• Sukces uczniów siódemki

            22.04.2024

            Drużyna  z "Siódemki" wygrywa etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski! Będzie reprezentowała Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych oraz Zaborski Park Krajobrazowy w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach od 3 do 6 czerwca 2024 r. na terenie Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych

            Gratulujemy!

          • Ekologiczne warsztaty

            22.04.2024

            Międzynarodowy Dzień Ziemi

            Z okazji tego dnia uczniowie kl.1f uczestniczyli w lekcji o tematyce ekologicznej przeprowadzonej przez uczniów kl.6 pod opieką Pani Marii Synak. Podczas zajęć uczniowie wykazali się wiedzą, jak można pomóc naszej planecie, naszemu klimatowi, który jest teraz w potrzebie, a troska o Naszą Planetę łączy dzieci na całym świecie.

          • Warsztaty z segregacji śmieci

            22.04.2024

            17. kwietnia naszą szkołę odwiedziła Pani Regina Bluma - pracownik Zakładu Zagospodarowania Odpadami w Nowym Dworze. Celem spotkania było edukowanie uczniów klas pierwszych na temat właściwej segregacji śmieci oraz procesu przetwarzania odpadów. Podczas wizyty przedstawicielka ZZO zaprezentowała uczniom, jak wygląda zakład przetwarzania odpadów, jak prawidłowo segregować śmieci oraz jakie korzyści przynosi to dla środowiska. Dzieci miały okazję zobaczyć, jakie produkty mogą powstać z przetworzonych tworzyw i jakie są metody ich ponownego wykorzystania. Wizyta pracownika Zakładu Zagospodarowania Odpadami była częścią przygotowań do obchodów Dnia Ziemi. Dzięki tej inicjatywie uczniowie zyskali nową wiedzę na temat ochrony środowiska oraz znaczenia właściwej segregacji odpadów dla naszej planety. Serdecznie dziękujemy pracownikowi Zakładu Zagospodarowania Odpadami za poświęcony czas i cenne nauki przekazane naszym uczniom.

          • Warsztaty z dietetykiem

            22.04.2024

            22.04 uczniowie klasy 1b w towarzystwie Rodziców wzięli udział w warsztatach dotyczących zdrowego odżywiania się, które poprowadziła pani dietetyk Alina Pasionek - Sikora. Dzieci przekonały się ile cukru znajduje się w ich ulubionych produktach oraz przyrządziły "kulki mocy" - zdrową, słodką przekąskę. Od dziś dzieci wiedzą na co zwracać uwagę podczas wybierania słodkości w sklepach. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia! 

          • Wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie

            18.04.2024

            18 kwietnia uczniowie klasy 1 F wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie.

            Podczas zajęć uczniowie poznali biologię bociana białego jednego z mieszkańca Parku. Dowiedzieli się co robi w poszczególnych miesiącach, a także co mu zagraża i jak go chronić. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudził urozmaicony jadłospis bociana białego, który poza żabami zawiera wiele interesujących „ smakołyków”. Uczniowie zdobyli wiele cennych informacji, ale także wykazali się szeroką wiedzą w zakresie ochrony środowiska.

            W czasie warsztatów każdy uczeń samodzielnie zrobił maskę bociana, która wzbudziła wiele uśmiechu i radości. Uczniowie wykazali się pomysłowością oraz kreatywnością w trakcie tworzenia prac.

            Bardzo dziękujemy Pani Annie Szulta za wspaniałe spotkanie.

          • Sukcesy małych przyrodników

            18.04.2024

            17.04.24 r. Zuzia Theis i Wojtek Rychlik z klasy 2b reprezentowali naszą szkołą podczas XXI edycji Miejskiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo-Ekologicznej klas drugich.

            Podczas konkursu musieli wykazać się wiedzą obejmującą treści przyrodniczo-ekologiczne oraz wiadomości dotyczące Parku Narodowego Bory Tucholskie.

            Z dumą informujemy, iż zajęli II miejsce! :D

            Do konkursu dzieci przygotowała wychowawczyni  – Katarzyna Kniter.

            Serdecznie gratulujemy naszym przyrodnikom,  dla których jest to już kolejny sukces w konkursie wiedzy przyrodniczej! Brawo!

          • Konkurs plastyczny "Pani Wiosna"

            18.04.2024

            Jak co roku, odbył się w naszej świetlicy konkurs plastyczny „Pani Wiosna”. Był on skierowany dla uczniów klas 1-3. Wzięło w nim udział 38 uczniów. Prace były ciekawe i różnorodne. Pierwsze miejsce zdobyły: Nikola Drewek z klasy 2d i Amelia Schultek z klasy 1d, drugie miejsce przyznano Blance Ossowskiej z klasy 1d, a trzecie miejsca zdobyli: Marcel Szark z klasy 1d oraz Zosia Zielińska z klasy 1a. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

            Serdecznie gratulujemy!

            Wychowawczynie świetlicy

          • IV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

            13.04.2024

            Reprezentanci naszej szkoły świetnie zaprezentowali się podczas IV  Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pt. Wierszami Tuwima wiosna się zaczyna.

