• Spotkania z rodzicami

• Zebrania z rodzicami odbędą się 21.03 ( czwartek) według poniższego harmonogramu.

Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się 21.03 o godzinie 15.15 w stołówce szkolnej.

Rodzice i uczniowie klas ósmych rozpoczynają spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych w „starej” sali gimnastycznej ( 16.00).
    • Uwaga!!!Poniżej przedstawiamy harmonogram konsultacji z nauczycielami. Spotkanie będzie możliwe po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym nauczycielem przez dziennik Librus.

Piątek 19.04.2024

Co nowego w szkole?
      • Mikołajkowe pieczenie chleba 2 b

• 17.12.2023
      • Wsiadając do wycieczkowego autobusu w dniu mikołajek odkryliśmy miłą niespodziankę – Mikołaj zostawił nam prezenty! W doskonałym nastroju ruszyliśmy w drogę…

„Za wszystkim czego się uczymy stoi tradycja” - takim mottem rozpoczęły się warsztaty pieczenia chleba w Swornegaciach.

W zajęciach, które odbyły się 6 grudnia 2023r. brała udział klasa 2b. Uczniowie zapoznali się z przepisem na chleb „Sworzyński żytnio – pszenny” i od razu z uśmiechami na twarzach zabrali się do wyrabiania ciasta.

W oczekiwaniu na upieczony chleb uczniowie zwiedzili Kaszubski Dom Rękodzieła, w którym zobaczyli dawne przedmioty codziennego użytku, o niektórych uczyli się już na lekcjach języka kaszubskiego.  Obejrzeli prezentację, której celem było ukazanie szacunku do chleba. Wybrali się również na spacer po cudownej i malowniczej wsi Swornegacie. Odkrywali piękne zakątki Kaszub.

Na zakończenie wycieczki każdy uczestnik otrzymał certyfikat „Małego Piekarza” i oczywiście własnoręcznie upieczony chleb.

(Katarzyna Kniter)

• Świąteczne spotkanie

• 10.12.2023
      • Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną na świąteczne spotkanie, które odbędzie się 14 grudnia (czwartek) o godz. 16:30.

W programie muzyczne występy uczniów, kiermasz, słodka kawiarenka i fotobudka.

• Występ na Jarmarku Świątecznym

• 10.12.2023
      • Kolędowanie podczas Jarmarku Świątecznego to już prawie tradycja, dlatego i w tym roku nie mogło tam zabraknąć uczniów z naszej szkoły, którzy wprowadzili wszystkich obecnych w niezwykle radosny, świąteczny klimat Bożego Narodzenia.

• “Ja i ekipa z Olimpu – uczta bogów”

• 10.12.2023
      • Corocznie dziesiątego dnia, dziesiątego miesiąca odbywa się na górze Olimp w pałacu Zeusa uroczysta uczta, na którą są zaproszeni wszyscy bogowie, herosi oraz wszystkie nimfy i boginie. Datę uczty ustanowił Zeus - król bogów greckich. Jego pałac to miejsce, do którego nie dane jest wejść żadnemu śmiertelnikowi”.

Na ten moment czas się zatrzymał, aby nikt nie przeszkadzał bogom w świętowaniu. Przy suto zastawionym stole, gdzie królował nektar i ambrozja zasiedli uczniowie kl. 5e ubrani w boskie szaty z przygotowanymi atrybutam przedstawiającymi dziedziny, którymi się opiekują. Uczniowie z kl. 5a przygotowali oprócz części wizualnej (strojów, rekwizytów, scenografii) również część opisową, mianowicie przedstawili napisane przez siebie charakterystyki wybranych bogów greckich.

Projekt pt. “Ja i ekipa z Olimpu – uczta bogów” był podsumowaniem omawianych mitów na lekcjach języka polskiego.

Patrycja Rudnik – Peplińska

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
    • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
    • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców