• Rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 7

im. Jana Karnowskiego w Chojnicach w roku szkolnym 2024/2025

Szanowni Rodzice,

od 4 marca 2024 roku, zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta Chojnice, rusza nabór do Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach.

W bieżącym roku przyjmujemy zapisy dzieci urodzonych w 2018 roku.

2. Kryteria rekrutacji, liczbę punktów oraz dokumenty potwierdzające spełnianie danego kryterium.

Kryteria wraz z liczbą punktów oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryterium w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Miejską Chojnice określa  Zarządzenie 22/2024 Burmistrza Miasta Chojnice z dn. 08.02.2024 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2024/2025

3. Ważne informacje uzupełniające.

• Wniosek zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego można pobrać w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej w zakładce REKRUTACJA a następnie ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE.
        • Wypełniony dokument należy złożyć w sekretariacie szkoły (czynny od 7.00 do 15.00) lub przesłać pocztą na adres: ul. Tuwima 2, 89-600 Chojnice do 18 marca br.
        • Proszę pamiętać, aby wniosek był podpisany przez oboje rodziców.
        • Lista osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie ogłoszona 22 kwietnia br.poprzez wywieszenie listy na drzwiach wejściowych szkoły.

Zakwalifikowanie nie jest jednoznacznie z przyjęciem dziecka do oddziału.

• Zakwalifikowanie dziecka do Oddziału Przedszkolnego wiąże się ze złożeniem przez rodzica kandydatawoli przyjęcia(oświadczenie również dostępne w zakładce REKRUTACJA; wymagane podpisy obojga rodziców).
        • Oświadczenie należy dostarczyć do sekretariatu w terminie: 23 kwietnia – 29 kwietnia br.
        • Lista kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych zostanie ogłoszona 6 maja br. poprzez wywieszenie listy na drzwiach wejściowych szkoły.
        • Przedszkole jest czynne w godzinach 6.30 – 16.30

W tym roku utworzone zostaną 3 grupy 10 – godzinne oraz 2 grupy 5 – godzinne.

W związku z powyższym, w celach organizacyjnych, prosimy o wypełnienie przy wniosku dodatkowej deklaracji, która będzie wiążąca przy tworzeniu grup.

• Opłata za pobyt dziecka w oddziale przedszkolnym uzależniona jest od czasu pobytu dziecka w przedszkolu oraz ilości posiłków. W tym roku szkolnym jest to kwota około 300 zł. Opłata jest naliczana na podstawie umowy podpisanej między szkołą, a rodzicem.
        • W czasie wakacji placówka pełni dyżur wakacyjny. Poza wyznaczonym czasem rodzic może zapisać dziecko na dyżur wakacyjny do wskazanych przedszkoli publicznych. Corocznie harmonogram dyżurów jest ustalany przez Urząd Miasta w Chojnicach

4. Termin spotkania z rodzicami oraz informacje związane z organizacją roku szkolnego 2024/2025 będą podane na stronie internetowej szkoły w późniejszym terminie.

• Dokumenty: