• Zewnątrzszkolna Konferencja Upowszechniająca Ocenianie Kształtujące

• Dnia 14 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach odbyła się Wewnątrzszkolna Konferencja Upowszechniająca Ocenianie Kształtujące. W wydarzeniu wzięła udział asystentka szkoły z ramienia Centrum Edukacji Obywatelskiej pani Marzanna Boć-Ochyra, dyrekcja, rodzice, nauczyciele, a także uczniowie naszej szkoły. Celem konferencji było stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń między gospodarzami a gośćmi konferencji oraz wdrożenie nowozatrudnionych nauczycieli szkoły w ocenianie kształtujące.

Konferencja rozpoczęła się powitaniem przez panią Dyrektor Aleksandrę Mroczkowską, a następnie lekcją otwartą z języka angielskiego w klasie 6c, przygotowaną przez panią Aleksandrę Zotów. Po obserwowanych zajęciach, goście wzięli udział
        w rundce Word Cafe, podczas której wspólnie dyskutowali na temat elementów OK, takich jak cele i kryteria sukcesu, samoocena i ocena koleżeńska, informacja zwrotna, a także podsumowanie lekcji. Uczestnicy spotkania zapoznali się również z narzędziami pomocnymi i z powodzeniem stosowanymi w naszej „okejowej” praktyce. Stanowiły one  uzupełnienie wystawy zeszytów uczniowskich.

Wymiana spostrzeżeń oraz refleksji umożliwiła zgłębienie zagadnień dotyczących oceniania kształtującego, rozwianie wątpliwości, jak i utwierdzenie w przekonaniu iż droga, którą obrała nasza szkoła jest właściwa i uzasadniona.