• Uwaga!!!Poniżej przedstawiamy harmonogram konsultacji z nauczycielami. Spotkanie będzie możliwe po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym nauczycielem przez dziennik Librus.

Niedziela 12.05.2024

Co nowego w szkole?
      • Let's #BeActive! – Bądźmy aktywni!

• 04.10.2023
      • Let's #BeActive! – Bądźmy aktywni! W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu 2023 dziewczęta z klas siódmych pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego udały się do Człuchowa. Uczennice przełamywały własne słabości i skorzystały z atrakcji Parku Linowego. Celem zajęć terenowych była nie tylko nauka współdziałania w grupie i integracja uczennic, ale przede wszystkim kształtowanie wytrzymałości, wytrwałości w dążeniu do celu, odwagi, oraz umiejętności pokonywania własnym słabości. Na dziewczyny czekały cztery trasy do wyboru o różnym stopniu trudności. Każda mogła samodzielnie wybrać przeszkody, które pokonywała pod czujnym okiem instruktorów. Nie ulega wątpliwości, iż wspinaczka linowa na świeżym powietrzu dostarczyła uczennicom nietuzinkowych wrażeń oraz przyczyniła się do integracji zespołu.

Anna Stanek

• Spotkanie ze Strażą Miejską w Chojnicach

• 04.10.2023
      • W zeszłym tygodniu (27 – 29.09) uczniowie zerówek i klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Straż Miejską  w Chojnicach. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, poznały znaki drogowe i przekonały się na własne oczy jak ważne jest noszenie odblasków po zmroku.

Dziękujemy Panom Strażnikom za wspaniałe zajęcia!

• Potyczki sportowe klas czwartych

• 01.10.2023
      • Mając na uwadze integrację klas czwartych, a także kształtowanie właściwych postaw poprzez przestrzeganie zasad fair play, nauczycielki wychowania fizycznego pani Anna Pelowska i pani Anna Stanek zorganizowały integracyjne zawody sportowe. Dnia 28 września na sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas czwartych wraz z rodzicami, wzięli oni udział w „Potyczkach sportowych”. Konkurencje były bardzo ciekawe i wymagały od uczestników sprawności, siły i szybkości. Zabawy były rywalizacją i jednocześnie wspaniałą zabawą. Nie było przegranych, wszyscy byli zwycięzcami. Na koniec rozdane zostały każdej klasie dyplomy i pamiątkowe medale. (Anna Stanek)

• "Bułka z masłem" czyli łatwe, zdrowe, jesienne kanapki

• 01.10.2023
      • Nie uwierzycie, ale nasza kuchnia to prawdziwe laboratorium przyszłości. Kulinarną przygodę zaczęliśmy od czegoś bardzo prostego, czyli od zrobienia pysznych kanapek.

Sekret dobrej kanapki? Oczywiście składniki najwyższej jakości, do tego chęci i wielkie serce.

Każdy z uczniów mógł zrobić ulubiona kanapkę, były więc sandwicze, tartinki, tosty i tapasy. To było pyszne!

A może tak jak w Irlandii spróbujcie zrobić crisp sandwich czyli kanapkę z chipsami?

Smacznego.

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
    • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
    • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców