FERS 2023-2025 W zdrowym ciele,zdrowy duch

• Udział spotkaniu dla Beneficjentów

• Nauczyciele „Siódemki” już po raz drugi będą mieli okazję szkolić się w międzynarodowym gronie. Napisany przez Anitę Krawczyk, Emilię Czaję - Urowską i Karolinę Tyborską projekt „W zdrowym ciele, zdrowy duch” został zatwierdzony do realizacji W RAMACH PROGRAMU FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU SPOŁECZNEGO 2021-2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Projekt dofinansowany będzie ze środków budżetu państwa oraz środków UE.

W szkole powstaje zespół projektowy, którego zadaniem będzie zorganizowanie procesu rekrutacji, zaplanowanie mobilności, przygotowanie kulturowe i językowe uczestników .

Kinga Orłowska i Karolina Tyborska uczestniczyły w spotkaniu dla Beneficjentów rozpoczynających realizację przedsięwzięć w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”, w trakcie którego zapoznały się z najważniejszymi postanowieniami umowy, obowiązkami beneficjentów, zasadami przeprowadzenia procesu rekrutacji, upowszechniania działań czy raportowaniem.

Projekt „W zdrowym ciele, zdrowy duch” będzie realizowany od 3.12.2023 r. do 2.04.2025 r. Celem działań projektowych będzie:

1. Włączenie do programu zajęć założeń edukacji outdoorowej.

2. Podniesienie kompetencji nauczycieli w zakresie propagowania zdrowego stylu życia.

3. Zwiększenie kwalifikacji kadry w dziedzinie ekologii i znalezienie skutecznych sposobów na wdrażanie nawyków ekologicznych.

4. Poszukiwanie skutecznych metod i sposobów na włączenie dostępnych narzędzi ICT do zajęć outdoorowych.

5. Poznanie i wdrożenie w codzienne zajęcia technik relaksacyjnych i ćwiczeń skupiania uwagi.