Wtorek 28.06.2022

Co nowego w szkole?
      • „Z ekologią za pan brat”

• 05.04.2022
      • W czwartek  31 marca 2022 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych  „Z ekologią za pan brat”.

Wzięły w nim udział łącznie 4 drużyny: reprezentanci każdej klasy piątej.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki matematyki: Hanna Wyrowińska, Ewa Uske, Anita Krawczyk, Małgorzata Pastwa, Grażyna Kiedrowicz i Grażyna Jagoda. Spotkanie było dla wszystkich okazją do dobrej zabawy, dało uczniom możliwość bliższego poznania się, zaprezentowania umiejętności matematycznych i wiedzy na temat ekologii.

Konkurs składał się z 7 konkurencji, które wywoływały wiele emocji. Uczestnicy musieli rozwiązywać zadania dotyczące zbierania puszek po napojach, o cieknącym kranie, o zwierzętach w parku.  Rozwiązywali też zadania z hasłami oraz krzyżówkę.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce zdobyła drużyna z klasy 5b w składzie:

Maksim Haiduk, Julia Błocińska, Iza Labun.

II miejsce zajęła drużyna z klasy 5c w składzie:

Tymek Gierszewski, Mateusz Zakryś, Iga Stefankiewicz.

III miejsce zdobyła drużyna z klasy 5a w składzie:

Maksymilian Sperlich, Filip Ropela, Igor Przyszlak.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki.

Gratulujemy zwycięskim drużynom !!!

Natomiast wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie na konkurs.

Do zobaczenia za rok !!!

• Dominik Jażdżewski- laureat Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki

• 05.04.2022
      • Uczeń klasy 8c Dominik Jażdżewski osiągnął wieki sukces zostając laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki. Sukces ten zawdzięcza wytrwałości w dążeniu do celu, pracowitości oraz systematycznej pracy. Planów Dominika nie pokrzyżowała także nauka zdalna, która obowiązywała przez większość czasu przygotowań do konkursu. W przygotowaniach pomagały uczniowi nauczycielki fizyki Ewa Dawid przy współpracy z Darią Jażdżewską ( prywatnie mamą Dominika)

• Emilka i Olek w gronie nagrodzonych powiatowego konkursu plastycznego "100-lecie żeglarstwa chojnickiego"

• 03.04.2022
      •

Konkurs został zorganizowany przez Chojnicki Klub Żeglarski i Chojnickie Centrum Kultury z okazji 100-lecia żeglarstwa chojnickiego.

Na konkurs wpłynęło 338 prac plastycznych. Komisja konkursowa oceniła wysoki poziom prezentowanych prac, pomysłowość, ciekawe i twórcze wykorzystanie różnorodnych technik artystycznych. Uczniowie naszej szkoły zostali docenieni i zajęli następujące miejsca:

II miejsce- Emilia Śledź, kl. IV a (kategoria klas IV-VI)

III miejsce – Aleksander Jażdżewski, kl. III d (kategoria klas I-III)

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych

• 03.04.2022
      • „8 klasa i co dalej? Wybierz szkołę dobrą dla siebie” pod takim hasłem przebiegało spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych z Chojnic w Szkole Podstawowej nr 7 im Jana Karnowskiego w Chojnicach, przygotowane przez nauczyciela doradztwa zawodowego, panią Urszulę Wirkus-Wielińską, dla uczniów klas 8 i ich rodziców. Podczas spotkania uczniowie i ich rodzice zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół :

1. Zespół Szkół W Chojnicach – Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Chojnickich oraz Technikum im. Stefana Bieszka
        2. Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Andersa
        3. Technikum nr 1  Centrum Nauk Technicznych
        4. Technikum nr 2
        5. Technikum nr 3

Wprowadzenia do tematu wyboru szkół i jak to najlepiej zrobić w procesie systemu elektronicznego systemu naboru dokonała pani Alina Urbańska z Szkolnego Ośrodka Kariery przy Centrum Nauk Technicznych. Następnie bardzo ważnym tematem było poruszenie przez panią Karolinę Pestkę, doradcy zawodowego z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Chojnicach, wątku młodocianego pracownika oraz uwarunkowań zdrowotnych młodzieży a właściwego doboru szkoły/zawodu. Dzięki temu stacjonarnemu spotkaniu była możliwość bezpośredniej konsultacji i uzyskania interesujących informacji. Wszyscy przedstawiciele szkół ponadpodstawowych zaprosili uczniów na drzwi otwarte do swojej placówki. Po 2 latach przerwy miło jest znowu korzystać z takiej formy promocji szkół.

(Urszula Wirkus-Wielińska)

• Wychowanie młodego Pomorzanina powinno zataczać trzy kręgi: poznanie rzeczy własnych pomorskich, ogólnopolskich i ogólnoludzkich.

Jan Karnowski
      • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
      • Janusz Korczak
  • Dla uczniów i rodziców