• Zebrania z rodzicami odbędą się 1.12 ( czwartek) według poniższego harmonogramu.Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 1.12 o godzinie 15.45 w stołówce szkolnej.
        • DRODZY UCZNIOWIE!

Jeśli potrzebujecie pomocy, chcielibyście porozmawiać anonimowo ze specjalistą to możecie skorzystać z darmowego telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka lub napisać na czacie.
          • Szanowni Państwo.

Uczeń naszej szkoły- Filip niedawno przeszedł udar. Wymaga codziennej rehabilitacji, która pomoże mu wrócić do sprawności.

Ośmiolatek chciałby jak najszybciej móc wrócić do szkoły, do kolegów. Spotykać się z nimi na placu zabaw, zagrać w piłkę.
            • Uwaga!!!Poniżej przedstawiamy harmonogram konsultacji z nauczycielami. Spotkanie będzie możliwe po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym nauczycielem przez dziennik Librus.
              • Szanowni Rodzice,
                Informujemy, że w roku szkolnym 2022/2023 kontynuujemy sposób zawierania ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków u uczniów, za pomocą linków zakupowych w pełni on-line. Nie zbieramy składki przez wychowawców.
                Rodzic samodzielnie wybiera interesujący go wariant *, spośród kilku dostępnych pod poniższymi linkami:
                - dzieci do 7 rż
                - dzieci od 7 rż
                KOD RABATOWY SZKOŁY 20213 - umożliwiający Państwu zakup ubezpieczenia z 10% zniżką.

Sobota 10.12.2022

Co nowego w szkole?
                    • Dzień Chłopaka w naszej szkole

• 02.10.2022
                    • Samorząd Uczniowski zaproponował całej spolecznosci szkolnej, aby uczcić święto braci i założyć muszkę lub krawacik. Nasi nauczyciele jak i uczniowie z chęcią przystąpili do tego zadania i w ten sposób mogliśmy oglądać wiele kolorowych muszek oraz krawatów. Niektórzy uczyli się wiązać krawat a świetlica szkolna za sprawą Pań Ewy i Sylwii zaproponowała dzieciom zrobienie własnej kolorowej muszki. Efekty można podziwiać na zdjęciach. Już nie możemy się doczekać kolejnej propozycji ze strony naszego nowego SU.

• Zmień Szkołę! Chodź na wybory! - wybory w naszej szkole 30.09.2022r.

• 02.10.2022
                    • W naszej szkole została powołana Szkolna Komisja Wyborcza - w skład, której weszły: Milena Hope, Klaudia Jażdżewska, Amelia Begier kl. 8b oraz Natasza Placinta kl. 8a. Dziewczyny dzień wcześniej wspólnie z opiekunem przygotowały karty do głosowania oraz miejsce i urnę wyborczą. W piątek od godziny 8.00 rozpoczęły się wybory do naszego Samorządu Uczniowskiego. O godzinie 11.00 zakończyliśmy wybory i przeliczyliśmy głosy. Tym samym dowiedzieliśmy się, że reprezentantami naszego Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023 zostają: Jan Przytarski - przewodniczący, Sara Cieślik - zastępca, Bianka Jażdżewska - sekretarz. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, ale i wszystkim pozostałym kandydatom - Krzysiowi, Oskarowi, Nadii. Każdy z nich fantastycznie przygotował się do kampanii wyborczej oraz debaty. Mamy nadzieję, że wspólnie będziemy pracować, aby udało nam się zrealizować zaproponowane uczniom pomysły podczas kampanii.

• Spotkanie z bratem Cordianem

• 02.10.2022
                    • W związku z nadchodzącą Niedzielą św. Franciszka (dzień poświęcony trosce o stworzenie) w naszej szkole gościliśmy  brata Cordiana. Brat zwrócił nam uwagę na światowy kryzys ekologiczny i społeczny. Przedstawił nam argumenty zachęcające  do “globalnej solidarności” i dzielenia się otrzymanymi  talentami w obronie stworzenia, którego jesteśmy częścią. Z rozmów uczniowie dowiedzieli się, że to właśnie talent i zaangażowanie pomaga nam w naprawianiu szkód spowodowanych przez ludzi w odniesieniu do przyrody. Spotkanie wzbudziło w nas potrzebę troski o nasze wspólne dobro, jakim jest świat (nasz dom).

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
                    • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
                    • Janusz Korczak
                • Dla uczniów i rodziców