• Pomocna Siódemka

• (14.10.2023 r.)

Za nami kolejny tydzień, kiedy wolontariusze oraz dzieci z grup przedszkolnych wspomogli wypiekami akcję "Siepomaga"! Słodkości jak zwykle rozeszły się bardzo szybko.

Z dotychczasowych sprzedaży we wrześniu i październiku, wraz ze zbiórką u rodziców na zebraniu, zebraliśmy łącznie 6.788,96 zł i 2 euro. Dobro wraca!!!

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

W środę ruszyła w naszej szkole akcja sprzedaży ciasteczek i babeczek upieczonych przez wolontariuszy.

Dochód tej , jak i kolejnych akcji, przeznaczany jest na leczenie pani Moniki Stefankiewicz.

Natomiast w czwartek podczas zebrania z rodzicami wolontariusze zbierali datki do puszek przy wsparciu przedstawiciela fundacji „ Siepomaga” pana Tomasza Kabata.

Wspólnie zebraliśmy 4.537,70 zł i 2 euro, ale to jeszcze nie koniec. W przyszły tygodniu kolejna sprzedaż słodkości!!!

Dziękujemy za wsparcie! Pamiętajmy, że dobro powraca!

• “Człowiek jest wielki nie przez to,
        co ma, nie przez to, kim jest, lecz
        przez to, czym dzieli się z innymi”
      • Jan Paweł II
      • Szkolne Koło Wolontariatu                            „POMAGAM, BO CHCĘ”

• Wolontariat skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły, współpracujemy z Fundacją „Palium”, która prowadzi Hospicjum. Naszym partnerem jest również Stowarzyszenie LekTURa z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach. Organizujemy również zbiórkę pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Jeżeli chcesz pomagać i być potrzebnym zapraszamy do udziału w wolontariacie. Mamy wiele zapału  planów i pomysł  ale doskonale wiemy że bez WAS nie damy rady!!!

Opiekunowie koła wolontariatu
        Iwona Hinc

• Pomoc chojnickiemu hospicjum

• 24 września wolontariusze z klas 7e, 7f, 8b i 8c postanowili czynnie spędzić wolne popołudnie,  angażując się w sprzątanie  obejścia wokół  chojnickiego hospicjum.  Niesienie  pomocy bardzo uskrzydliło młodzież. Na ich twarzach widoczny był tylko  uśmiech. Dziękujemy  WAM!