            Konkurs organizowała Szkoła Podstawa w Silnie  w dniu 11.04.2024 r.

            Z dumą prezentujemy wyniki konkursu, w którym wzięło udział łącznie prawie 70 recytatorów:

            Norbert Żmienko (kl. 3c) I msc w kategorii klas 3-4

            Mia Łoboda (kl. 2b) III msc w kategorii klas 1-2

            Alicja Sawicka (kl. 6b) III msc w kategorii klas 5-6

            Leon Wieliński (kl. 1a) oraz Michalina Trzynska (kl. 3b) - za piękną recytacje również otrzymali dyplom i nagrodę

            Serdecznie gratulujemy!

          • Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego – PANDA

            11.04.2024

            Z przyjemnością informujemy, że 64 uczniów naszej szkoły, reprezentujących klasy 4-8, wzięło udział w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego PANDA, który odbył się 10 kwietnia 2024r. Konkurs skupiał się na różnorodnych aspektach języka angielskiego obejmując test leksykalno-gramatyczny, czytanie ze zrozumieniem oraz wiedzę na temat kultury krajów anglojęzycznych. Uczestnictwo w takiej inicjatywie to nie tylko szansa na sprawdzenie swoich umiejętności, ale również doskonała okazja do nauki i rozwoju. Na początku czerwca poznamy rezultaty językowych zmagań naszych podopiecznych.

            Wszystkim tym, którzy podjęli wyzwanie i dzielnie przygotowywali się do konkursu, już teraz serdecznie gratulujemy!

            Wasze zaangażowanie i wysiłek są godne uznania, niezależnie od wyników!

             

            (Aleksandra Zotów)

          • II miejsce - Pomagamy ptakom przetrwać zimę

            08.04.2024

            Uczniowie uczęszczający na kółko przyrodnicze klas 1-3 prowadzone przez panią Katarzynę Kniter zdobyli II miejsce w konkursie organizowanym przez Zaborski Park Krajobrazowy - Pomagamy ptakom przetrwać zimę.

             

            Całą zimę ciężko pracowaliśmy, aby pomagać naszym ptasim przyjaciołom:

            - czyściliśmy karmniki wokół szkoły,

            - Agata z kl. 3 e wraz ze swoim tatą zbudowali dla nas karmnik, który stoi w szkolnym ogrodzie – dziękujemy!

            - regularnie dokarmialiśmy ptaki,

            - tworzyliśmy samodzielnie pokarm dla ptaków – w foremkach, na rolce od papieru toaletowego,

            - uczyliśmy się rozpoznawać  ptaki zimujące w Polsce,

            - poznawaliśmy tajniki prawidłowego  dokarmiania ptaków, właściwych miejsc umieszczania karmników,

            - na zakończenie zimowego projektu wykonaliśmy plakat prezentujący nasze działania.

             

            W nagrodę wygraliśmy wycieczkę przyrodniczą na ścieżkę ornitologiczno-przyrodniczą do Kokoszki koło Swornegaci .

             

            Ogromnie się cieszymy, pakujemy plecaki i 7 maja ruszamy poznać kolejne tajniki przyrody i ornitologiczne ciekawostki na wygranej wycieczce!

            Poniżej fotorelacja z naszych zimowych działań dokarmiania ptaków.

             

            (Katarzyna Kniter) 

          • Niebieskie Igrzyska!!!

            03.04.2024


            Światowy Dzień Świadomości Autyzmu jest obchodzony 2 kwietnia. Niebieskie Igrzyska „7” to inicjatywa, która została zorganizowana  w ramach obchodów tego dnia.
            Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości na temat autyzmu oraz promowanie akceptacji i zrozumienia dla osób z tym zaburzeniem.
            Dzisiaj  w naszej szkole było tak niebiesko , że aż  niebo  mogło  się schować ze wstydu! Dlaczego? Bo obchodziliśmy  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu i to w najbardziej kolorowy sposób poprzez  Niebieskie Igrzyska!!

            Nasi młodzi sportowcy stanęli przed prawdziwymi wyzwaniami! Najpierw mieliśmy przeskoki przez drabinkę koordynacyjna – niektóre dzieci skakały jak króliczki, inne jak kangury, ale wszystkie z takim entuzjazmem, jakby chciały dotknąć gwiazd!

            Potem przyszła kolej na równoważnię. Nie było to żadne łatwe zadanie! Niektóre dzieci balansowały jak w cyrku, inne próbowały zapanować nad grawitacją, machając rękoma, jakby chciały ją powstrzymać!Ale to jeszcze nie koniec!
            Przejście po linie było prawdziwym wyzwaniem dla niektórych, ale nasi młodzi mistrzowie pokazali, co potrafią!
            Potem przyszedł czas na przeskoki przez ławeczkę i skoki przez przeszkody – to było jak prawdziwa wyprawa przez dziką dżunglę!A na sam koniec, jak gdybyśmy jeszcze nie mieli dość, mieliśmy przeciąganie pod liną .Dzieciaki dały z siebie wszystko, jakby chciały przeciągnąć linię aż do samego nieba!
            To był dzień pełen śmiechu, radości i wspólnej zabawy, pokazujący, że najważniejsze jest, że bawimy się razem, wspieramy się nawzajem i cieszymy z każdego kroku na tej niebieskiej planecie!
            A.Stanek, A.Pelowska

          • Zajączek III d

            27.03.2024

            Uczniowie klasy III d wyposażeni w koszyki udali się do ogrodu na poszukiwania czekoladowych jajeczek.

