• Oferta edukacyjna

• Klasa z językiem kaszubskim

• Uczniowie uczą się języka regionalnego - kaszubskiego w wymiarze 2 godzin tygodniowo oraz jednej godziny przeznaczonej na poznawanie regionu w formie wycieczek.

Uczniowie reprezentują naszą szkołę w konkursach kaszubskich, przygotowują przedstawienia w języku kaszubskim.

• Klasy ogólne

• Lekcje odbywają się w godzinach 8:00 - 16:30

Uczniowie mają:

17 h edukacji wczesnoszkolnej

2 h języka angielskiego

1 h dodatkowy język angielski

1 h informatyki

2 h religii ( na życzenie rodziców organizujemy zajęcia z etyki)

W klasie kaszubskiej dochodzą 2 h tygodniowo zajęć w szkole dodatkowo odbywają się zajęcia w formie wycieczek.

W klasie sportowej dochodzi 7 h tygodniowo zajęć sportowych.

• Dodatkowa godzina języka angielskiego w klasie I

• W roku szkolnym uczniowie klas I będą mieli dodatkową godzinę języka angielskiego

• Dziennik elektroniczny

• Uczniowie, rodzice, nauczyciele korzystają z dziennika elektronicznego.

Uczniowie posiadają identyfikatory z funkcją e-legitymacji, karty bibliotecznej i karty wejścia do szkoły

• Cyfrowa szkoła

• Sale lekcyjne wyposażone są w komputery z dostępem do szybkiego Internetu, projektory multimedialne oraz tablice multimedialne.

Uczniowie na lekcjach informatyki mają okazję do korzystania z programowania i robotyki.

W roku szkolnym 2021/2022 powstały sale informatyczne w ramach programu Laboratoria Przyszłości wyposażone w drukarki 3D, długopisy 3 D oraz roboty.

• Sukcesy naszych uczniów

• Nasi uczniowie biorą udział w licznych konkursach i olimpiadach, zdobywając przy tym wysokie lokaty

Klasy IV-VIII

• Świetlica dla uczniów klas I-III

• Świetlica szkolna funkcjonuje w godz. 6:30-16:30

Informacje dotyczące zasad przyjęcia oraz wymaganych dokumentów będą dostępne:https://www.zs7chojnice.pl/a/swietlica

• Pomoc Psychologiczno- Pedagogiczna

• Uczniowie naszej szkoły objęci się pomocą psychologa, pedagoga
          i logopedy.

Szkoła zapewnia udział uczniów w zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, terapii pedagogicznej, socjoterapii oraz logopedii

• Zajęcia na basenie

• Od marca 2022 r. uczniowie klas II-IV mają okazję do udziału w zajęciach basenowych w ramach zajęć wychowania fizycznego

• Gimnastyka korekcyjna

• Uczniowie na zajęcia kierowani są na podstawie bilansu 6-latka. Celem jest profilaktyka oraz leczenie wad postawy u najmłodszych.

Zajęcia korekcyjne odbywają się w wymiarze 2 godzin tygodniowo.

• Szkoła Promująca Zdrowie

• Szkoła posiada certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Uczniowie biorą udział w programach: "Mleko i owoce w szkole" oraz "Śniadanie daje moc"