• W szkole obecnie funkcjonują trzy klasy sportowe:

1)Klasa 8e- nauczyciele prowadzący: Tomasz Briegmann i Ewa Mindykowska.

2)Klasa 4e- nauczycie prowadzący: Łukasz Łysak.

3)Klasa 3b- nauczyciel prowadzący: Anna Stanek.

W klasach sportowych realizujemy rozszerzony program wychowania fizycznego -10 h

(w tym pływanie).

Zajęcia odbywają się na sali sportowej, kompleksie boisk szkolnych i pływalni miejskiej.

Korzystamy również z bogatej infrastruktury w mieście - stadionu Chojniczanka, Parku

1000- lecia oraz Lasku Miejskiego.

Urozmaicone zajęcia pozwalają na  poszerzanie zainteresowań różnymi dyscyplinami sportu, dają możliwość  spędzania czasu w sposób aktywny oraz  uczą kreatywności.

Klasy sportowe funkcjonują w naszej szkole od 2011roku. Uczniowie tych klas są szczególnie ukierunkowani na aktywność fizyczną, ale nie tylko, gdyż poznają dzięki zwiększonej liczbie zajęć sportowych wiele różnych form efektywnego spędzania czasu. Biorąc udział w rajdach

rowerowych poznają walory naszych regionów, obserwując mecze na najwyższym

ligowym poziomie uczą się od najlepszych zawodników, podczas organizowanych wycieczek

integrują się klasowo, korzystając z miejskiej bazy ćwiczą na Stadionie Miejskim czy lodowisku. Uczniowie tych klas mają większe szanse na reprezentowanie SP nr 7 w różnych zawodach i turniejach.  Kolejną atrakcją jest basen, do którego mają dostęp tylko klasy sportowe a o korzyściach zdrowotnych ćwiczeń na pływalni pozytywnie wypowiadają się znakomici lekarze i eksperci.

Po ukończeniu klasy sportowej oczywiście nie każdy zostać może zawodowym sportowcem, ale na rynku pracy potrzebni są również: trenerzy, instruktorzy różnych form ruchu czy też masażyści .

I właśnie tą wiedzę i umiejętności zostaną wyposażeni uczniowie, którzy chcą realizować rozszerzony program sportowy w naszych klasach sportowych.

Poniżej kilka zdjęć z zawodów i imprez sportowych.

Wspinamy się w Parku linowym, wzmacniając siłę mięśni i koordynację przestrzenną.

Bierzemy udział w rajdach rowerowych po okolicach .

Żeglujemy nawet po jeziorze Charzykowskim by poznać uroki naszych regionów

Zimą korzystamy z lodowiska czy z Jump parków rozrywki

Obserwujemy mecz Chojniczanka Chojnice-Raków Częstochowa

Co więcej klasy sportowe jako jedyne w czasie zajęć lekcyjnych korzystają z pływalni

Zapraszamy do zapisywania dzieci do naszych klas sportowych, które prowadzą

doskonali nauczyciele wychowania fizycznego mający za sobą profesjonalne kariery

sportowe , będąc jednocześnie trenerami w rozgrywkach ekstraklasowych.

Zapisz się już dziś!