyniki i zajęły odpowiednio:

      Julia Józefowska – 10 msc, dyplom laureata - Mistrz Logicznego Myślenia

      (188 pkt na 206 możliwych)

      Natalia Drewczyńska – 11 msc, dyplom wyróżnienia - Ekspert Logicznego Myślenia

      (186 pkt na 206 możliwych)

      Wychowawcą dziewczynek jest p. Katarzyna Kniter.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Zaproszenie

      22.05.2022

      Serdecznie zapraszamy na festyn ekologiczny, który odbędzie się w naszej szkole 28 maja 2022 roku w godz. 10.00-12.00.

      Na gości czeka wiele atrakcji.

      Gorąco zapraszamy!

     • 18.05.2022r. – wycieczka klasy 3b i 2c do wioski indiańskiej w Ściernisku

      20.05.2022

      O 8.00 w środę klasa 3b i 2c  wspólnie ze swoimi wychowawczyniami: panią Kinga Dahlke i Justyną Pitroch wyruszyły na przygodę do Ścierniska. A tutaj czekała na nich indiańska przywódczyni, która zabrała ich na warsztaty robienia indiańskiego chlebka,  dzieciakom nie brakowało fantazji w tworzeniu. Po warsztatach zostaliśmy zaproszeni przez wodza do tipi. Tam nastąpiło uroczyste malowanie twarzy i nadanie imion – Kolorowy Obłok, Blada Twarz, Ranny Strzelec, Kruszynka Świnka to tylko niektóre z nich. Atrakcjom nie było końca  bo zaraz czekało nas kolejne zadanie: strzelanie z łuku, robienie amuletu czy też indiańskiego pióropusza.  Największym wyzwaniem okazała się przeprawa przez bagno a dla niektórych zjedzenie indiańskiej zupy. Niestety czas upłynął zbyt szybko i trzeba było wracać, jednak myślę, że niektórzy jeszcze tu wrócą, by zasmakować tej przygody jeszcze raz.

       

     • „Zawód moimi oczami” – doradztwo zawodowe w oddziałach przedszkolnych i świetlicy szkolnej.

      20.05.2022

      Uczniowie naszych najmłodszych klas poznają różne zawody – dzieje się to podczas różnych spotkań zawodoznawczych, ale też podczas różnych wyjść np. do teatru czy też do biblioteki i nie tylko. Jednym z proponowanych zadań w programie realizacji doradztwa zawodowego było przyjrzenie się jak nasi najmłodsi widzą w ogóle zawód i dzięki temu możemy oglądać piękną wystawę prac naszych przedszkolaków. Znajdziemy tu zawody: policjanta, weterynarza, piosenkarki, strażaka, piłkarza, lekarza, pielęgniarki i nie tylko. Natomiast dzieciaki ze świetlicy, dzięki pomysłowości pani Magdy, wzięły udział w dedykowanych zajęciach temu tematowi. Najpierw musiały odgadnąć zagadki, a następnie wykonały mapę myśli z zawodami, które znają i przygotowały pacynki. Również można je odnaleźć na specjalnie przygotowanej wystawie.

     • Zapoznanie z ofertą Liceum Społecznego z Człuchowa

      20.05.2022

      17.05.2022r. nasi ósmoklasiści mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Liceum Społecznego z Człuchowa. Pani Dagmara Szymańska wraz z uczennicami: Kamilą, Wiktorią i Olą przedstawiły atuty swojej szkoły: 13 klas, brak dzwonków, muzyka ze specjalnej playlisty, duża doza tolerancji, nauczyciel przewodnik oraz kółka: teatralne, robotyki czy też wieczory filmowe i wyjazdy zagraniczne to tylko niektóre atuty kameralnej szkoły w Człuchowie. Aby się przekonać czy tak jest w rzeczywistości zaprosiły  nas na drzwi otwarte: 04.06.2022r. o godz. 9.30.