• Uwaga!!!Poniżej przedstawiamy harmonogram konsultacji z nauczycielami. Spotkanie będzie możliwe po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym nauczycielem przez dziennik Librus.

Niedziela 28.04.2024

Co nowego w szkole?
      • Rik tiki! Naleśniki!

• 07.10.2023
      • Na ostatnich zajęciach techniki na tapet wzięliśmy NALEŚNIK.

Jaki jest perfekcyjny🥞? Wiadomo!

Musi być nie za gruby, nie za cienki, rumiany, delikatny i przy tym mieć chrupiące brzegi.

My już znamy sekretny przepis na TEN ideał i nawet klątwa pierwszego naleśnika nie jest nam straszna! 😁

To teraz co? Można zajadać klasycznie „na sucho”, z konfiturą, mascarpone, owocami, nutellą, twarogiem, zapiekać z farszem i beszamelem, przygotować krokiety, a nawet zrobić naleśnikowy tort…Możliwości jest wiele - czyli dla każdego coś dobrego :-)

A teraz zagadka: co lubi leśnik?

Odpowiedź już znasz!😁😁😁

(Ewa Czajkowska)

• „W zdrowym ciele, zdrowy duch”

• 07.10.2023
      • Nauczyciele „Siódemki” już po raz drugi będą mieli okazję szkolić się w międzynarodowym gronie. Napisany przez Anitę Krawczyk, Emilię Czaję - Urowską i Karolinę Tyborską projekt „W zdrowym ciele, zdrowy duch” został zatwierdzony do realizacji W RAMACH PROGRAMU FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU SPOŁECZNEGO 2021-2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Projekt dofinansowany będzie ze środków budżetu państwa oraz środków UE.

W szkole powstaje zespół projektowy, którego zadaniem będzie zorganizowanie procesu rekrutacji, zaplanowanie mobilności, przygotowanie kulturowe i językowe uczestników .

Kinga Orłowska i Karolina Tyborska uczestniczyły w spotkaniu dla Beneficjentów rozpoczynających realizację przedsięwzięć w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”, w trakcie którego zapoznały się z najważniejszymi postanowieniami umowy, obowiązkami beneficjentów, zasadami przeprowadzenia procesu rekrutacji, upowszechniania działań czy raportowaniem.

Projekt „W zdrowym ciele, zdrowy duch” będzie realizowany od 3.12.2023 r. do 2.04.2025 r. Celem działań projektowych będzie:

1. Włączenie do programu zajęć założeń edukacji outdoorowej.

2. Podniesienie kompetencji nauczycieli w zakresie propagowania zdrowego stylu życia.

3. Zwiększenie kwalifikacji kadry w dziedzinie ekologii i znalezienie skutecznych sposobów na wdrażanie nawyków ekologicznych.

4. Poszukiwanie skutecznych metod i sposobów na włączenie dostępnych narzędzi ICT do zajęć outdoorowych.

5. Poznanie i wdrożenie w codzienne zajęcia technik relaksacyjnych i ćwiczeń skupiania uwagi.

• 2 b poznaje pracę kierowcy

• 07.10.2023
      • Klasa 2b miała okazje zapoznać się zawodem kierowcy zawodowego dzięki uprzejmości taty naszego ucznia Bartka – pana Jacka Szczęsnego.

Pan Jacek opowiedział drugoklasistom o tym na czym polega jego praca, opowiedział wiele ciekawostek dotyczących ciężarówki, pokazał kabinę kierowcy, silnik i poszczególne części ciężarówki.

Dzieci miały również okazję własną siłą podnieść kabinę ciężarówki, co sprawiło im wiele frajdy!

Bardzo dziękujemy za ciekawą i cenną lekcję!

(Katarzyna Kniter)

• Rusz się rodzicu

• 07.10.2023
      • W czwartkowe popołudnie, 5 października 2023 r. w sali gimnastycznej odbyły się sportowe potyczki klas piątych pod hasłem :”Rusz się rodzicu”, w których wzięli udział rodzice wraz z dziećmi pod czujnym okiem wychowawców.

Celem spotkania była integracja zespołów klasowych, umiejętność współpracy w grupie rówieśniczej oraz kształtowanie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego.
         W tym dniu uczniowie wraz z rodzicami mieli możliwość aktywnie spędzić czas oraz przeżyć niezapomniane emocje podczas takich konkurencji jak: Sztafeta z lodem, skoki w workach, przenoszenie skrzyni i wiele innych konkurencji, które wymagały zwinności, szybkości oraz sprytu, którego naszym uczestnikom nie brakowało. Widać było niesamowite zaangażowanie,  co przełożyło się na wspaniałą atmosferą i świetną zabawę.Emocje sięgały zenitu, a  zawodnicy dopingowani przez kibiców walecznie rywalizowali.
        Nie było przegranych, wszyscy byli zwycięzcami. Na koniec rozdane zostały dyplomy i każdy uczestnik otrzymał medal.

Organizatorami imprezy były nauczycielki wychowania fizycznego -  pani Anna Stanek i pani Anna Pelowska

(Anna Pelowska i Anna Stanek)

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
    • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
    • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców