• O Bibliotece

• „W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz, starą prawdę, mądry wiersz”.

Krystyna Wodnicka

Biblioteka jest ważnym centrum informacji dla każdej szkoły. Nasza  biblioteka szkolna jest przyjazna dla uczniów, nauczycieli, rodziców oraz  pracowników szkoły. Do dyspozycji czytelników jest księgozbiór w pełni skomputeryzowany, bogaty w lektury, literaturę dla dzieci i młodzieży, księgozbiór popularnonaukowy, spory zbiór słowników i encyklopedii.

Biblioteka dla  wszystkich jest otwarta i codziennie zaprasza swoich czytelników. W czytelni można skorzystać z księgozbioru podręcznego  i czasopism. Można też spokojnie odrabiać lekcje, poczytać książki,  pouczyć się oraz miło spędzić czas.

Biblioteka, to nie tylko zbiór książek, jak mówi definicja. Dzisiejsza biblioteka to centrum informacji. Księgozbiór podręczny uzupełniają dwa stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

Biblioteka jest czynnym uczestnikiem życia szkoły. Podejmuje wiele działań mających na celu promowanie czytelnictwa oraz przybliżenie uczniom wartości, które przekazał nam patron.

Ważnym wydarzeniem jest coroczne pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Codzienność biblioteki to  zaspokajanie wszystkich potrzeb czytelniczych, udzielanie wszelkich poszukiwanych informacji, zachęcanie wszystkich uczniów do czytania i myślenia. Bibliotekarka wspomaga też uczniów piszących egzaminy organizując  drużynowy konkurs wiedzy o lekturach „Powtarzanie jest matką wiedzy”.

Osoby, które chcą spróbować swoich sił z nitką i igłą zapraszamy na zajęcia z haftu matematycznego. Informacji na temat zajęć można uzyskać w bibliotece.

Serdecznie zapraszam. Bibliotekarz : Ewelina Niechwiadowicz.