• W październiku 2017 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Siódemki z projektem „Z ciemności jest teatr” zostało laureatem III edycji programu „Decydujesz pomagamy” zorganizowanego przez Tesco oraz Fundację Tesco Dzieciom. Dzięki głosom oddanym na nasze przedsięwzięcie udało się wygrać 5000 złotych i przygotować spektakl – adaptację baśni Hansa Christiana Andersena ukazanej w konwencji czarnego teatru.

Pokaz premierowy odbył się 28 lutego w Szkole Podstawowej nr 7 w Chojnicach. Przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem i okazało się tak interesujące, że koło teatralne zostało zaproszone do wystąpienia przed szerszą publicznością w ramach współpracy z Chojnickim Centrum Kultury. Calineczkę wystawiono 16 marca na auli w Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnicach. Tej odsłonie towarzyszyły wielkie emocje, ponieważ przewagę na widowni stanowiły dzieci, a one są najszczerszymi odbiorcami kultury. I ten występ należy zaliczyć do udanych. Widzowie gratulowali reżyserkom, a dzieci po przedstawieniu rzuciły się na aktorów, by zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.