            W trakcie wyprawy zmierzyli się z bieganym dyktandem. Podzieleni na grupy musieli poprawnie zapisać podyktowane przez koleżanki i kolegów zdania, które były ukryte w różnych miejscach.

            Był również czas na wspólne zabawy, ognisko i integrację klasy

            Na końcu najważniejsze - poszukiwania słodkości, które zajączek ukrył w różnych miejscach. Każdemu udało się zdobyć chociaż kilka jajeczek

            Zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy wracali do domu. Zgodnie stwierdzili,że to był wspaniały dzień

            (Karolina Tyborska)

          • Zajączek w 1 f

            27.03.2024

            Dzisiaj na uczniów kl.1f czekała miła niespodzianka, pojawił się wspaniały gość "Zajączek Wielkanocny". Radości było co niemiara, gdy wszystkie dzieci poszukiwały "Zajączka" na placu zabaw. Był to wspaniały, pełen wrażeń dzień.

          • Warsztaty Wielkanocne w Muzeum Historyczno- Etnograficznym

            27.03.2024

            Uczniowie klasy 1 F uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Polskie dziedzictwo kulturowe. Tradycje świąt Wielkanocnych”. Dzieci poznały m.in.: tradycje tworzenia i święcenia palm wielkanocnych oraz ich wykorzystania; przygotowywania pokarmów do świecenia; tworzenia barwnych pisanek i kraszanek oraz kartek z życzeniami.

            Pani Przewodnik, prowadząca warsztaty pokazała również dzieciom wystawę dziejów ziemi chojnickiej. Zwieńczeniem warsztatów była twórcza praca. Uczniowie ozdabiali jajka - Oklejanki za pomocą kolorowych papierów, wstążek.

          • Konkurs ALE JAJA w Galerii Brama Pomorza

            25.03.2024

            Piątkowe przedpołudnie uczennice klasy 3 d spędziły w Galerii Brama Pomorza na strojeniu jajka konkursowego.

            Trzecioklasistki ozdobiły je według wcześniej opracowanego przez siebie projektu, dbając o najmniejsze detale - są nawet szelki z motywem kaszubskim, guziki z logo szkoły

            Przyniosły materiały, podzieliły się zadaniami i zabrały się do pracy.

            Efektem kilkugodzinnej współpracy jest zając. Na żywo prezentuje się jeszcze lepiej

            A po ciężkiej pracy, był czas na przyjemności - plotki i pizzę.

            Zachęcamy, aby od jutra (sobota) do czwartku oddawać głosy

            Dziękujemy Galerii Brama Pomorza za zaproszenie , a rodzicom za pomoc w organizacji materiałów i transportu.

            Głosowanie trwa do czwartku - należy wrzucić kartę do specjalnej urny.

          • Kuratoryjny konkurs przedmiotowy z historii

            24.03.2024

            Maksim Haiduk (7b) i Paweł Cieplicki (7c) brali udział w zmaganiach w kuratoryjnym konkursie przedmiotowym z historii. Zakres obowiązującego materiału wykraczał poza zagadnienia zawarte w podstawie programowej z historii dla szkoły podstawowej, a niektóre z pytań konkursowych sprawiłyby kłopot niejednemu licealiście. Sukcesem wydawałby się już sam awans do etapu wojewódzkiego, a ostatecznie Paweł zdobył tytuł LAUREATA, natomiast Maksim otrzymał tytuł FINALISTY. Panowie - gratulujemy!

             

            Przy okazji dodajmy, że podczas wyjazdu na etap wojewódzki konkursu przedłużyliśmy nieco nasz pobyt w Gdańsku nie tylko po to, aby się odstresować po trudnych zmaganiach, ale także po to, by zdobyć jeszcze więcej wiedzy historycznej. W tym celu wspięliśmy się na Górę Gradową, która dziś stanowi przede wszystkim punkt widokowy, ale jest też miejscem o bogatej historii - wiążemy z nią początki Gdańska, gdy prawdopodobnie przed XIV w. istniało tam grodzisko, a od okresu potopu szwedzkiego zaczęły powstawać bastiony obronne, by w czasach napoleońskich Góra Gradowa stała się miejscem powstania kolejnych umocnień, nieco później szkoły, koszar, radiostacji czy schronów w czasie II wojny światowej. To był dzień pełen wrażeń zakończony ogromnym sukcesem i spełnieniem marzeń.

             

            (Mateusz Knitter)