Poniedziałek 15.08.2022

Co nowego w szkole?
      • Spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych

• 03.04.2022
      • „8 klasa i co dalej? Wybierz szkołę dobrą dla siebie” pod takim hasłem przebiegało spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych z Chojnic w Szkole Podstawowej nr 7 im Jana Karnowskiego w Chojnicach, przygotowane przez nauczyciela doradztwa zawodowego, panią Urszulę Wirkus-Wielińską, dla uczniów klas 8 i ich rodziców. Podczas spotkania uczniowie i ich rodzice zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół :

1. Zespół Szkół W Chojnicach – Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich oraz Technikum im. Stefana Bieszka
        2. Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Andersa
        3. Technikum nr 1  Centrum Nauk Technicznych
        4. Technikum nr 2
        5. Technikum nr 3

Wprowadzenia do tematu wyboru szkół i jak to najlepiej zrobić w procesie systemu elektronicznego systemu naboru dokonała pani Alina Urbańska z Szkolnego Ośrodka Kariery przy Centrum Nauk Technicznych. Następnie bardzo ważnym tematem było poruszenie przez panią Karolinę Pestkę, doradcy zawodowego z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Chojnicach, wątku młodocianego pracownika oraz uwarunkowań zdrowotnych młodzieży a właściwego doboru szkoły/zawodu. Dzięki temu stacjonarnemu spotkaniu była możliwość bezpośredniej konsultacji i uzyskania interesujących informacji. Wszyscy przedstawiciele szkół ponadpodstawowych zaprosili uczniów na drzwi otwarte do swojej placówki. Po 2 latach przerwy miło jest znowu korzystać z takiej formy promocji szkół.

(Urszula Wirkus-Wielińska)

• NOEMI FINALISTKĄ KURATORYJNEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO!

• 30.03.2022
      • Dnia 1 marca 2022r. w Gdańsku odbył się ostatni etap wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego. Nasza uczennica Noemi Baron z klasy 8c uzyskała rewelacyjny wynik 74%. To wielkie osiągnięcie, dzięki któremu Noemi otrzyma dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Zdolności językowe, ale również determinacja w dążeniu do celu, ogrom pracy i rzetelne przygotowanie przełożyły się na ten wielki sukces.

Noemi! Rób to co kochasz, stawiaj sobie kolejne cele i sięgaj po to, czego prawdziwie pragniesz! The sky’s the limit!

(Aleksandra Zotów)

• Pierwsza pomoc to ważna sprawa!

• 29.03.2022
      • Klasa 3d pod okiem szkolnej pielęgniarki p. Bożeny Ossowskiej poznała tajniki pierwszej pomocy i przećwiczyła najważniejsze umiejętności. Dzięki lekcji warsztatowej uczniowie potrafią przeprowadzić resuscytację, zatamować krwawienie z nosa, pomóc przy omdleniu czy opatrzyć ranę. Serdeczne dziękujemy pani pielęgniarce za cenną lekcję pierwszej pomocy!

• Festiwal Muzyczny "Siódemka łączy pokolenia"

• 28.03.2022
      • Serdecznie zapraszamy na Festiwal Muzyczny "Siódemka łączy pokolenia", który odbędzie się 28 kwietnia (czwartek) o godz. 17:00 w Chojnickim Centrum Kultury.

Bilety w cenie 10 zł można nabyć od najbliższej środy (30.03) w II sekretariacie.

Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby nowych uczniów szkoły z Ukrainy.

Siódemka dla Ukrainy – Razem wyśpiewajmy uśmiech :)

Zapraszamy do udziału !!

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
      • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
      • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców