Wtorek 28.06.2022

Co nowego w szkole?
      • Spotkania z przedstawicielami „Mundurowej Szkoły Technicznej” w Chojnicach – 06.04.2022r.

• 11.04.2022
      •

Uczniów klas 8 odwiedzili przedstawiciele Technikum Mundurowego z Chojnic – pani Grażyna Guzińska oraz uczniowie profili wojskowego i policyjnego – nasz absolwent Filip i jego koleżanka Justyna.

Podczas krótkich wejść do klas, zapoznali naszą młodzież ze ofertą edukacyjną swojej szkoły oraz zaprosili do siebie na drzwi otwarte 21.04.2022r. na godz. 15.00.

Każdego zainteresowanego nauką w zawodzie logistyk w klasach mundurowych o profilach – wojskowym, policyjnym, strażackim oraz służby więziennej zapraszam do zajrzenia na stronę szkoły https://www.bzdz.pl/technikum-mundurowe-chojnice/rekrutacja/

Mamy nadzieję, że takie spotkania pozwolą wybierać w ofercie szkół ponadpodstawowych najlepszą formę dalszej nauki dla naszych uczniów i stają się możliwością zdobywania wiedzy na temat kierunków kształcenia i możliwości rozwoju.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – 02.04.2022r.

• 11.04.2022
      •

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. U nas w szkole uczniowie podczas godzin wychowawczych mogli zapoznać się z krótkim filmem na temat autyzmu:

Jak autysta odczuwa świat? - Można porównać to do sytuacji, kiedy zdrowy człowiek będzie zamknięty w małym pomieszczeniu i poddany na działanie rozmaitych bodźców. Jest gorąco, mamy na sobie gruby, gryzący sweter z prawdziwej wełny, puszczamy głośno muzykę, włączamy telewizor, otwieramy okno, zza którego dolatują odgłosy rozmów, sygnały karetek i warkot samochodów, oświetlamy pomieszczenie dyskotekowym, migającym stroboskopem, wpuszczamy liczne ostre zapachy – perfum, gotowanej kapusty, acetonu i dymu papierosowego.

W obchody tego wyjątkowego dnia wspaniale włączyli się nasi najmłodsi uczniowie. Nie zabrakło też akcentów u starszych. Klasa 3 b przygotowała ciekawą gazetkę, ozdobiła drzwi od sali 204. Mamy nadzieję, że takie działania pozwolą naszym uczniom być bardziej świadomym oraz będzie łatwiej zrozumieć swojego kolegę/koleżankę z autyzmem.

• Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

• 10.04.2022
      •

Obecny czas z pewnością w wielu domach to czas przygotowań do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Również uczniowie uczący się języka kaszubskiego z klas: 1b, 2b oraz 4b w sposób szczególny dali wyraz  przywiązania do tradycji i zwyczajów Wielkanocnych na Kaszubach. Uczestniczyli w warsztatach ozdabiania jajek ( oklejanki, metodą batick), pieczenia babeczek, chodzili od klasy do klasy z wierszem i piosenką  kaszubską traktującą o istocie Świąt Wielkanocnych, a także smagali dziewczynki i panie gałązkami jałowca w ramach tzw. śmigusa- dyngusa.

Te  działania dały wszystkim uczniom ogromną radość i chęć przeniesienia tych zwyczajów na grunt domowy.

• SUKCES GONI SUKCES!

• 07.04.2022

• Antoni Peno z klasy 8d i Dominik Jażdżewski z klasy 8c, to dwaj młodzi i utalentowani uczniowie, których sukcesy robią niesamowite wrażenie. Obaj chłopcy uzyskali tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu z Chemii. Ale to nie wszystko! Antek zdobył tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dominik (według wstępnych wyników) został laureatem Pomorskiej Ligi Zadaniowej Zdolni z Pomorza plasując się na trzecim miejscu. Tuż za nim znalazł się Antek z tytułem finalisty Pomorskiej Ligi. Pozwolimy sobie przypomnieć, że Dominik chwilę wcześniej został laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki. Do sukcesów chłopców przyczynił się ich talent, ale również ciężka praca. Tematyka konkursów wkraczała bardzo mocno w wiadomości i umiejętności z zakresu szkoły ponadpodstawowej. Niejeden uczeń klasy biologiczno - chemicznej miałby problem z prawidłowym rozwiązaniem zadań, z którymi musieli się zmierzyć nasi uczniowie. Nagrodą za ciężką pracę i wysokie wyniki jest fakt, że obaj ze spokojem mogą podejść do egzaminów ósmoklasisty - niezależnie od ich wyników zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym są przyjmowani do publicznych szkół ponadpodstawowych w pierwszej kolejności.
        Antku, Dominiku - społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach jest z Was dumna!
        (Daria Jażdżewska)

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
      • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
      • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców